Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Úgy néz ki, megbántottam a...

Úgy néz ki, megbántottam a menyemet a babák miatt. Hogyan engesztelhetném ki őt?

Figyelt kérdés

A fiam elvált már évekkel ezelőtt a mostani menyem miatt. Kezdetben bevallom, férjemmel kicsit nehezteltünk rájuk, de azóta már nagyon jó kapcsolatunk lett, elfogadtuk, hogy így boldog a fiam és kész.


Egy hónapja született meg 3. és 4. unokánk, két gyönyörű picike ikerkislány. Most voltunk meglátogatni őket és valahogy kiszaladt a számon az a kritikus mondat, mert a két baba szinte összebújva aludt, hogy "úgy alszanak, mint két kis földre szállt angyal". Erre a menyem annyit válaszolt, hogy igen, mert azok is, de már láttam, hogy sír, elnézést kért és kiment a szobából. Fiam szintén le volt dermedve, én pedig jobbnak láttam eljönni.


Azóta fiam is olyan furcsa volt mindig a telefonba, aztán egyszercsak kibújt a szög a zsákból és nekem is támadt, ha még egyszer ilyet merek mondani a feleségének, akkor tesz róla, hogy többet ne lássam az unokáimat, mert azóta kb. folyton csak sír, szóval mostantól egy darabig ne jöjjek, ha lehet.


Hozzátartozik, hogy 6 évig próbálkoztak, mire végre spontán teherbe esett a menyem, aki egyébként egy nagyon racionális gondolkodású, okos, hat nyelven beszél és nem is vallásos. Ezért furcsállottam ezt a reakciót.


Nagyon-nagyon megbántam, hogy ezt mondtam és jóvá tenném, de nem tudom, hogyan.



2018. márc. 2. 13:38
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
94%
Én őszintén nem értem mi ezzel a kijelentéssel a probléma!
2018. márc. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
93%
Én sem értem.
2018. márc. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
93%
Én sem èrtem? Èn ezt dicséretnek vennèm!
2018. márc. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem itt nem mondtak el neked mindent.

Én arra tippelek, hogy az alatt a hat év alatt lehetett vetélése is a menyednek, és most azoknak a babáknak az "újraszületését" látja az ikrekben.

Egyáltalán nem volt semmi sértő abban, amit mondtál. Feleslegesen hisztiznek.

2018. márc. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
92%
Próbálok rájönni ebbe mi a sértő, de nem sikerül.
2018. márc. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
87%

Én sem szeretem ezt a babás-angyalos témát, nekem is rossz asszociációim vannak, viszont szerintem ebből ügyet csinálni felesleges ... az én kislányomra is mondtak már hasonlót, de 5 másodpercnél tovább nem foglalkoztam vele.


Én is arra tippelnék, hogy esetleg van valami olyan dolog a háttérben, amiről nem tudsz (mint ahogy fentebb írták: vetélés, missed ab), de ez nem a te hibád.


Szerintem nincs mit jóvátenni, ez csak egy szófordulat, amit lépten-nyomon használnak az emberek. Esetleg valahogy próbáld meg ezt megbeszélni velük rövidre zárva a dolgot, de nem kell semmit jóvátenni.

2018. márc. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
92%

Én is csak arra tudok gondolni, hogy lehetett vetélése és ez miatt borult ki.

Ha nem, akkor szimplán hülye. Ez dícséret, nem sértés

2018. márc. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
87%
Lehet, hogy tényleg volt vetélése, és általában az elveszített babákat szokták angyalként emlegetni, legalábbis én erre tudok gondolni. Persze te ezt nem tudhattad, de őt lehetséges, hogy mélyen érintette.
2018. márc. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
89%

Én lehet,hogy értem...Voltak babái amik nem maradtak meg.Mert ugye a meg nem született vagy halva született babákra szoktak úgy is hivatkozni,hogy "angyalka lett". Nem lehet,hogy ez áll a háttérben?Lehet,hogy még maguk a szülők sem merik elhinni,hogy végre sikerült,és rettenetesen félnek,hogy elveszítik őket.Az az ők is angyalkák lesznek.Ettől eltekintve,a fiad és a menyed túlreagáltàk,és olyat képzeltek a mondatba,aminek semmi valóság alapja.

Szerintem ne keresd őket,hagyd,hogy lehiggadjanak.

2018. márc. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
90%

Én sem értem ebben semmi sértő, bàntó nem vokt!

De nekem is az volt az első gondolatom a sírós résznél, hogy a történet végén kiderül, hogy volt egy vagy akàr több vetélése mire a picik megszülettek.

Megeshet hogy nem tudsz mindent?

De még ha így is van, nem értem miért ugranak a torkodnak, ha te nem tudsz róla.....

2018. márc. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!