Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhesen nem tudom cipelni a...

Terhesen nem tudom cipelni a lányomat de ő ezt nem érti meg és olyan hisztit levág h nem veszem fel őt. Mit csináljak? Volt mar így valaki? 26N

Figyelt kérdés
2,5 éves. És ha a cumit eldobja kéri vissza. Lehajolni is nehéz.
2018. márc. 23. 21:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
17%
Én cipeltem a fiam, ha muszáj volt. Csípőmre tettem, mikor már a hasamnál nem fért el. És lehajoltam a kanaláért, cumijáért, mikor miért, akármilyen nehéz is... Ja, kistesó teljesen egészséges.
2018. márc. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%
Hagyd hisztizni, nem szabad hagyni azt hogy azt higgye hogy hisztivel eléri amit akar.
2018. márc. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
19%
Az én 2,5 évesemre is az utolsó 2 hónapban jött rá a séta sztrájk, muszáj voltam cipelni. Csak akkor indultunk el kettesben valahová, ha muszáj volt...
2018. márc. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%

2, ja de azt se kellene éppen, hogy a kistesó miatt teljesen elhanyagolják illetve olyasmit várjanak el tőle egyik napról a másikra, ami abszurd.


Ha eddig emelgetted, nem várhatod el egy 2,5 évestől, hogy mégis hogy nem teheted egyik napról a másikra.

Ha eddig nem szokattad önállóságra (pl: eldobott cumiért ő menjen), hogy várod, hogy most az legyen?


Ezek csak fokozatosan mennek.

Nem ő akart testvért.

2018. márc. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
39%
En is felvettem. Nem lett semmi gond
2018. márc. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%

1-es vagyok, így a lepontozásból most elgondoldolkoztam.. ha ekkora vétek lenne ez, vajon hogy születnek kistesók 14-18 hónap korkülönbséggel? 🤔🤔

Nálunk 21 hó lett, majd biztos lépcsőztetem a 13-14 hónapost, mert éppen pozitív lett a teszt. Járni is alig tudott. 1 évesen 11 kg volt a fiam. Mindig is emelgettem, hozzá voltam szokva a súlyahoz. 21 hónaposan már majdnem 13 kg volt. Mi nem mentünk messzire, csak szembe a park-ba, játszótérre. Ha cipelni is kellett, nem sokat. Messzebb babakocsival mentünk viszont a babakocsit kellett akkor a lépcsőn cipelnem. Napi 2x voltunk sétálni, úgyhogy apára várni nem volt opció. A terhességem első 3 hónapjában még máshol laktunk, ahol 4 emeletet kellett a gyereket cipelni, na akkor csak akkor mentem le vele, ha nagyon muszáj volt. De később is 1. emeletre költöztünk úgyhogy nem igazán volt választás, hogy fel akarom-e venni vagy nem, de így volt jó.

2018. márc. 24. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
50%

Ha a terhes egészséges, csak "fáradt", ormális keretek között nyilván erőltesse meg magát, és lássa el a nagytesókat. De a kérdező azt írta, hogy "nem bírja cipelni" a két évest.

Ennek komoly oka is lehet. Ha görcsöl, vérzik, kinyílt a méhszáj akkor tényleg ne emelgessen. Feküdjön, és a gyerek el fogja fogadni az új helyzetet. Bújjon oda anya mellé, meséljenek, énekelgessenek, beszélgessenek fekve. A háztartáshoz, gyermek fizikai ellátásához pedig szervezzenek segítséget. Ha anyuka kórházba kerül fenyegető vetéléssel, azt is megoldják majd valahogy, próbálják meg ugyanazt megelőző intézkedésként. Az apa, barátnők, nagymamák, bébiszitterek mind mozgósíthatók.

Ha ciki ilyen felhajtást csinálni, gondolják végig, mennyi nehézséget jelentene egy koraszülöttsépg miatt sérült gyermek ellátása a következő negyven évükben, és akkor mennyi külső segítséget kell majd igénybe venniük. Sok korababa nő fel egészségesen, de sajnos egyáltalán nem mind. Fertőzések, agyvérzés, és az éretlen idegrendszert fenyegető minden veszély sokkal nagyobb az ő esetükben, mint az érett újszülötteknél, ezután pedig a fogyatékosságok széles skálája következhet tetszőleges kombinációkban.

2018. márc. 24. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
62%
En orvosi tanacsra nem emelhettem. Megbeszeltem vele (2,5 evesen mar meg lehet vele), hogy anya nem emelhet. Ha nem erti akkor ferdits, mondd hogy anyanak faj a keze nem tud vele emelni. Amilyen kis empatikusak ilyenkor meg meg is probalja gyogyitani..
2018. márc. 24. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
68%

BŐVEN lett volna időd emlagyarázni, hogy anya most nem emelgethet. 2,5 éves, NEM hülye, simán megérti.


Az enyém is megértette, mikor gerinc műtét után 2 hónapig nem emelhetem őt fel, csak idejében elkezdtem neki mondogatni, hogy ne érje tök felkészületlenül a dolog.


Így persze, hogy hisztizik - amúgy is dackorszak -, mert hirtelen már "nem foglalkozol vele".

2018. márc. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Magyaráztam neki mondta hogy érti de egy fél óramulva már hisztizett hogy emeljem fel.
2018. márc. 24. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!