Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindig úgy terveztem, hogy...

Mindig úgy terveztem, hogy korán fogok szülni, de csak később tudnánk kivitelezni. Szerintetek ez így ésszerű?

Figyelt kérdés

Gyerekként és tiniként is úgy terveztem, hogy 23 évesen már anya leszek, de közben úgy adódott, hogy 26 évesen fogok végleg végezni a tanulmányaimmal, utána pedig még szeretnék két évet dolgozni, hogy legyen munkatapasztalatom és ne minimál gyest kapjak. Tehát ezek alapján 28 évesen jöhetne a babaprojekt, és mivel kettőt szeretnénk, így a második 30-31 éves korra csúszna.

Tudom, hogy ez másoknál egyáltalán nem számít késeinek, de én annyira a korai babázást terveztem, hogy engem kicsit lelomboz... De sajnos az anyagi biztonság ezt diktálja.

Szerintetek jó ez a kor a szülésre? Esetleg írnátok pozitív tapasztalatot/megerősítést? :)



2018. febr. 9. 20:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
39%

Én a lányomat 26 évesen szültem, a másodikat idén nyáron, 1 hónappal a 28. szülinapom után fogom. Mikor az elsővel lettem terhes, akkor az egyik legjobb barátnőm a 2. gyereket várta, a másik pedig már a 3. babát. Ők is boldogok, mert nekik a család az első, meg én is, mert nekem meg az a fontos, hogy meglegyen a biztos anyagi háttér és semmiben sem kelljen nélkülöznie a gyerekeimnek. Így azt mondhatom, hogy bárhogy is döntesz az jó lesz, de véleményem szerint a 28 év tökéletes, 2 év munkaviszonnyal.


U.i.: Az egyik barátnőm diplomás gyedet kap a második gyerek után, gyest az elsőre, a másik csak gyest a 3 gyerekre, nem járnak el sehova, nem utaznak, nem járnak a gyerekek különórákra vagy foglalkozásokra, ügyeletes orvosnál szültek, és tb alapon jártak terhesgondozásra.


Én kaptam csedet majd pedig gyedet is, ami elég arra, hogy heti 2x babaúszásra járjunk, heti 1x játszó-házazzunk, évente 2x el tudjuk menni nyaralni és időpontra járjak magánrendelésre a választott dokimhoz.

Sokkal jobb ez így nekem is, férjemnek is, és a lányomnak is. A babaúszás fejleszti is, sokkal előbb tanult meg mindent mint a kortársai, és sokkal társaságibb mint a többiek mert eljárunk itthonról.

Ne legyél lelombozva - valóban várni kell egy kicsit, de megéri!

2018. febr. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Van már te gyerek? :))
2019. jún. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is korán szerettem volna szülni, mindig is. De az élet nem ilyen... sajnos megromlott a házasságom, sok minden nem működött, nem született gyerekünk (nem is próbálkoztunk), sokáig küszködtünk egymással sajnos, majd végül elváltunk. Utána megtaláltam a páromat, akivel már valóban szeretném leélni az életemet, viszont anyagilag nullára küldött vissza a válásom, és nem szerettem volna úgy belevágni a gyerekvállalásba, hogy én egyedül ne tudnám eltartani, ha bármi történne (nő vagyok). Mostanra lett saját lakás (még nem tudtunk beköltözni), és most kezdünk próbálkozni, vagy sikerül, vagy nem. 35 éves vagyok. Nem így képzeltem, de el kell fogadnom, hogy hoztam rossz döntéseket, plusz vannak dolgok, amelyeket nem lehet előre látni. Minden élet más és más. Az enyém most már jó, és életemben először gyereket is mernék bele vállalni :) Ez a lényeg!
2019. jún. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Gimis koromban nekem is az volt a terv, hogy két gyerkőc 30 előtt.

Természetesen nem így lett, 27 voltam, mire megismertem a férjemet, akivel aztán tényleg el tudtuk képzelni a közös életet. 29 éves koromra jutottunk el egy olyan közös életszínvonalra, hogy elkezdjünk beszélni róla, pár hónappal később pedig bele is vágtunk a dolgokba. Aztán kellett egy év hogy pozitív legyen a teszt, így ugyan az elsővel 30 évesen más várandós voltam, de 31 leszek, mire megszületik.

Hiába nem ez volt a terv, de szerintem jó így. Sokkal jobb, mintha mondjuk előző párommal vágunk bele a dologba, amikor az időpont megfelelő lett volna, csak a párkapcsolat nem volt tökéletes.


Szóval igen, kell az az anyagi, és párkapcsolati biztonság, és inkább pár évvel később. körül még nincs későn, csak más számolni kell azzal, hogy nem biztos, hogy 2-3 hónap alatt összejön.

2020. aug. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nekem is most ez a dilemma, nagyon nehéz feldolgoznom, hogy valószínűleg nekem sem lesz még lehet, hogy 10 évig sem, holott már most vágyom rá, és most van az, hogy körülöttem mindenki terhes. Szép lassan talán elfogadom, hogy akkor is lehet szép az életem, ha lemondok erről még sokáig és nem akarom görcsösen irányítani, hogy “márpedig 30 alatt kell, mert ősszedől a világ, ha nem”. 25 körül szerettem volna eredetileg, idén töltöm. Van egy erre éretlen párom 4 éve aki el se vett, és lehet nem is fog. Munkatapasztalat alig, karrier terv befuccsolt, örökölt lakás van, de városváltás előtt állunk.

Hát én így...

2020. aug. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen én is sokáig azt hittem 25 évesen már lesz gyerekem. :)

Meg akiknek van azok annyira tudják mondani, hogy juj 30 alatt kell, itt a gyakorin is.

Aztán általában vagy a körülményeik ellenére vállalták fiatalon a gyerekeket, vagy olyan hátteruk van (akar a párjuk révén) amit sajnos nekünk többieknek csak 30 környékére sikerül megteremteni. És abszolút nem luxus igenyekrol beszelunk.

Ez van, ezt kényszeríti ki a mai világ.

2020. aug. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

16-os!

Egyet értek veled maximálisan. Én amúgy pont azt látom, hogy azok mondogatják a korán szülést, akik bőven 35 felett vállalták az elsőt :D. Full biztos anyagi háttérrel és házassággal. Mert hogy jaj de jó lett volna nekik is fiatalon.

2020. aug. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!