Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem szedem a terhesvitamint,...

Nem szedem a terhesvitamint, van még ilyen kismama? Gond?

Figyelt kérdés
2018. jan. 13. 11:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne gond? Nem kötelező
2018. jan. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2018. jan. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%

Nekem nem gond.

A baba elveszi azt tőled ami neki kell, A terhesvitamin azért van, hogy ezt neked pótolja, tehát nem a babának, hanem magadnak ártasz vele. Ha nem akarod hogy kihulljon a fogad, a hajad, fájjon a fejed stb. Hiánybetegségeid legyenek, akkor nem árt szedni.

Sokan azt hiszik, hogy a terhesvitamin a babának kell, közben meg az anyának kell.

2018. jan. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%

én is úgy gondolom - annak ellenére hogy sose voltam vitamin párti - hogy a saját magad érdekében érdemes szedni. egyrészt a bolti zöldségek, gyümik vitamin tartalma - főleg télen - önmagában is kevés a vitamin pótlásra, még neked is, nem hogy kettőtöknek.

Anyámnak az összes foga kipotyogott szinte a terhesség és a szoptatás alatt. Nekem is nagyon rosszak a fogaim, és mégis valahogy 2 gyerek után egy sem romlott el. a hajam sem hullott..szerintem ez tuti a vitaminnak köszönhető, nincsenek egyéb illuziom, pedig saját kertem van, ahol bio minőségben termelek kilószám zöldséget gyümölcsöt, de mégsem eszem meg napi 1 kg-ot ebből is abból is, pedig kb annyit kellene ha természetes úton akarod pótolni a szükséges vitaminokat

2018. jan. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Az neked van nem a babának szval ELVILEG neki nem gondd. Kivéve például a D vitamint..az nagyon fontos az agyi fejlodeshez meg pl csontok és porcokhoz is és télen az nincs elegendo.

En ugyan nem szedem minden nap, de szedem a femibiont, ha eszembejut (2-3naponta)

Meg maximum heti 2x3 csepp vigantolt (tobbet nem szabad) és minden nap vasat meg magneziumot.

De sztem jo ha vki szedi mert nem tudunk mindenből eleget bevinni

2018. jan. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Én csak 18. hétig szedtem utánna sima c-vitamint, a fogammal mégsincs gond. Igaz, hogy a hajam nagyon hullott, de nem hiszem hogy összefüggésbeb állna a terhes vitamin szedésével, mivel 2 nővérem végig szedte, és míg az egyiknek szintén sok kihullt, a másiknak nem volt ilyen gondja.

Ja és a vérképem végig jó volt.

2018. jan. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%
Nem gond, én kihánytam a vitamint és mindent, a fogaim, hajam kihullott, a vasat vénásan öntik belém, persze a babának semmi hiánybetegsége nincs szerencsére.
2018. jan. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én szedtem félidőig aztán nem. Odafigyeltem az étkezésemre de azt tudni kell, hogy egy kisebb alma nem fedez mindent. Én tényleg igyekeztem megenni mindennap legalább fél kg gyümit meg ugyanennyi zöldséget, utóbbiból mondjuk volt mikor csak a fele jött össze. És ezeket mínél változatosabban. Én sokkal jobban éreztem magam mint amikor kismamavitamint szedtem. + teljes kiőrlésű dolgokban marad haszon is a gabonából.

Durva székrekedés miatt tettem ezt a drasztikus váltást. És még többet kaptam érte, nagyon jól éreztem magam.

2018. jan. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szedem, csak multivitamint + külön folsavat. Ez a kettő együtt olcsóbb, mint a terhesvitamin, az összetétel viszont kb. ugyanaz.
2018. jan. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
53%
Folsavat szedjél, az fontos. A többinek nincs sok előnye normális táplálkozás mellett, de ártani sem árt.
2018. jan. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!