Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Feljelenthetek vkit a gyámügyö...

Feljelenthetek vkit a gyámügyön? Nem szeretném, ha kiderülne, hogy én voltam az, aki kérte a gyámügyet, hogy nézzen a körmére az illetőbek, mert családtag vagyok.

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

Az öcsém megismerkedett egy lánnyal, szerelmesek voltak, gyerekük lett, összeházasodtak.

A pici most fél éves, az anyuka terhessége alatt derült csak ki, hogy igen komoly pszichés problémái vannak, gyógyszereket szed, kezelés alatt áll (a gyerek is így fogant, az öcsém erről csak időközben szerzett tudomást).

Anyuka má a kapcsolatuk alatt is elköltözött, visszaköltözött, mióta megvan a kicsi, azóta is folyton pakol innen- oda (a nagymamájához megy egyébként).

Tegnap megjnt gondolt egyet, és míg az öcsém dolgozott, elköltözött otthonról.


Kérdésem a következő: az anya láthatóan nincs tudatában annak, hogy mit csinál. Ha én, mint családtag bejelentést teszek a gyámügyön, ők tesznek valamit?

Hogyan zajlik egy ilyen eljárás? Van-e értelme belekezdenem?

(az öcsém egyben szeretné tartani a családját, nem szeretne válni. A gyerek viszont rángatva van, az anyja mellett pedig nincs biztonságban.)


2018. márc. 3. 17:04
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
72%
A világon semmi probléma nincs itt
2018. márc. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
77%

Az anya csak pánikbeteg, tudod te egyáltalán, hogy mi az? Néha hevesebben dobog a szíve és megijed a "semmitől", majd ez elmúlik pár perc vagy egy két óra alatt. Ha gyógyszert szed rá, hetente talán egy ilyenje, ha van, de szerintem annyi sincs. Valószínűleg szorongásoldót és hangulatjavítót szed, ami rád is rádférne, ha attól tartasz, hogy a tesód nem tudja felmérni a helyzetet.


Mivel hivod fel a gyámügyet? Olyan hangosan ki fognak röhögni, mikor elmondod, hogy elhagyta egy feleség a férjét, hogy csak na.


Kötelező talán a tesóddal maradnia? Mit tudsz te az életükről egyáltalán? A párkapcsolati gondjaikról?


Nevetséges az egész.


Azt pedig szépen verd le a tesódon, hogy védekezés nélkül felcsinált egy nőt, ez pont annyira az ő "bűne" is, mint a nőé.

2018. márc. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
30%
Kérdező, nagyon ne csodálkozz, ez itt a GYIK, ahol a pánikbeteg anyukák tömörülnek és igazat adnak minden gyógyszerfüggő flepnisnek - akár az idegrohamairól, akár a terhesség alatti bogyókról van szó. Mert ugye ő szereti a gyereket (akit senki nem kérdez meg, hogy felvillanyozza-e a gondolat, hogy anya nemnormális és egy rakás lelki sérülést okoz nekem de legalább szeret).
2018. márc. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
83%

Se pánikbeteg nem voltam, gyógyszert sem szedtem soha, mert nem volt ilyen gondom.


A pánikbetegség valóban nem egy mezei nátha, önmagában én sem tartom jó ötletnek, hogy teljesen egyedül nevelje a gyereket, mert a pábikroham ritka esetben egy óráig is tarthat, ha ez reggelre esik, akkor pl nem tudja suliba vinni, mert nem vezethet, vagy ilyesmi. Viszont az ítélőképességét egyáltalán nem veszélyezteti. Biztos van vele valaki, rokon vagy barát, abban nincs semmi rossz, hogy elhagyta a férjet és vitte a gyereket is.


Nem tudjuk pontosan mi baja és milyen súlyos, lehet már hónapok óta(mióta szedi a gyógyszert) semmi gondja nem volt, amikor pedig mégis, akkoris csak a sima 10 perces félelemérzet.


Attól, hogy valaki fél, még lehet teljesen józan ítélőképességű.



Ja és egy rossz párkapcsolat egy problémamentes embert is felőröl, nemhogy egy pánikbeteget. Jó döntés volt mindenképp, hogy lelépett, mikor már nem bírta tovább.

2018. márc. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
88%
Ha gyógyszert szed, akkor kezeles alatt áll, ergo semkkilyen veszelyt nem jelent a gyerekre. Fel éves gyerekről van szó, utolso, elég messze van még az iskola. Egy panikroham pedig nem tart egy órán keresztul
2018. márc. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
30%
Minek ellenség, ha az embernek ilyen támogató családja van, nem? Segítséget eszedbe jutott felajánlani, vagy csak a gyereküket akarod elvenni? Te mit szedsz?
2018. márc. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
A gyógyszer, amit szed teljesen biztos, hogy vényköteles. Azt, hogy biztonságos volt-e terhesség alatt szednie(esetleg arra az időre másikra váltott) az orvosa döntötte el. Egy pánikbetegség egyébként sem jelent veszélyt egy gyerekre, ha kezelve van, még annyira sem. Ne azon problémázz, hogy gyógyszert szed, sokkal nagyobb baj, hogy sokan a hozzád hasonló emberek miatt nem mernek orvoshoz menni hasonló problémákkal.
2018. márc. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
62%
Ostoba rosszindulatu ember vagy ,segitség helyet csak rosszat akkarsz mindketöjüknek .
2018. márc. 4. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 p.szabina1223 ***** válasza:
0%

Szerintem lehet névtelenül is bejelentést tenni, aztán elmennek és utána néznek. Gondolom, ha úgy látják, intézkednek.

Az anyuka amúgy mennyire labilis? Önmagára, vagy a babára nézve veszélyes?

2018. márc. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
13%

Telefonon tegyél bejelentést, hogy van egy ilyen baba, aki rángatva van, foglalkozni fognak vele. De ne a gyámügyet hívd, hanem a gyerekjóléti szolgálatot.


Azt meg itt senki se tudja, mi a betegsége és milyen gyógyszert szed rá. Miért nem lehet csak simán elhinni, amit a kérdező leír???

2018. márc. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!