Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért akkora gond az egyesekne...

Miért akkora gond az egyeseknek, ha egy kismama táppénzre megy, mert félti a babáját?

Figyelt kérdés
Jönnek itt egyesek azzal, hogy fú táppénz csalás. Meg csak terhes nem beteg. Nem értem miért nem lehet megérteni, hogy a kismama talán jobban érzi magát otthon nyugodt környezetben, főleg ha volt már negatív előzmény, vagy olyan a munka környezet. Elvégre ha táppènzre jogosult akkor dolgozott, vagyis nem segélyre szül. Abszolút nem értem miért gond ez egyeseknek?
2018. márc. 23. 10:13
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
42%
Nem érdemes válaszolni, úgyis csak lepontoznak mindenkit.
2018. márc. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
13%

Nem tudom.


Én nem voltam V-s, de 4. héttől majdnem a 30-ig folyamatosan émelyegtem, vagy random hánynom kellett.


Hiába volt ülőmunkám, ha gyakorlatilag folyamatosan fájt a gyomrom, és minden egyes kis étkezés után is forgott, meg azon gonsolkoztam, kell-e hánynom vagy nem.

A vonatról ne is beszéljünk, gyakorlatilag egy megállót nem tudtam úgy megtenni, hogy ne a wc-ben kössek ki és adjam ki azt a "marha sok" reggelit.


Egyedül este volt jó, akkor tudtam bármit enni, de napközben ébredéstől késő délutánig pokol volt az egész.

2018. márc. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
53%

Nem tudom egyeseknek miért gond, de pl én vérzés miatt az 5. héten egyik napról a másikra kerültem táppénzre. Nem pattogott a főnököm, hogy előtte pár nappal azt beszéltük meg, hogy még maradok, amíg bírok.

De ha ennyire tudunk mutogatni a kismamákra akkor beszéljünk már arról a munkáltatóról, aki nem tud könnyített munkát biztosítani és táppénzre küldi a kismamát azért, mert olcsóbb a táppénz 1/3-ot és az új embert kifizetni, mint a törvényes alapbért és még egy új embert......

És bizony a jó viszony érdekében a kismamának ezt el is kell fogadni....

2018. márc. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:
Alapból úgy gondolom, hogy nem szép dolog mások életébe szólni, másokat elítélni, vagy mások életéről véleményt alkotnia, úgy hogy nem is tudunk semmit.
2018. márc. 23. 13:52
 35/40 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam senkit. Elolvastam a véleményetek és ennyi. Akkor is fenn tartom, hogy ha az orvos kiírja a kismamát és az elmegy táppènzre abban nincs semmi kivetnivalót.
2018. márc. 23. 13:54
 36/40 A kérdező kommentje:
12. Aki lusta és úgy vállal babát, az bizony pórul jár. Egy anya minden lehet csak lusta nem.
2018. márc. 23. 13:58
 37/40 anonim ***** válasza:
97%

Tényleg nem azzal van a gond, hogyha valakinél valami probléma van a terhessége alatt pl. vérzés,nagyon erős rosszullétek...(bár ott meg lehet állapodni, hogy ha esetleg túl van a "hányingeres" korszakon, és jól érzi magát vissza mehet még pár hónapra. Gondolom neki se mind1 a pénz) hanem, hogy bizony vannak olyanok, akik ahogy kiderül a terhesség azonnal kérik a táppénzre vételt. Még csak nem is az orvos javasolja a munkahely miatt, hanem a kismama követeli ki, mert, hogy ő "stresszes és pihenni szeretne. (és úgyis talál olyan orvost aki kiírja) És jön a kifogás, hogy ő így védi a magzatot mert mondjuk emberekkel dolgozik és fél, hogy elkap valamit". (mert talán buszon nem lehet elkapni valamit vagy ha kimegy az utcára?)


A táppénz nem erre való. Hanem indokolt orvosi esetben ad lehetőséget arra, hogy a nő nem maradjon pénz és ellátás nélkül.


Az a baj, hogy minél többen csinálják ezt a munkahelyükön, és bekerül a köztudatba ez a fajta mentalitás a munkáltatókban is negatív kép alakul ki a kismamákkal szemben. És utána meg nem értjük majd, hogy miért nem "szeretnek" majd 28-35 éves friss házast felvenni dolgozni sehova? (sajnos saját tapasztalat) És miért próbálják etikátlan, vagy jogtalan eszközökkel bebiztosítani magukat a munkáltatók is. Nyilván van akik alapból szemetek, de kettőn áll a vásár...


Lehet azt mondani, hogy nincs köze másnak ahhoz, hogy valaki visszaél e a táppénzzel vagy nem de szerintem ez nem igaz. Mert a visszaélők, pont, hogy a normálisan dolgozók, vagy ténylegesen táppénzre szorulók renoméját is rontják ezzel És ez engem spec bosszant. :S

2018. márc. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
37: mekkora igazság!!!!
2018. márc. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
90%

De nekünk ehhez mi közünk?"


Mert pl a kollégája vagyok egy ilyen lusta embernek, aki lelép és nekem kell elvégezni az ő melóját is, míg ő pihenget csak mert felkoppintották? Miért csak a terhessel kell megértőnek lenni?Nekik miért nem kell annak lenni a kollégáikkal?

2018. márc. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Engem speciel nem nagyon érdekel, ki vakargatja otthon 9 hónapig a fenekét, bár nem tudom, miért jó ez, mikor utána még 2-3 évet otthon lesz. És most nem azokról beszélek, akiknél tényleg indokolt, mert egészségügyi kockázattal jár a munkavégzés vagy valóban veszélyeztetettek.

Alapjában az ilyen kismamák, akik indok nélkül tp-re íratják magukat, szerintem nem szeretik a munkahelyüket és örülnek, hogy nem kell bejárni.

A kolleganőm pl elhúzott 9 hét után tp-re, pedig ugyanaz a munkakörünk, én még 33 hetesen dolgozom.

2018. márc. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!