Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elmennétek így a testvéretek...

Elmennétek így a testvéretek esküvőjére?

Figyelt kérdés

Öcsém esküvője idén augusztusban lesz, amikor a lányom 21 hónapos lesz. Már jár, szavakat mond, megérteti magát és jól is viselkedik (általában).

Na most a menyasszony kitalálta, hogy az ő esküvőjük gyerekmentes lesz, azaz mindenkinek elmondják, hogy a gyerekeiket nem vihetik. Ő azért döntött így, mert szerinte ha valaki gyerekkel megy, az nem tud szórakozni/bulizni, nem fog inni, nem fog táncolni, nem fog kikapcsolódni és 9-kor hazamegy mert alvásidő van, ő pedig hajnalig tartó lagzit akar. Na hát ez szerintem eleve is gáz, és az elv is rossz mert egy 1-3 éves gyerek szülei így is-úgyis hazamennek hamar... De hát mondom ha nekik ez jó, akkor legyen így, de megkértem hogy velünk tegyenek kivételt, egyrészt mert tudom hogy a lányom nagyon élvezné, másrészt közeli rokon vagyok, harmad részt pedig nálunk nincs aki vigyázzon rá, hiszen a szüleim/nagyszüleim/nagynéném az esküvőn lesznek, a férjem anyukája már nem él, apukája külföldön lakik, egy vadidegen bébiszitterre meg nem hagynám a lányomat, főleg hogy fél is az idegenektől.

Erre azt mondta, hogy akkor maradjon otthon a férjem a gyerekkel, én meg menjek egyedül, úgyis kell egy kis kikapcsolódás a mindennapokból. Na hát én ezen teljesen kiakadtam, és megmondtam hogy ha se a férjem se a lányom nincs meghívva, akkor köszönöm de én sem megyek. Mikor ezt anyukám meghallotta akkor sírva hívott fel hogy ilyet nem csinálhatok, és ne rontsam el mindenki napját a duzzogásommal. Mondtam neki, hogy mégis mit csináljak ott?! Táncolni nem tudok mert nincs ott a férjem, beszélgetni kb. 9-10ig tudok amíg a két barátnőm haza nem megy a gyerekeikhez, utána marad a csendben ülés a nagyszüleimmel... Erre anyukám azt mondja hogy miért is ne tudnék én a nagymamámmal meg a nagynénémmel beszélgetni és kulturáltan ott lenni ahogy illik...

Már megkértem arra is a menyasszonyt, hogy csináljon egy gyereksarkot, fizetem én és be is rendezem, csak vihessem a gyereket. Azt mondta nem, mert ha a különteremben lenne akkor mindenki ott lenne a gyerekkel a bulizás helyett, ha pedig az esküvő termében akkor ott ő csak azt látná hogy milyen ronda a gyereksarok és az esküvőre nem való.

Szerintetek mit csináljak? Tényleg én reagálom túl?


2018. márc. 6. 11:46
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
76%

Annyira nevetséges. A Menyasszony NAGY Napja. Nem az ifjú páré, nem. A Menyasszonyé. Miért, mi történik, nobel-díjat kap? Vagy királynővé koronázzák? Csak összeházasodnak.

Nem a menyasszonyt kell körülugrálnia mindenkinek, hanem az ifjú párnak kell gondoskodnia a vendégek "szórakoztatásáról". Ha mondjuk 20ezerret költenek egy meghívottra, akkor borítékban minimum 20at adok +ajándék. És a pénzemért igazán elvárhatom, hogy megetessenek, megitassanak, jól érezzem magam. Ha gyerekkel, akkor gyerekkel. (A menyasszony "hajnalig tartó lagzit akar". Tényleg? Ő akarja megmondani, hogy ki meddig maradjon? majd azt is előírja, hogy mikor lehet elmenni a mosdóba?)

A férjem nélkül nem tudnám jól érezni magam egy esküvőn (meg bármilyen családi eseményen)

A szertartásra menjetek el együtt, adjátok oda az ajándékot, a vacsorára egyáltalán nem kell odamenned.

És mivel ez a "menyasszony nagy napja", észre se vennék, ha ott lennél, senki napját nem rontod el a "duzzogásoddal" :)

2018. márc. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
78%
Ennyi.. :)
2018. márc. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
54%

24-es, az hogy a te gyereked minta és mázlid van mert épp akkor nem ordít, egy dolog, a lányom a dackorszakban időzített bomba volt.


