Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te hogy kezeled, ha a szüleite...

Te hogy kezeled, ha a szüleitek mindig beleszólnak valamibe a gyereknevelés kapcsán?

Figyelt kérdés

Miért szólnak bele olyan jogon, hogy már felneveltek X gyereket?! Sértődést nem akarok, de már nagyon elegem van. Oké, hogy első gyerekem és én is a babával együtt tanulok meg sokmindent a körülötte lévő teendőkről, de szerintem ezzel mindenki így van.

Már az is el van döntve, hogy majd ha mennek vele vásárolni, mindig kap valami édességet és nem érdekli őket, hogy mi, a szülei mit gondolunk erről.

A férjem az anyjától szinte mindent elfogad, ha az enyém mond valamit, arra rögtön harap, hogy ő itt ne dirigáljon. Én meg egyiktől sem akarok tanácsot sem kérni, sem kapni. :-)


2018. febr. 5. 13:51
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Egyiktől sem akarsz tanácsot kapni...hálás gyerek vagy te is. Bízz benne, hogy ne kerülj olyan helyzetbe, hogy tényleg szükséged legyen a tanácsukra...Egyébként ők is kapnak egy unokát, akihez joguk van, nem csak te gyereket...ezt tartsd szem előtt. Ha túlzásba esnek az okoskodással, akkor lehet bszólni, de amit utt idéztél, abból csak az örömöt érzem, mennyire boldogok lesznek és kényeztetik majd!
2018. febr. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Hát ez ilyen. Nem érdemes felkapni a vizet. A ti gyereketek, mit számít más hogy nevelné, úgyse fogja. Mikor meg már nagyobb lesz, mindenkinek jobb ha elfogadod, hogy mamánál másak a szabályok. Elég 1-2 dolgot megértetni velük. Pl olyat ne mondjanak a gyereknek, hogy ő ne mondja nektek. Nekem 2 éves múlt a nagyobb és 7 hónapos a kicsi. A nagy volt már náluk és nem kaptam beszámolót mit ettek pl, de olyan szempomtból nyugodt vagyok hogy tudom, nem fénnyel etették a gyermekem. Ahogy abból se lesz semmi baja, ha nem rakják le 1x aludni ebés után.


Amúgy nem reagálok sehogy. Bólintok aztán csináljuk ahogy jónak látjuk. Vagy annyit mondok, hogy majd mi tudjuk.

2018. febr. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
11%

Hidd el első, hálás lenne a szüleinek és megfogadná a tanácsaikat, ha a szülei jó szülők lettek volna.


A környezetemben sokfajta ember van, van, aki szívesen bízza az anyjára a gyerekét, más nem. Akire nem bízzák és nem érdeklődnek a véleménye felől, az rászolgált.


Engem sem érdekel a rokonaim véleménye, tájékozatlanok és erőszakosak, keveset is vagyunk velük, egyedül meg nem hagyom rájuk a gyereket, max éjszakára pár órára.


Olyanokat mondhatsz, hogy te nem úgy szeretnéd csinálni, nem fogsz nekiállni magyarázni, te vagy az anyja, te neveled, ha tanácsra lesz szükséged, majd szólsz stb.


A hangsúlyból érezzék, hogy ezzel lezártad a dolgot és találják meg a helyüket a gyerek körüli hierarchiában.


Nálunk pl én, apa, szakember, orvos, internet, barátok, rokonok.


Ha valamiben nem vagyok biztos, kb így szoktam végigmenni a sorrenden. Szakembert és orvost körültekintően választottam, tehát akármelyikre nem hallgatnék.

2018. febr. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Honann tudod, hogy jó vagy rossz szülők a szülei? Meg mi ez már, hogy nem fogadunk semmi tanácsot. Mit kell bnkónk lenni? Azt fogad meg amit akar ennyi. Bezzeg akkor jó lesz a mama, ha kell az énidő és a gyereket le kell passzolni...
2018. febr. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Én megértem a kérdezőt. Az én szüleim és anyósom is mindig mindent jobban tud. Ha 2 réteg van a gyereken, akkor elég 1, ha 1 van rajta, miért csak 1. És ez csak egy bagatel dolog. Én mondtam nekik, persze nem bunkózva, hogy engedjék, hogy úgy csináljuk a dolgokat, ahogy mi szeretnénk és nem úgy, ahogy szerintük kellene.
2018. febr. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

Engem inkább ez fogott meg:


"A férjem az anyjától szinte mindent elfogad, ha az enyém mond valamit, arra rögtön harap, hogy ő itt ne dirigáljon. Én meg egyiktől sem akarok tanácsot sem kérni, sem kapni."


Nagyon gyorsan helyretenném a férjem, kb. azt is megbánná, hogy megszületett. Mégis mit képzel, hogy az ő anyja dirigálhat, anyóst meg semmibe veszi? Ehhez nagyon szemét anyósnak kellene lennie, hogy megértsem a férjem ily reakcióját anyámmal szemben.

2018. febr. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

1: Elmondja 1x - válaszom oké, de én így csinálom. Következőalkalommal Elmondja még egyszer. A válaszom oké. A harmadiknál szólok, hogy most már elég.

2: Elmondja 1x - válaszom oké, de én így csinálom. Erre felháborodva közli, hogy ő felnevelt 2 gyereket. Ő csak segíteni akar, mert tapasztaltabb. Stb.

A különbség, hogy az egyik diszkréten próbálkozik, de ha nem úgy gondolom, akkor feladja. A másik már dühös, mert egyszer ellentmondok.

Vajon kit hallgatunk meg inkább?

2018. febr. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez a halálom, hogy felnevelt már x gyereket....és honnan tudja hogy ő mindent jól csinált??? pl. Ismerős anyuka tejbegrìzt ad a pár hónapos gyereknek és közli hogy olyan boldogan ette. Ja utána meg fájt a hasa. Vagy kihányta szegény a füstölt sajtot. Aztán pár év múlva vìgan közli hogy ezt vagy azt adott már mikor a gyerekének és nem volt semmi gond...ja..
2018. febr. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ilyen mindenkinél van.

Nekem pl. az a halálom h anyósom nagyon édesszájú képes csokit bontani ebéd előtt félórával persze h a gyerekem is rákap rögtön ha meg szóváteszem akkor papol anyós h havonta 1-2-szer belefér amikor ott vagyunk.

A másik h nem tudja elfogadni h az unokája a csirkehúson kívül más húst nem eszik meg egész pici kora óta kiköpi de a zöldségeket tésztaféléket imádja. Anyósom szerint pálcát kéne az asztalra tenni a kezére csapni és majd megenne mást is.

A kisebbik fiával ő igy csinàlt az meg zokogva evett pár falatot még most 30 évesen is sérelmezi.

Ha megyünk a mamához ebédelni a fiam már kérdezi ugye a mama nem csap majd a kezemre...

2018. febr. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!