Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Állásidő terhesség alatt?...

Állásidő terhesség alatt? Hogyan működik ez, és megéri-e?

Figyelt kérdés

3 műszakban dolgozom, -nem túl egészséges helyen, így valószínűleg azonnal táppénzre fog venni az orvos. Jövőhéten megyek hozzá.

Azon gondolkodtam, hogy ha nem szeretnék táppénzre menni, viszont nem tudnak megfelelő munkát adni, akkor felvehetnek-e állásidőre.

Ha igen, akkor arra az időre milyen bért kapnék? (2 hónapja emelkedett a bérem, ha ez számít valamit.)

Megéri ez egyáltalán, vagy jobban kijönnék a táppénzzel (pl. mert úgyis kiesik a műszakpótlék)?

Félreértés ne essék, nem azon a pár ezer forinton fog múlni, hogy jut-e étel az asztalra, de azért mindenki próbál szerintem számolgatni, hogy hogyan is a legcélszerűbb intézni a dolgokat. (Mivel éppen újítjuk a házunkat is, ezért szeretnék dolgozni, amíg lehet.)


2018. febr. 14. 09:40
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Mi az az állásidő?
2018. febr. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
Igen, elvileg felvehetnek. Gyakorlatilag viszont a tappenz sokszor jobb megoldás, annál Ugyanis sokkal kevesebb a munkáltató kiadása és így a gyes lejárt után is nagyobb kedvvel és valoszinuseggel vesz vissza. Az allasidore tudtommal a teljes munkabered jar
2018. febr. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%

Én is úgy tudom, hogy az alapbéred jár a pótlékok nélkül. De az is lehet, hogy benyomnak valami könnyű, irodai poziba amíg tudsz dolgozni. Szerintem próbáld meg, mert a táppénznél azért több, illetve így szabályos.

3 műszakban gondolom úgysem tudnál baba után dolgozni, szóval az nem annyira szempont, hogy mekkora kedvvel vesznek vissza. :)

2018. febr. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

A munkabér plusz a berpotlek jár állásidőre.

"a munkavállalót ha a munkáltató Foglalkoztatási kötelezettségének a beosztás szerinti munkaidőben nem tesz eleget,alapbér illeti meg.a munkavállalót ha a munkáltató hozzájárulása alapján mentesül a Munkavégzés alól a kiesett időre megállapodásuk szerint illeti meg a díjazás.a munkavállalót a kiesett időre berpotlek is megilleti ha munkaidő -beosztás alapján berpotlekra lett volna jogosult"

Tehát beszéld meg a munkáltatóval!

2018. febr. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Első, a válaszok között leírták, mi is az!
2018. febr. 15. 15:49
 6/6 anonim ***** válasza:

szeretném megkérdezni miért lettem lepontozva? esetleg azért mert nem vette észre hogy a Munka Törvénykönyvéből írtam ki h mi a helyzet az állásidővel?

ha nem értesz hozzá(aki lepontozott) ne pontozzon lefele!!

"szakmabeli"

2018. febr. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!