Se előtte, sem most, de akkor... hagyjuk. :D

2018. márc. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
57%

Ja, és 24-eske, képzeld, az enyém is meg van nevelve... nem kell ezzel a szar dumával jönni :D


Ritkán ordított hülyeségek miatt, de akkor alig bírtam megnyugtatni, és random jött rá a hiszti, egyik pillanatban semmi baja nem volt, aztán bekattant valami és problémázott kis apróságokon is.


De örülök, hogy a tiéd mintagyerek aki meg sem mukkan.

2018. márc. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
83%

Amúgy meg mindenkinek szíve-joga eldönteni, hogy akarja-e, hogy gyerekek legyenek az esküvőjén vagy sem.


Ha ő nem akarja, te hiába vergődsz, NEM lesz ott a gyereked - mert ha te viheted, akkor meg mindenki zúgolódni fog, hogy "én miért nem?".


Engem a sajátomon nem zavartak az unokatesók, meg a picik, de némelyik szülőn láttam, hogy örülne, ha nem a kisfia-lánya után kéne rohangálnia :D

2018. márc. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
46%
Az öcsédnek és a sógornődnek joga van eldönteni, hogy kit lát szívesen az esküvőjén és kit nem. Nektek meg jogotok van nem elmenni. Ha az öcsém ekkora kretén lenne, hogy a saját unokahúgát nem látja szívesen az esküvőjén, akkor tehet egy szívességet...Biztos hogy nem mennék el. Az anyukámnak meg megmondanám hogy ne engem tartson lelkiterrorba mert a fia egy papucs, a leendő menye meg egy pitsa. Az biztos, hogy nem kardoskodnék, nem fogok könyörögni nekik. Nem kellene 2x momdaniuk h ki jöhet meg ki nem és valószínűleg átgondolnám a viszonyunkat.
2018. márc. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
54%

Ebben a sztoriban egy embert kell sajnálni, de azt nagyon... A vőlegényt...

Szerencsétlen ember ritka nagy papucs...A menyasszonya meg egy óriási tahó....

Bocsánat kérdező, az őszinte véleményért.

2018. márc. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
16%
37# miért kéne sajnálni a vőlegényt? Senki nem tart pisztolyt a fejéhez, hogy elvegyen egy ilyen pitsát, sőt talán még egyet is érte vele. Szánalom. Én a kérdezőt sajnálom, hogy rá kellett jönnie mekkora se..fej a tesója.
2018. márc. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
69%

A lányom egy éves koráig két esküvőn volt, és imádta, mert már akkor szeretett emberekkel barátkozni. A mai napig fél perc alatt bárkit az ujja köré csavar legyen gyerek vagy felnőtt. A második lagziban volt egy két éves, aki nem olyan volt, mint a lányom, félt az idegenektől. Nos, neki horror volt az egész. Sok ember, hangos zene, felborult napirend... Ha tudtam volna, hogy nem érzi majd magát jól, tuti csak a szertartásra mentünk volna. Idén lesz a közeli családban egy lagzi, és a lányom mellé sikerült egy félősebb babát szülnöm. Imádom a fiamat is, de ő már tuti nem élvezné, másra nem tudom rábízni, mert mindenki ott lesz, üvöltetni meg nem akarom.

A csaj nagyon királylányos esküvőt szeretne, messze tőlünk, így a szertartásra sem tudunk elmenni -ha a közelben lenne, a férjem vigyázna a gyerekekre, én pedig részt vennék azon a pár órán -így már megvettem egy szép fehér borítékot, amit ha átugranak a meghívóval, kedvesen átadunk, és elmondjuk hogy nem tudunk elmenni a gyerekek miatt, de sok boldogságot kívánunk. Ezt szerintem mindenki megérti és tiszteletben tartja. Szívesen mennék, de van amikor a saját családom fontosabb. Te bele gondoltál hogy érezné magát a lányod? A helyedben tényleg csak a,szertartásra mennék, mert igazából az a lényege egy esküvőnek, nem a buli. Vagy összeismertetném addig egy bébicsősszel és nem idegen vigyáz rá. A tesódnak elég sok melója van most az esküvővel, segíts neki és old meg a problémákat. Lesz nekik még bőven. A sógornődet meg támogasd ha szeretnél a továbbiakban egy kedves családtagot egy házi sárkány helyett. Az esküvő csak egy nap, de utána még évekig emlékezni fognak a hozzáállásodra.

2018. márc. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!