Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Feljelenthetek vkit a gyámügyö...

Feljelenthetek vkit a gyámügyön? Nem szeretném, ha kiderülne, hogy én voltam az, aki kérte a gyámügyet, hogy nézzen a körmére az illetőbek, mert családtag vagyok.

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

Az öcsém megismerkedett egy lánnyal, szerelmesek voltak, gyerekük lett, összeházasodtak.

A pici most fél éves, az anyuka terhessége alatt derült csak ki, hogy igen komoly pszichés problémái vannak, gyógyszereket szed, kezelés alatt áll (a gyerek is így fogant, az öcsém erről csak időközben szerzett tudomást).

Anyuka má a kapcsolatuk alatt is elköltözött, visszaköltözött, mióta megvan a kicsi, azóta is folyton pakol innen- oda (a nagymamájához megy egyébként).

Tegnap megjnt gondolt egyet, és míg az öcsém dolgozott, elköltözött otthonról.


Kérdésem a következő: az anya láthatóan nincs tudatában annak, hogy mit csinál. Ha én, mint családtag bejelentést teszek a gyámügyön, ők tesznek valamit?

Hogyan zajlik egy ilyen eljárás? Van-e értelme belekezdenem?

(az öcsém egyben szeretné tartani a családját, nem szeretne válni. A gyerek viszont rángatva van, az anyja mellett pedig nincs biztonságban.)


2018. márc. 3. 17:04
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
36%

A gyámügy miért kötné ezt az orrukra? Ők simán mondhatják, hogy rutinellenőrzés.

Szegény gyerek. :(

2018. márc. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Hidd el, én is sajnálom azt a picit. Az öcsém sem normális, hogy egy ilyen nőt választott, és hogy nem akar válni, ezért szeretnék tenni végre valamit. De jelenleg tehetetlennek érzem magam!
2018. márc. 3. 17:14
 3/25 anonim válasza:
66%

"igen komoly pszichés problémái vannak, gyógyszereket szed, kezelés alatt áll "


Te orvos vagy? Sokan szednek gyógyszert és normálisan élnek.


"az anya láthatóan nincs tudatában annak, hogy mit csinál."

Mesélj még.

2018. márc. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
De mi a konkrét panasz? Mert ezzel így nem-igen foglalkoznak majd. Van a gyereknek apja, ő látja leginkább, mi történik a feleségével és a gyerekkel. Ha ő úgy látja, hogy a gyerek veszélyben van a felesége állapota miatt, akkor kötelessége megtenni a megfelelő lépéseket. Azt javaslom, a hivatal helyett az öcséddel beszélj. A legfontosabb a baba biztonsága és egészsége, a következő szempont hogy helyre jöjjön az anyuka és egyben maradjon a család.
2018. márc. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
3-as! Az anyuka diagnosztizáltan pánikbeteg, többek között nyugtatókat szed. Olyan gyógyszerek mellett esett teherbe, amik mellett nem lett volna szabad. Ebből is látszik, hogy nem beszámítható, mivel értelmes ember ilyet nem tesz!
2018. márc. 3. 17:21
 6/25 anonim ***** válasza:
84%
A pánikbetegség nem a "nem beszámítható" kategória. Látszik, hogy nagyon nem csíped a sógornődet, de ez kevés egy feljelentéshez. Persze attól még meg lehet próbálni.
2018. márc. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

A sógornőm tök közömbös számomra, a gyerek viszont nem az. Ha azt írom, hogy mentális problémákkal küzd, akkor azzal küzd, higgyetek nekem. Felsorolni is sok lenne, mennyi betegsége van. Nem, én valóban nem vagyok orvos, de csak azt jelentem ki, ami az igazság, és amit bizonyítani os tudnék, ha szükséges lenne.

Ez nem az az eset, amikor unszimpi a kedves rokon, és lek.rvázom, meg leidiótázom érte, hanem valóban beteg, és valóban alkalmatlan a gyerek gondozására.

Kérek mindenkit, csak akkor válaszoljon, ha érdemben segíteni tud azzal kapcsolatban, hogy merre induljak el, még mielőtt a gyereknek bármi baja esne.

2018. márc. 3. 17:33
 8/25 anonim ***** válasza:
80%
Ha tényleg úgy ítéled meg, hogy veszélyben a gyerek, akkor ne az izgasson, kiderül-e a kiléted, hanem tegyél bejelentést a lehető leghamarabb!
2018. márc. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
90%
A gyerek apját nem érdekli a saját gyereke jólléte? Ezt kötve hiszem, különben neki is mentális baja lenne. Ha pedig az apa szerint nincs veszélyben, akkor te tényleg túlzó rokon lehetsz. Mi lenne, ha szüleire hagynád a magánügyeik elrendezését és nem avatkoznál bele az életükbe? Más gyerek szülei is átmennek nehézségeken a gyerek születése után, mégsem jelentgetnek fel mindenkit a gyámügynél. Én ezt erősen túlzó viselkedésnek tartom a részedről. Az öcséd felnőtt, és az APJA a gyereknek. Csak meg tudja ítélni, hogy veszélyben van-e a gyereke vagy sem, nem? Ő is szed valamit? Hülye az egész család?
2018. márc. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Andizsuzsi ***** válasza:
91%
És mégis milyen intézkedést vársz a gyámügytől?
2018. márc. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!