Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Eljutottam arra a pontra,...

Eljutottam arra a pontra, hogy sírni hagyom, lehet ezt másképp bírni már?

Figyelt kérdés

8 hónapos baba sosem volt jó alvó..

oké, hogy kelt óránként , félóránként, szopizott, visszaaludt.. hulla voltam

de a legújabb, hogy ha felkel és nem tud visszaaludni, ordít, mint a sakál

se a cici, se a ringatás, se a mellettem alvás, semmi nem nyugtatja meg, ez megy 2 hete

férjem minden este bejön, hogy mi ez a zsivaj, ordítás

órákat fenn vagyunk vele

van nagytesója, háztartás, főznöm, takarítanom kell, rengeteg ügyintézés, egyszerűen már nem lehet bírni ezt a sok éjszakázást

már most rosszul vagyok fizikálisan (szédülök, folyamatosan fáj a fejem stb.)

a családomnak szüksége van egy nem zombi anyára

eddig hittem a kötődő nevelésben, hordoztam, válaszkész voltam

de itt a vége, nem vagyok mosogatórongya senkinek

el vagyok keseredve és úgy érzem kilökték alólam a széket, mert nem látom a logikát a babában éjjel

ami biztos: jól van lakva, üres a pelus, nem fázik, nincs meleg és nem beteg, ezekről 100x meggyőződtem

abban látom a problémát, hogy valamiért felébred és ordít, mert aludni szeretne de valahogy semmilyen módon nem tudok én magam segíteni neki

most éjjel hajnali 3kor aludt el, miután lettem és hagytam sírni

nem tudok mit tenni, Nektek van ötletetek?

kérem, hogy aki át tudja érezni, legyen toleráns, mert úgy érzem magam hónapok óta, mint akit megkínoztak..


2018. febr. 13. 10:28
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
58%
Az is előfordulhat, hogy Ő nem "tanult meg" magától elaludni. A kisbabák is sokszor felébrednek éjszaka és jobb esetben vissza is alszanak. Lefekvés előtt altatod? Mi lenne, ha megpróbálnád felvenni, amikor sír, megnyugtatni (ne kapkodja a levegőt sem, nem kell, hogy el is aludjon a kezedben), aztán visszateszed a kiságyba, ha sír 2-3 percet hagyni, majd újra felvenni és megnyugtatni és ezt lehet, hogy sokáig kell játszani. Valaki írta, hogy normális, ha a nagyobb ilyenkor háttérbe szorul. Nem nem normális ugyanis jobb esetben ne egy "új" gyereket szülünk, hanem még egyet. Órákig üvölteni hagyni tényleg semmi értelme, valami oka csak van a sírásának...
2018. febr. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
35%
A ferjed mennyit segitek a visszaaltatasnal? Annyit, hogy megkerdezi, mi ez a zsivaj?!
2018. febr. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
0%
Segit.
2018. febr. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
49%

Igen, nagyon egyetértek a 21-essel. A nagyobb sem szorulhat háttérbe azért, mert van egy kisebb, akinek problémája van.

Mi ezt úgy oldottuk meg, hogy ha a kislányom (a második babánk) felébredt, és nagyon igényelt, első körben nyilván én keltem Hozzá, megszoptattam, peluscsere, minden igényét kielégítettem, és dajkáltam. Volt, hogy esze ágában sem volt aludni.

Ha eközben felébredt a két évvel idősebb kisfiam, Ő sem érezhette a szülői figyelem hiányát, na, ekkor kelt föl a férjem is és átvette a kislányunkat, akinek semmi egyéb szükséglete akkor már nem lehetett, amit a férjem nem tudott volna kielégíteni (leginkább szepás volt és a szülőjére volt szüksége, sosem hagytuk sírni, Vele voltunk). Én pedig bementem a kisfiunkhoz és segítettem Neki visszaaludni.

