Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Eljutottam arra a pontra,...

Eljutottam arra a pontra, hogy sírni hagyom, lehet ezt másképp bírni már?

Figyelt kérdés

8 hónapos baba sosem volt jó alvó..

oké, hogy kelt óránként , félóránként, szopizott, visszaaludt.. hulla voltam

de a legújabb, hogy ha felkel és nem tud visszaaludni, ordít, mint a sakál

se a cici, se a ringatás, se a mellettem alvás, semmi nem nyugtatja meg, ez megy 2 hete

férjem minden este bejön, hogy mi ez a zsivaj, ordítás

órákat fenn vagyunk vele

van nagytesója, háztartás, főznöm, takarítanom kell, rengeteg ügyintézés, egyszerűen már nem lehet bírni ezt a sok éjszakázást

már most rosszul vagyok fizikálisan (szédülök, folyamatosan fáj a fejem stb.)

a családomnak szüksége van egy nem zombi anyára

eddig hittem a kötődő nevelésben, hordoztam, válaszkész voltam

de itt a vége, nem vagyok mosogatórongya senkinek

el vagyok keseredve és úgy érzem kilökték alólam a széket, mert nem látom a logikát a babában éjjel

ami biztos: jól van lakva, üres a pelus, nem fázik, nincs meleg és nem beteg, ezekről 100x meggyőződtem

abban látom a problémát, hogy valamiért felébred és ordít, mert aludni szeretne de valahogy semmilyen módon nem tudok én magam segíteni neki

most éjjel hajnali 3kor aludt el, miután lettem és hagytam sírni

nem tudok mit tenni, Nektek van ötletetek?

kérem, hogy aki át tudja érezni, legyen toleráns, mert úgy érzem magam hónapok óta, mint akit megkínoztak..


2018. febr. 13. 10:28
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
Én értem, hogy baba,kortizolszint stb. De egy ilyen szélsőséges esetben mi van az anya egészségével, a nagytesóval, a férjjel? 3 ember szív egy miatt. Kérdezem normális ez?
2018. febr. 13. 11:40
 12/37 anonim ***** válasza:
8%
hagyd sírni. mi baja lesz?
2018. febr. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
66%
Az a 3 ember már nagy, el tudja mondani, mi a baja. A pici még nem. Szerintem az a normális, ha a legkiszolgáltatottabb van első helyen, és igen, ha ez azzal jár, hogy anya kialvatlan, apának többet kell segíteni otthon, a tesó meg picit háttérbe van szorítva, akkor is így kell lennie.
2018. febr. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
97%
Az én kisfiam 15 hós, és még mindig 2-3 óránként megébred cicizni, marhára fáradt vagyok én is. Nálam nem opció a sírni hagyás, lehet, hogy visszaaludna fél óra üvöltés után, de én nem bírnám hallgatni. Nektek annyival nehezebb, hogy van nagytesó is, akit nyilván zavar, de a sírás is zavarni fogja.. Nem nagyon tudok okosat mondani, ezt túl kell élni valahogy.
2018. febr. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem hagyhatod sirni es ne foglalkozz ezekkel az osanyakkal, hogy te nem szamitasz. Lehet, meg kell tanitani egyedul aludni. Azt mondtad, magara hagytad es elaludt. Itt mindenki azt mondja, hogy a kicsi az elso. Igen, de van egy hatar...
2018. febr. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
65%
Annyira primitív már ez az ősanyázás..
2018. febr. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
88%

A sírni hagyás azért se jó, mert ugyanolyan kimerült lesz mindenki. Nem hiszem, hogy anyuka, apuka és a tesó nyugodtan alszik, miközben a kicsi kisírja a lelkét.

Végkimerülésig ordít, aztán beájul. De a sírás oka nem szűnt meg! Lehet, hogy 20-30 perces alvás után kezdődik minden elölről.

Egy 8 hónapos már nem alszik bele tíz perc után a sírásba. Három óra ordítás, fél óra alvás, felváltva. Ez kinek lesz pihentető?

2018. febr. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
46%

Nézz már magadba! A 8 hónapos pici babádra vagy mérges, mert sir éjszaka? Szerinted neki ez jó, élvezi, azért csinálja?

Az okokat meg kell keresned, hamarabb vége lesz akkor.

En sem értem, a sírni hagyás miért jobb a családnak. Nyugodtan lefeküdtök, amíg a pici kétségbeesetten üvölt? Úgy hogyan tudtok a zajtól aludni?

2018. febr. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
89%

Amit leírsz, hogy eddig óránként kelt és fél órág szopott, most meg már erre sem tud visszaaludni, szerintem sem normális és gyanús, hogy valami oka van. Ha szereted meg ha aludni akartok, vidd el a dokihoz és mondd el neki ezeket. Amint írták már, lehet allergia vagy neurológiai probléma, ami nem valakinek a hibája.

Nálunk is a kisebb ezerszer rosszabb alvó volt mint a nagy (aki már babaként szépen egyedül átaludta az éjszakákat az ágyában), ő nyöszörgés meg cuppogás helyett rögtön ordítva ébredt 6 hós koráig 2 óránként, és sajnos én voltam a rongyija-cumija, majd még 2 évesen is 3-5x kelt, pedig bölcsis volt, én meg már dolgoztam. De vissza tudott mindig gyorsan aludni (közöttünk...)... aztán kinőtte - addig meg majdnem ráment az egészségem és a házasságunk.

2018. febr. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
93%
1-es vagyok, tovább erősödött bennem a gyanú, hogy valamilyen étel bántja. Persze krémmel is lehet kezelni az ekcémát de újra és újra előjöhet, amìg a kiváltó ok nincs megszüntetve. Sajnos tapasztaltam. :/ gondolom kozmetikumokat már kizártátok, ami allergizálhat. (a fiamnál a tojás járt durva ekcémával)
2018. febr. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!