Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért akkora gond az egyesekne...

Miért akkora gond az egyeseknek, ha egy kismama táppénzre megy, mert félti a babáját?

Figyelt kérdés
Jönnek itt egyesek azzal, hogy fú táppénz csalás. Meg csak terhes nem beteg. Nem értem miért nem lehet megérteni, hogy a kismama talán jobban érzi magát otthon nyugodt környezetben, főleg ha volt már negatív előzmény, vagy olyan a munka környezet. Elvégre ha táppènzre jogosult akkor dolgozott, vagyis nem segélyre szül. Abszolút nem értem miért gond ez egyeseknek?
2018. márc. 23. 10:13
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
48%

Igen, kedves 6-os írd már le hogy ez neked miért fáj? Ha a szóban forgó nő nem marad otthon a 4. héttől, akkor te jobbat fogsz aludni? Jobb napod lesz?!


Az emberek többsége ilyen. Szerintem irigység. Ha valaki a terhesség elejétől fogca otthon van az tp csaló. Ha valaki netán háztartásbeli az ingyenélő. Ha valaki 3 gyereket vállal, akkor az adókedvezményért teszi. És még sorolhatnám.

Egyik esethez senkinek semmi köze, csak az érintett feleknek.


A terhes nőt meg nem csak akkor fogja kiírni a doki ha veszélyezteti a gyereket, hanem akkor is ha kéri. Ha van neki elég munkaviszona hogy tp-ra menjen, akkor menjen. Ki vagyok én hogy emiatt pálcát törjek vagy ítélkezzek bárki feje fölött?! Senki. De egyébként szerintem ti sem.

2018. márc. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
50%
Sokan csak azért mennek mert lusták. Ez van.
2018. márc. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
68%
6-os elmeóriás még nem beszélt úgy ügyféllel vagy nem tartott meetinget úgy, hogy hánynia kellett azonnal. Ami nem baj, csak akkor ne ossza az észt.
2018. márc. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
54%
Oké, tegyük fel lusta és azért megy el tp-ra. De nekünk ehhez mi közünk? Mi jogon gyalázunk le egy idegent? Szerintem lenne mit söprögetni nálatok is.
2018. márc. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
53%

" De nekünk ehhez mi közünk?"


Mondjuk azért, mert kollégák/főnökök vagyunk??? És ezt a mentalitást bizony minket szívat, mert a főnök fizeti a táppénz 1/3-át (ok nélkül), és a kollégák meg dolgozhatnak helyette, mert ugye nem tudnak a szögről leakasztani hirtelen a helyére valakit.


Szóval ezért.

És aki írta a hányingert.

Itt a kérdésben szerintem a jól lévő kismamára gondolt a kérdező, hisz "Nem értem miért nem lehet megérteni, hogy a kismama talán jobban érzi magát otthon nyugodt környezetben,", hisz a hányós kismama otthon sincs jobban, csak ráér hányni menni...


De azért érdekes, hogy aki a KÉRDÉSRE VÁLASZOLT, csak épp nem úgy ahogy ez nektek tettszik, egyből le van pontozva 0-ra. Pedig a kérdésre adtunk választ...

2018. márc. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
36%
Mert irigyek és rosszindulatúak az emberek. Ahogy a legtöbb válaszból is láthatod.
2018. márc. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
45%

Aki a munkájában pótolhatatlan annak helyére jobb helyeken felvesznek mást amíg az anyuka otthon van.

Ha még mégse, akkor te vagy a sz.ar pozícióban, amiről nem a terhes kolléga tehet. :)

2018. márc. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
34%
Egy példa volt, ahol nem volt tényleg semmi baja, csak nem szeretett dolgozni, ismerem, szóval tudom, nem kitaláltam.
2018. márc. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
45%

"Aki a munkájában pótolhatatlan annak helyére jobb helyeken felvesznek mást amíg az anyuka otthon van"


Igen, de aki 8-10 hetesen viszi a táppénzes papírt, és előtte nem is tudott róla a munkahely, hogy gyereket tervez, ott nem 2 nap alatt lesz a helyén valaki...

De a munkát addig is el kell végezni.

2018. márc. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
49%

Amíg az orvos 10ért ad papírt, hogy mehet táppénzre, addig a helyzet nem változik.

Aki nem hány nonstop, meg nem emelget, az miért ne dolgozhatna? És akkor ezek rinyálnak, hogy ők nem betegek, csak terhesek... akkor miről beszélünk?!

Aztán ha így kicsesz a főnökével, meg a kollégaival ne csodálkozzon, ha utána vele is ki lesz cseszve.

2018. márc. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!