Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az a köztudatban,...

Miért van az a köztudatban, hogy a császár a "könyebbik szülés"?

Figyelt kérdés
Itt is látom, hogy sokan azért akarják kérni a császárt, mert azt gondolják, akkor semmi nem fáj, és nincs szenvedés. De a szülés fáj. Így is, úgy is. Vannak akik jól élik meg, de az nem a szülés módján múlik.

2018. márc. 28. 15:46
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
60%

Külföldön élek. Reggel bementem a program császárra, pár óra múlva már a műtőben voltam, nem fájt az epidurálist sem, láttam ahogy kiemelik a babát ( egészségügyi dolgozóként kérhettem, hogy lássam elhúzták előlem a "függönyt")

Pár óra múlva már sétáltam, másnap reggel jöttünk haza, mintha mi sem történt volna. Mindenféle fájdalom nélkül, maradandó károsodás nélkül vészeltem át. Ja, és én kértem a császárt. Lehet lepontozni.

2018. márc. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
52%
Mert így van. Nekem program császárom volt (nagyon szülni akartam, de a dokim nem engedte). Tényleg semmiség. Este már jöttem mentem.
2018. márc. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
62%
6-os nincs mindenhol.Ahol én szültem, ha könyörögsz sincs lehetőség semmilyen fájdalomcsillapításra.
2018. márc. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Nem az volt a kérdésem, hogy melyik a könnyebb. Mert egyik sem.

Nekem gyors hüvelyi szülésem volt, mindenféle maradandó károsodás nélkül.

Ettől még nem mondom, hogy a hüvelyi szülés könnyű. Mert másnak meg szörnyen nehéz. Mint ahogy a császárt is valaki így valaki úgy éli meg.


Egyik sem könnyebb a másiknál.

De mégis miért van a köztudatban máshogy? Mert maga a szülés fájdalommentesnek tűnik, de abba nem gondolnak bele, mi van utána?

2018. márc. 29. 10:33
 15/22 anonim ***** válasza:
0%
Miért mi van utána, ami a "sima" után nincs? Fájdalom? Az sima után is van. Mértéke pedig a szüléstől függ.
2018. márc. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Mi van utána kérdező? Hüvelyi szülés után is van (többnyire) fájdalom. Ott is van egy varrott seb.
2018. márc. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Hüvelyi szülés után nem mindig van seb. Ugye erre van a gátvédelem. De ha van is gátmetszés, azért az nem hasonlítható össze a hasfal-hasizom-méh átvágásával. Ott azért kicsivel komolyabb seb keletkezik. Talán ezt nem veszik Figyelembe, akik szerint a császár a "jobb" szülés.
2018. márc. 29. 21:37
 18/22 anonim ***** válasza:
77%
A császár kiszámíthatóbb, a babára nézve biztonságosabb. Nem véletlenül életmentő műtét. Ma már nem vágnak izmot, széthúzzák. A szülésnél nem tudod, hogy 20 órát vajúdsz vagy csak kettőt, még azt sem, hogy egyáltalán meg tudod-e szülni. A császár 20 perc alatt megvan és persze nem érzel semmit, majd műtét után fáj, de közel sem annyira, mint egy vajúdás kitolás.
2018. márc. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Nem vágják, hanem húzzák,

a hüvelyinél pedig szakadhat a gáton kívül a hüvelyfal, méhszáj is. Szerezhető méhsüllyedés, hüvelyfalsérv, melyek évekkel se mindig gyógyulnak, műtét kellhet.

Gyakoribb mint gondolnád.

2018. márc. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Kérdező hiába próbálod bizonygatni,hogy a császárosok mekkora hősök.Akik természetes úton szülnek,lagalább akkora teljesítményt vittek véghez.A kettő teljesen más,mások a szövödmények,nem lehet összehasonlítani a kettőt.Amúgy az én ismerettségi körömben,akik szültek mind a kettővel,azt mondják,inkább a császár,abból hamarabb felépültek.Van olyan,akinek sürgősségi császár

lett,neki meg az annyira kényelmes volt,hogy azt mondta,következő gyereknél keres olyat,aki megcsinálja.Én "csak" természetesen szültem.Vàgtak,volt belső varratom a hüvelyfalon,ami miatt 2 hétig szinte ülni sem tudta,1 év kellett,hogy ne fájjon az együttlét a férjemmel,és azóta is van,hogy érzem a heget,ami a belső varrat utàn maradt.Arról nem beszélve,hogy a gátmetszés hege is fáj még most is időnként,pedig több mint 3 éve szültem.

2018. márc. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!