Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit rontok el? A 20 hónapos...

Mit rontok el? A 20 hónapos lányom nagyon rossz evő!

Figyelt kérdés
Csak úgy eszik, ha eltereljük a figyelmét. Már néha hülyének érzem magam, mert nem hiszem el hogy ez másnál is így van! Ahhoz hogy gyarapodjon megfelelően, nekem hegyeket kell megmásznom, hogy egyen normálisan. Önmagától semmit nem enne, nem köti le semmi újítás, csak játszik az étellel. Sírva tudnék fakadni mikor hallom hogy más gyerekek már önállóan esznek, mindent amit eléjük raknak. Van még így más is? Kérlek adjatok tanácsot, mert már a begolyózás határán vagyok.

2018. jan. 28. 15:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A fiam is ilyen volt. Változást az óvoda hozott, amikor beírattuk a napközibe. Ott ugye van egy közösség, ahol vannak szabályok, vagyis a gyerekek kötelezően leülnek együtt, esznek, ott nincs felállás, játszás, járkálás, nos most már ott tartunk, hogy lassan vissza kéne fogni az evészetet (7 éves amúgy már).

Viszont 20 hónaposan valóban elég kevés a súlya, az orvossal kéne kérni egy kivizsgálást első körben. Nálunk mondjuk attól függetlenül, hogy kész tortúra volt az evészet, szépen gyarapodott a kisfiunk, ő 1 évesen már 10 és fél kg volt.

Ha pedig nem egészségügyi oka van, érdemes vitamint adni neki, lehet csak ez a gond, ha pedig tényleg minden rendben van, akkor meg sok türelem. :)

2018. jan. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Szia. Én kisfiam is un enni, mi együtt szoktuk a főétkezéseket, és neki is oda kell ülni, stb. Ha a főzésben is részt vesz, akkor jobban érdekli, de ehhez sincs mindig kedve. Ez valamennyit segít. Viszont nem szórakoztatom, nem tömöm, ha egyértelműen nem kéri. A bölcsi segített leginkább, hízott egyből, mikor bekerült. Ott mindig megeszik mindent... mintha nem is az én gyerekem lenne. :D
2018. jan. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Hogy nez ki egy napotok? Mikor esztek? Van allando rutin? Hol esztek? Egyutt esztek? Miota adsz neki kanalat, villat? Tapszert/tejitalt/anyatejet kap?
2018. jan. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!