Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak hogy megértse a...

Mit csináljak hogy megértse a feleségem hogy külön ágyba kell szoktatni a kislányunkat?

Figyelt kérdés
3 éves lesz 2hónap mulva. Mindig azt mondja hogy sír ,miert nem érti meg h majd megszokja?
2018. márc. 9. 14:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
73%

3 évesen már kb oviba megy szeptemberben, nem?

Tökéletesen megértem a problémádat kérdező. Az anyuka a gyenge pont a gyerek esetében, mert sír és azzal tud rá hatni, hogy az ágyba vigye éjszakára.

Egy rakat ilyen műsor is van. Pl. Szuperdada stb. ahol a szakembert pontosan ilyen problémák miatt hívták ki. Nézz meg egy párat.

Nem tartom jó ötletnek ennyi idősen az együtt alvást, főleg ha valamelyik felnőttet ennyire zavarja.

2018. márc. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
68%

Na,nálunk is így volt. Csak én az anyuka vagyok.

Eleinte szépen, külön ágyban aludt baba (átjártam természetesen minden nyekkre,akkor még"csak" az volt a dolgom)

Aztán nem ébredt éjjel.

Később,közel a 2 éves korhoz a párom kitalálta,hogy szegény gyerek,egyedül alszik,ő vele alszik.

Onnantól így van. Már 3,5 éves a gyerek,az enyém a régi közös ágyunk,ő még a gyerkőcök alszik.

A szexuális életünk előtte se volt heti szintű,de most így kb 1,5 éve talán 3-4 havonta egyre rá tudom venni. Talán

Indokok:fáradt,sokat dolgozunk mindketten,te is biztos álmos vagy...Jó, tényleg. Én 240-250 órát,ő 200 óra körül dolgozik,de itt más a gond.


Tippem nincs kérdező,csak leírtam,hogy lásd,van ez fordítva is.

2018. márc. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Igen megy és ezért is jó volna ha már nem velünk aludna
2018. márc. 9. 17:46
 14/18 anonim ***** válasza:
30%

sajnos sok anyánál elgurul a gyógyszer, én amúgy sem vagyok együtt alvás párti, az első gyermekágyas időszakot leszámítva, amikor valóban mindenkinek az a legjobb és mindenki úgy tud pihenni a legjobban, ha anyuka a gyerekkel marad éjjelre.

De aztán ahogy már megérik az idegrendszere az önálló alvásra, el kell felejteni a non stop cicin csüngést, együtt alvás és társait - kivéve ha az mindkét szülőnek megfelel...ha már benne van a dackorszakban, persze hogy nehezebb, aztán meg az ovi kezdés...nem értem hogy aki anya hogy nem gondol erre, aztán jönnek azzal, hogy a gyereknek az a jó ha velem alszik....nem nem az a jó neki, mert később sokkal nehezebb neki az elválás, mikor már ovis, hát látom az együtt alvós anyuka ismerőseimen hogy vért izzadnak a beszoktatásnál :(

szóval próbálj meg beszélni a feleségeddel, ha szex sincs, az a nagyobb gond, teljesen rátelepedett gondolom a gyerekre, a legjobb lenne pár napra átpasszolni nagyinak, töltsetek időt kettesbe, hogy rátaláljon újra az ízére annak, milyen amikor csak rád figyel :) bár gondolom nem is alszik akkor nagyon el máshol ill. mással...ez a 3 évesen szoptatom a gyereket, 3 évesen nincs el mássla csak anyával, 3 évesen nem alszik a saját ágyában stb áltlában együtt járnak, hála a kötődő agymenésnek

2018. márc. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
74%
A gyerek átszoktatása külön ágyba nem fogja feltétlenül megoldani a szexuális problémát köztetek. Mennyit szoktatok beszélgetni a feleségeddel? (Most nem arra gondolok, mikor megbeszélitek a befizetnivalókat, a nagybevásárlást stb., hanem az igazán mély, lelkizős beszélgetésre értem.) Kíváncsiak vagytok egymás érzéseire? Észreveszitek, ha a másikat bántja valami? Tudjátok, hogy a másik mit szeret és próbáltok egymás kedvében járni? Van elég időtök egymásra? Én nő vagyok, három gyerekünk van a férjemmel és a picivel alszom, külön szobában a férjemtől. Ez a középsővel is így volt évekig, de mindez nem akadálya a szexnek. Ha lefektettük a gyerekeket, akkor van időnk egymásra. Szexelni bárhol lehet a házban...Nekem az első pár hónapban nem volt könnyű elengednem magam (fáradt voltam az éjszakázástól, inkább az alváson járt az eszem, meg maradt rajtam jó pár kiló szülés után, így gátlásosabb lettem), de a férjem annyit kedveskedik, meg naponta megdícsér, meg váratlanul átölel, vagy megsimogat, hogy legyek bármennyire is zombi, értékesnek és szerethetőnek érzem magam, feltöltődök ezektől és vágyom rá, hogy szerethessem, hogy szeretkezzünk. Dícsérd te is meg gyakran a feleséged. Mondd neki, hogy milyen jó anyukának tartod. És dícsérd meg, hogy milyen jó nő. Mondd el neki, hogy vágysz rá, mert olyan jó vele szeretkezni. Kényeztesd egy kicsit, masszírozd meg, de ne éreztesd vele, hogy csak amiatt teszed, hogy lefeküdjön veled. Beszélgess vele az érzéseidről, de ne szemrehányás legyen belőle. Egyszerűen csak mondd el, mit érzel és kérdezd meg tőle, hogy mire vágyna, miben tudnál segíteni neki, amitől jól érezné magát.
2018. márc. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
32%
Ezt írtam én is... Arról, hogy nincs szex, nem az ágyban alvó gyerek tehet! Persze, ez is probléma, ha valamelyikőtöknek probléma, de nem ez az ok! Ha akarna veled szexelni, megoldaná, hidd el!
2018. márc. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
De persze ne CSAK a feleséged szenvedjen az átszoktatással, hiszen te is részt vettél a gyerek össehozásában, tessék a rosszból is kivenni a részed ;)
2018. márc. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Segítenék neki de nem akarja átszoktatni
2018. márc. 10. 20:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!