Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg életcél 19 évesen szülni?

Tényleg életcél 19 évesen szülni?

Figyelt kérdés
Nincsen bajom azzal aki korán vállal gyereket, de mostanában sok olyat látok, akinek semmilyen végzettsége nincs, 18-21 évesen vállal gyereket, semmilyen anyagi háttere nincsen és nélkülözésbe él,esetleg a szülei sakkoznak a pénnzel,hogy valahogy kijöjjenek és ezek a nők töltik fel a facebookra meg mindenhová, hogy "büszke anyukák" és "letettek valamit az asztalra". És tapasztalatból mondom hogy sok anyuka még akkor sem megy el dolgozni amikor a gyerek 10-12 éves és iskolás. Miért nem tanul utána? Miért nem próbál jobban élni? Nem érdekli hogy a gyerekének semmit nem engedhet meg? Nyugaton ez egy csomó helyen másképp megy, jelentősebb a támogatás de nem használják ki, szóval nem azért szülnek hogy ne kelljen dolgozni. Mi az oka ennek?

2018. jan. 20. 13:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
82%
Az én ismerősöm is 19 éves,se iskolája,se munkája és mindjárt szül. Nem tudom miből fogja eltartani a gyerekét,és hogy milyen élete lesz szegény gyereknek. Mert az anyja egy nemtörödöm qrva sajnos.
2018. jan. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Klasszikus Idiocracy témakörről van szó.

[link] (első 3 percben benne van a lényeg)

2018. jan. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
82%

Az a baj, hogy Magyarországon egyre nehezebb gyereket vállalni felelőségteljesen.

Hiába van végzettséged nőként, hiába dolgozol.Bármi baj beüthet. Teszem az ott hagy a gyerek apja, vagy valami baj történik vele, kiesik a munkából egy időre.

Mit csinál akkor egy nő? Visszamenni kicsi gyerekkel dolgozni nagyon nehéz, a legtöbb cég élből elutasít. Bölcsit is nehéz találni.

A másik dolog, a fizetés. Ha nincsen saját lakásod, albérletben kell laknod, akkor rohadt nehéz albérletet találni gyerekkel. És még nehezebb olyan munkát találni, amiből egyedül ki tudod fizetni az albérletet..

Amikor 100-120 nettót neveznek versenyképes keresetnek a cégek, ennyivel szúrják ki a szemed..Akkor miből fizesd ki az albérletet egyedül, ami ugyanennyibe kerül?

Én is borzasztóan bátornak tartom azokat a nőket, akik különösebb végzettség és anyagi háttér mellett be mernek vállalni egy gyereket, vagy akár többet.

Azt meg nem tartom opciónak, hogy a szüleim házába szüljek, velük tartassam el a gyerekem. Épp elég az, hogy engem eltartottak, iskoláztattak és mindent megadtak. Tuti nem maradnék ott a nyakukon egy gyerekkel, úgy hogy még tartsák is el.

Nekem is vannak ilyen volt osztálytársaim, vagy olyanok, akik alattam jártak és már van gyerekük.

Én el sem tudnám képzelni ezt, magamat is alig tudom eltartani.

Gyereket meg nem szeretnék úgy, hogy nem tudok neki megadni mindent.

(a minden alatt nem fél millás babakocsit meg ilyeneket értek. csak hogy normálisak legyenek a körülmények, legyen mit felvennie, legyen mit ennie, el tudjam vinni, akár magánorvoshoz is, ha baja van, később el tudjon menni osztálykirándulásra, programokra stb... ne érezze azt, hogy szegények vagyunk, ne legyen hiánya ilyen alapvető dolgokban)

2018. jan. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%
Tényleg élet célja néhány fiatalnak ezt szóvá tenni ?
2018. jan. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!