Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit költesz gyermekedre?

Mennyit költesz gyermekedre?

Figyelt kérdés
Csak azért tettem fel a kérdést mert olvasgattam itt néhány kérdést, és megdöbbenve olvastam, hogy az egyik válaszoló írta, hogy ő a 2,5 éves gyermekére elkölt 140 ezret, és hogy ez még csak több lesz, ha sulis lesz a gyerek.
2018. márc. 9. 19:11
1 2
 1/19 anonim válasza:
34%
Hogyha elromlik/szakad valami ami fontos azt megveszem neki, ha valamit szeretne előbb utóbb valamilyen családtagol megkapja, én nem úgy nézem hogy mennyit költök rá, hanem inkább elmegyünk vele és a férjemmel nyaralni, hogy élményeket szerezzen
2018. márc. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
12%
14 éves, havi 400 ezer kb.
2018. márc. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
19%
A haromra koltunk ennyit osszesen. Mindenuk megvan.
2018. márc. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
68%
Én ezt nem tudom kiszámolni. 5,5 éves, havi átlag 50 eFt-ot biztosan elköltöttünk eddig, de ebben pl. még nincs benne a lakhatás biztosítása. Eleve nagyobb lakásra van szükség. Ez beleszámít? Ha igen, milyen értékben? A rezsiből mennyi jut rá? Egyharmad rész?
2018. márc. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
50%

3 éves lesz pár hónap múlva.


magánbölcsi:80 ezer/ hó (államiba nem vették fel én meg dolgozom)

úszás:15.000/hó (mozgásbeli elmaradásra javasolta a gyógytornász)

gyógytorna:15.000/hó

játszóház bérlet:10.000/hó

ruhát, játékot nem kap minden hónapban, de havi lebontásban ez olyan 5 ezer

gyógyszer, immunerősítő, vitaminok:10.000

tisztálkodószerek, pelus, popsitörlő, krémek: 10-15.000/hó (érzékeny, száradásra és kiütésekre hajlamos a bőre, csak Ceumedet, Alsolt és Babe termékeket használhatunk)


Ebből csak a játszóház ami saját szórakoztatásunkra veszünk, a többi az egészségéhez és a fejlődéséhez kell, de még így is bőven százezer felett vagyunk.

2018. márc. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
55%

2-est olvasva...és én még néha csodálkozom, hogy hogyan keletkeznek a 10 évesen magukat az élet császárainak gondoló elkényeztetett kis taknyok.. *sóhaj


Még a hasamban van a gyerek, majdnem másfél milliót keresünk egy hónapban ketten. Ennek ellenére nem fogunk minden szart megvenni neki. Jó szülő akarok lennei TEHÁT meg fogom tanítani a gyerekemnek, hogy 1) az életben mindent ki kell érdemelni a szereteten kívül 2) értékelni kell amink van 3) nem pottyan minden azonnal az ölünkbe, tudni kell tenni és küzdeni, kitartani 4) nem pénzben és tárgyakban mérjük az emberek értékét.

2018. márc. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
25%

Nem szoktam így számolgatni. Nekünk is 2 és fél éves a fiunk, igazából programoktól függ, hogy mennyi pénz megy el rá.

Most rendeltem neki a H und M-től pár ruhát, cipőt, az volt kb. 40 ezer.

Hordom angolra (1700 ft/alkalom) és úszni is (ez bérletes, 12000/10 alkalom). Általában ha megyünk bevásárolni, mindig kap valamilyen játékot, könyvet, vagy színezőt.

Ehhez még jönnek a különböző programok, játszóház, csúszdapark, stb. Ahová ugye nekem és apának is meg kell venni a belépőt, hiába ingyenes a gyereknek.


100 felett simán vagyunk mi is szerintem.

2018. márc. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
52%

Mivel egy gyerek nem tudja hogy pénzbe kerul a pelenka, játszoház, gyogyszer, oltások én nem fogom terhelni a saját szerencsétlenségmmel ha mindezt én verejtékkel izzadom.

Attol még nem lesz elkényeztetve, ha nem tudja mi az hogy anyagiasság. A szegénységi gondolkodást nem akarom ráerőltetni, nem a sporolásbol lesz több pénze az embernek hanem ha kreativ szárnyal a fantázia, mindent kiprobál, megtanul, amikre zokszo nélkul áldozni kell, nem az épit egy gyereket, ha azt magyarázod hogy nem tudunk (tehetetlen balfékek vagyunk)másikat venni ha vmi eltörik, elkopik. Nem fogom a munkaundorra nevelni hogy azert dolgozunk hogy csak zsiroskenyeret ehessunk es sporoljunk, hanem azert dolgozunk hogy a munkánkkal másokat segitsünk, kitartoan tanulunk, lépcsőzunk lassan felfelé azon a létrán. Ha nem sikerül sebaj legalább megprobáltuk, DE felállunk es ahol bezárul egy ajto, ott nyilik egy másik.


Amugy hogy válaszoljak is, babakorában rengeteg elment (pelus, tapszer, gyogyszer, krémek, oltás, dévényes, játszobölcsi, szitter, cumik)igy kisgyerekkorban inkább már csak a minőségi étkeztetés a legnagyobb minusz, a szupinált cipők, tsmt, ovisbetegségek mellett.

A sulia korszakra, plusz majdani nyelvoktatás, jogosítvány, lakás, es az én heppem hangszerekre (szinti, gitár, talán dob, harmonika :)) külön gyűjtök

2018. márc. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
17%
6,5 éves. 200 biztos elmegy rá egy hónapban átlagosan.
2018. márc. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
36%

Nálunk is a gyerek viszi a legtöbb pénzt. Míg ketten voltunk 150-200-ból kijöttünk egy hónapban (nem, nem csak ennyit kerestünk).

Most 300 alatt nem állunk meg, az átlag 450 és sok mindent Egészségpénztárból fizetünk, ami ezen felüli költésnek számít.


Pár példa: gyógytorna 40e (heti 1 csak állami támogatott), spec.tápszer receptre 8e, még pelenkás 10e, most beteg volt 15e,

méretet ugrott (pár body, nadrág, gumicsizma, esőkabát) 30e,

az őszi cipő már nem jó tavaszra 16e (szupinált),

kell egy új benti is (szintén szupi) 8 (akciósan).


Most javasolták, hogy kezdjük el a logopédiát (megkésett beszéd), az havi plusz 20e lesz, mert az államira 5 év alattiként nem jut itt be.


Látszik, hogy minden luxus nélkül el tud menni 140.

Ruhái pl.: aldi, lidl, tesco... nem pedig márkás holmik.

2018. márc. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!