Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit költesz gyermekedre?

Mennyit költesz gyermekedre?

Figyelt kérdés
Csak azért tettem fel a kérdést mert olvasgattam itt néhány kérdést, és megdöbbenve olvastam, hogy az egyik válaszoló írta, hogy ő a 2,5 éves gyermekére elkölt 140 ezret, és hogy ez még csak több lesz, ha sulis lesz a gyerek.
2018. márc. 9. 19:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
63%

2,5 éves.Nem is tudom pontosan. Kb 30-40 ezer lehet.

Nem veszünk minden hónapban ruhát játékot.Mér nem pelusos.

De persze a sok kicsi sokra megy. Az apróságokból(tejszelet,kindertojás)ilyenekből összejön. Állami bölcsis. Csak a sószobáért fizetünk.

2018. márc. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
46%
Soha nem adtam össze. Megveszem amit kell és kész.
2018. márc. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
80%

2,5 éves múlt a lányom, tök változó, mennyit költünk rá. Vannak hónapok, mikor kb. csak pelust kell venni, meg 1-2 apróság, programokra épp olyanokra megyünk, ami nem fizetős, akkor egy 20-30-ból meg is van. Meg vannak olyanok, mint ez a hónap, hogy kell pár ruha, cipő tavaszra, ajándék húsvétra, fizetős program, anyámkínja, akkor van az 80-90 is.


Azt nem számolom, hogy kaja meg ilyenek, nem is tudnám számolni, eszi, amit mi, azt se tudom összesen mennyit költünk kajára családilag. Tusfürdő, sampon meg ilyenek nem kellenek minden hónapban, ha épp kell, akkor az max. még 5 ezer szerintem.


Fejlesztés, gyógytorna, ilyesmi nekünk nem kellett, babaúszásra jártunk, az volt havi 11 ezer, de már nincs. Tápszer nem kellett, anyatejes volt, dokira se nagyon kellett költeni, a legsúlyosabb baja egy háromnapos láz volt eddig, gyógyszerre is minimális ment el, csak néha egy orrspray, Nurofen, és kb. ennyi.

Azért ahol fejlesztésekre, gyógytornára kell járni, tápszeres, esetleg ételallergiás a gyerek, az súlyos tízezrekkel dobhatja meg a költségeket, nem mindig a rongyrázás kerül sokba...

2018. márc. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
48%

Szűzanyám, nem semmi amiket írtok.

Ki lehet hozni sokkal kevesebből is a havi keretet

A lányom 5 éves, óvodában ingyen étkezik mivel rendszeres gyermekvédelmire jogosult, így az ovis költség csak a havi 1000 ft csoportpénz.

Ruhát, cipőt 3 havonta veszek neki, ruhákat turiban, ahogy magunknak is, így az összes ruha-cipő kijön szezononként kb. 10 ezerből.

Ezen kívül kap vitamint, gyümölcsök, néha boltból apróság.

Különórákra nem jár, egyenlőre élvezi a szabad gyerekkorát, sokat jár velünk kirándulni, a kutyánk révén amúgy is sokat vagyunk kint a szabadban időjárástól függetlenül.

Nem tudom mennyi havonta összesen, de biztosan nem több tízezer, nem is férne bele a keretbe.

2018. márc. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
59%
megkèrdezhetem hogy aki havi 200-300 .. ezret költ a gyerekre az mennyit keres?? Magyarorszàgon? Èn külföldön èlek ès mindig azt hallom milyen rosszul keresnek Magyarban...na meg màsfèl millio?
2018. márc. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
60%

Aki több 100ezret költ a gyerekre havonta:

Miket vesztek, mit fizettek h ennyibe kerül havi szinten?

Komolyan érdekel!


Mi egész jól élünk. Úgy érzem mindenünk megvan. A gyereknek is. Java részt minőségi kaját veszek, cipőt stb. Mégsem költök negyed ennyit se.

2018. márc. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
41%

Ú, de szeretnék ennyit költeni a gyerekre...Mármint, nem mikor beteg a gyerek. Nalunk valtozó, hogy mennyi az annyi. Sajna januar, februárban csak a gyogyszerei összesen volt 60eft😑. Pedig eddig 2 ev alatt nem volt beteg, plane ennyire. Pelenka, popsitorlo nem veszes kiadas. Sztem max 10eft. Még nem jar kozossegbe,igy azok a költségek még nincsenek ill. így kevesebb ruha is kell. Szerintem kevés ruhája van egy átlaggyerekhez képest, de úgy veszem észre, hogy ez is bőven elég. Nem havonta vásárolok új ruhát, cipőt, hanem mikor évszak ill. méretváltás van. Ha a ruhákat nézem, akkor kb 20eft szokott lenni. Cipő: Pl. Őszi bakancs 10eft, ez jó tavaszra is. Ez merő véletlen. Dd.step. A teli bakancs az dechatlonos Quesua 3000volt akciósan, ugyanennyi egy csizma, plusz Lidlös hotaposó. Kellet még egy papucs ez nem tétel 1000ft, mert csak nagyinál használja. Szóval ez kb 20e volt, de nem egy hónapig használta. Zöldség, gyümölcs nem számottevő, mert nélküle is vennék.. Nasik egy hónapban ami miatta van, kb 3000(gyumipure, kukorica pufi, kinder tejszelet). Rezsi... Igazából ez sem számottevő, inkább a keresetkiesés az. Játékok... Ezt sem kap állandóan, inkább alkalmakra. De ha elcsábulok, akkor is kb havi 5000max.Pl.most kapott egy orvosos szettet csak úgy. Vitamint se havonta veszek, hanem kb 3 hónapig kitart kb 7000ft összesen. Ha havonta lebontanám, akkorkb 35eft havonta. Kivéve betegségek.

De mégegyszer mondom nem jár kozossegbe. Az biztos nagyon megdobja majd ezt az összeget!

2018. márc. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
53%

17, én nem, nem szeretnék ennyit költeni a gyerekre. Örülnék, ha semmi okom nem lenne ennyit költeni, hanem csak úri hóbort lehetne.

De örülök, hogy van miből költeni, különben nem tudnám megadni a lehetőséget neki, hogy ugyanazt elérhesse, mint akinek nem kell ennyit költenie. 10-es voltam.

2018. márc. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
22%

Elhiszem, de elolvastad figyelmesen amit írtam? NEM betegség miatt szeretnék ennyit költeni... Ki az az ember aki úgy szeretne??

Viszont az szuper, hogy van olyan jövedelmed, amiből finanszírozni tudod!

2018. márc. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!