Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen tartományban mondható...

Milyen tartományban mondható normálisnak egy felnőtt nő/kismama pulzusszáma?

Figyelt kérdés
nekem ha 100 fölött van, akkor már nagyon rosszul vagyok, a vérnyomásom meg normális 120/80.
2010. jún. 10. 09:50
 1/7 anonim ***** válasza:
nőnél a nyugalmi 60-70, állapotosan 70-80. A 100 már valóban sok,az olyan mintha kocognál. Nem tudom mennyit sportolsz, de lehet, hogy egyszerűen edzetlen vagy és ezért jóvalnagyobb megterhelés számodra a plusz súly mint annakaki edzett.
2010. jún. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Gyerekkorom óta sportoltam, persze várandósan már nem. Elég edzett vagyok szerintem, még mindig dolgozom 36 hetesen, egész nap jövök-megyek. Nem híztam sokat, csak 8 kilót. Ha 90-100 között mozog a pulzusom, akkor már érzem, hogy kezdek rosszul lenni. Van hogy felmegy 130-ra is a pulzusom. Akkor úgy érzem, hogy teljesen bedugulnak a füleim, szinte alig hallom, hogy beszélnek hozzám, zúg-lüktet a fejem, van hogy kis foltokat is látok.
2010. jún. 10. 10:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Feltétlenül beszéld ezt meg az orvosoddal. Nekem mindig 100 közeli, én így élem napjaim. De a vérnyomásom meg 90/70. Nálam valami kis gond volt kiskoromban a szívemmel és ezért ilyen magas de megtanultam kezelni. Sok odafigyeléssel, mert nem akartam gyógyszert szedni. Beszélj az orvosoddal, hogy veszélyes lehet e ez a babára és mitől lehet nálad. Általában magas vérnyomással párosúl. De a Tied még csak nem is magas. (persze itt vagyok én is kivétel :-)) 26 h km
2010. jún. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
36 hetesen már előfordulhat, hogy a baba nyom valamit (a tüdődet és nem kap elég ocigént a véred, esetleg egy artériát) ilyenkor előfordulhat. Azért beszélj a dokival.
2010. jún. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
hónapok óta húzodik a dolog, mert én már mondtam a háziorvosomnak és a védőnőmnek, de mindkettő azt mondta, hogy a vérnyomásom normális, pihenjek sokat, meg meg kellene fogni ezt az értéket, mert náluk mindig normális volt a pulzusom. Ma megyek kardiológiára magánúton. Kíváncsi vagyok, mit mond az orvos.
2010. jún. 10. 10:15
 6/7 anonim ***** válasza:
*oxigént
2010. jún. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2010. jún. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!