És a férjem is természetesnek vette, hogy két gyermekünk van, előfordulhat, hogy mindkettőnek egyszerre kell a szülő, kivette bizony Ő is a részét a gyerekek gondozásából.

Nálatok mennyit segít a férjed? Az oké, hogy a nagyobb gyerkőcödre tekintettel kell lenned, de ha a baba sír, akkor is felébredhet a nagyobb, ha a baba mellett vagy, és akkor is, ha sírni hagyod. A féejed is ugyanúgy felébred. Tehát nem értem, miért találnád megoldásnak a sírni hagyást.

A férjed álljon oda a síró babához, dajkálja, te pedig menj be a nagyobb gyermekhez, ha zavarja a kicsi sírása.

Számomra sosem lehet indok a férjek nem segítésére, hogy ők másnap kelnek és dolgoznak. A két kicsit otthon gondozó anya is kel másnap, és kőkemény munka vár rá. Hál' istennek ezt a férjem is így gondolta.

2018. febr. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
71%

Végigpolvastam a sztorid és a kommentjeidet, és számomra döbbenetes a hozzáállásod.

Az első fiam mintababa volt, 6 hetes korától átaludta az éjszakát. Én kis naiv azt hittem a második is ilyen lesz. :D hát nem... most 9 hónapos, idén még nem sokat aludtam. Hol a foga, hol szeparációs szorongás, hol meg van fázva, vagy csak pukiznia kell, stb. Nagyon nagyon fáradt vagyok, mégse jut eszembe ilyen, hogy senki mosogatórongya nem vagyok. A tied se azért sír, mert téged akar bosszantani,hidd el, oka van.

Ha eddig nem jöttél rá, irány a doki, de ne azon a szerencsétlen gyereken vezesd le a fáradságodat, hanem azon legyetek, hogy az okot megtaláljátok.

(amúgy igazán rendes a férjed is)

2018. febr. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:

Nem vagytok elég fáradtak.

Ha au osszeeses szélén allnatok nem így gondolnatok. Probaljatok ki 3 éjszaka aludtam fel órás darabokban összesen 8 órát. Plusz az elmúlt hónapok hozzá. Én eddig bírtam. Nem mehet tönkre egy egész család azért mert ilyen a baba.

Amit tudtam megtettem. Nem fogom megvarni, hogy egészségügyi károsodás Legyen belőle vagy munkahely elvesztése. A férjemnek nagyon komolyan koncentrálós munkája van.

2018. febr. 13. 17:17
 27/37 anonim ***** válasza:
63%

Mert jobban fog aludni a férjed, ha átüvölti a gyerek az éjszakát?

Szánalom. Még a 2,5 évest is kel nálunk, mégse megyek a falnak vagy hagyom üvölteni.


Fogadjunk, hogy az első gyerek eszik, alszik, leteszem eljátszik típus volt, te pedig meg voltál győződve, hogy milyen fantasztikus szülő vagy. Hát, üdv a való világban!

Jobban át kellett volna gondolni a másodikat. Nem ő kérte, hogy megszülessen.

2018. febr. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%

Én értem, hogy fáradt vagy, de miért nem tartasz a gyerekkel tejmentes diétát? Legalább három hétig, hogy pontosan látható legyen, a tej miatt sír-e a kicsi.


Ha nem akarsz, nem kell orvoshoz rohangálni, de legalább ennyit tegyél már meg érte.

2018. febr. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:
Kiprobalom a tejmentes diétát, koszonom
2018. febr. 13. 18:23
 30/37 A kérdező kommentje:
Kedvesem az első is hasonló volt, rossz alvó, éretlen idegrendszerrel, ezt kaptuk diagnózisképp. 2 és fél évesen kezdte ataludni az éjszakát. De neki a cumi mindig segített. Ha 15x is kelt éjjel. Mint írtam nem ezt a felfogást képviseltem korábban. De nem fogom felaldozni a családom.
2018. febr. 13. 18:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!