Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Baba/ gyermek mellett hogy...

Baba/ gyermek mellett hogy marad magatokra idö?

Figyelt kérdés

Mégis hogyan csinálják azt az anyukák, hogy tényleg tip-top néznek ki, viszik a háztartást, eljárnak sportolni, és sokszor még dolgoznak is kisgyermek mellett. Hogyan?

Nem vagyok anya, de mégis hogyan csináljátok? A szüléssel valamilyen szupererö alakul ki?


2018. ápr. 10. 13:04
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Megtanulják beosztani az idejüket.
2018. ápr. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%
Van férjük, van elérhető nagyszülő, babysitter, a háztartás pedig teljesen gépesítva, vagy jár bejárónő.
2018. ápr. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

U.I.: Nem tudom ki pontozott le titeket, de kérem hagyja abba!!! Mindenkinek jogában áll kifejteni a saját véleményét és illik azt tiszteletben tartani!

2018. ápr. 10. 13:20
 4/10 anonim ***** válasza:
37%
Akkor van ezekre idő, ha valaki átveszi a gyereket. Ha 4-5 ember áll rendelkezésre, akkor van idő sportolni, kozmetikázni, stb. Ha egyedül van az anya, akkor a gyerek alvásidejében miután kész a házimunka, van fél órája magára. Vagy nincs...
2018. ápr. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

Pl én nem sportolok és csak havi egyszer megyek kozmetikushoz de azt mindig úgy időzítem hogy a Férjem vigyáz rá (ez max 1 ora utazással együtt).

Amúgy elvégeztem egy tanfolyamot(mat hogy itthon vagyok a fiammal) és rendszeresen sétálunk/járunk játszótérre/mondokazasra...

Szerintem az időbeosztáson múlik.

(pl hajmosás,lakkozás) akkor csinaltam mikor mar a Férjem itthon volt,Mostmár a gyerek mellett is tudom!nem egy hatalmas teher a gyerek,nem szabad engedni hogy csak Ő iranyitson.

2018. ápr. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
Nálunk pld semmi idő.A babám nem alszik csak párszor 20 percet.Az a párszor 20 perc pedig arra megy el, hogy el tudok menni pisilni, esetleg enni és valamennyi házimunka is bele fér.Férjem nincs.A szüleim messze élnek. Este 9 után mikor rendesen bealszik onnantól van én-időm reggel 6ig mikor kel.5 és fél hós.Nekem 0 szupererőm van estére meg kész vagyok mint a matek lecke.:D
2018. ápr. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%

Nyilván a legelején nem voltam toppon én se, de sose akartam az az anyuka lenni aki fiús frizurában,elhízottan,slampos ruhában közlekedik ezentúl mert hogy ő már anyuka, így erre az elejétől törekedtem.

Az elején azért könnyebb mert sokszor alszanak ugye. Beosztottam 3-4 alvásidőt, pl elsőben én is pihentem mert egész éjszaka ügyeltem :), másodikba elmosogattam,rendet raktam,ebédeltem ( fél évig házhoz rendeltem az ebédet pl ), következőbe meg mondjuk felöltöztem elkészülődtem mire férjem hazajön a munkából.

Aztán mikor meg már nagyobb és fogynak az alvásidők, akkor meg kezd önállóbb is lenni a kölyök, be lehet vonni a főzésbe, de én őszintén inkább este szeretek főzni mikor férjem lefoglalja, takarítani simán tudok mellette, most 2 éves szó szerint imád takarítani, hozza ő is a seprűt, segít mosni, szárítóba/mosogatógépbe pakolni, elpakolni a játékait, nem mondom hogy nem használom ki míg tart ez az időszak :D

Többi ilyen hogy fodrász, kozmetikus, sportolni nem sportolok mondjuk de el szoktunk menni havi 1x moziba vagy étterembe ,mindegy csak randizni, ilyenkor mamák vigyáznak rá.

Fotózni is tanulok, ezt is úgy időzítem hogy valamelyik mama szabadnapos legyen,vagy délutános.

Ezzel is szerencsés vagyok mert igen szuper nagyszülei vannak a gyerkőcnek, le a kalappal akik segítség nélkül viszik az egészet úgy hogy a férjük is sokat dolgozik.

De ha visszamegyek 1 év múlva dolgozni gondolom ez mind nehezebb lesz, addig kiélvezem az itthon létet a prücsökkel, nagyon szeretek vele itthon lenni, életem legjobb 2 éve volt, csak ne repülne el ilyen gyorsan.

2018. ápr. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

Tudni kell ezt-azt elengedni.

Amikor este körmözök (magamnak csinálom), nem maradok fent 10-ig azért, hogy el is mosogassak. Amikor szakítok időt tornára, akkor nem lesz időm beszedni a ruhákat. Ha a lakást puccba vágom, akkor örülök, ha annyi időm marad, hogy zuhanyozzak.

Fontossági sorrendet kell felállítani. De ez csak akkor működik, ha nem saját magam teszem mindig az utolsó helyre. Igenis van olyan, hogy fontosabb egy nyugodt óra, amikor befestem a hajam, mint az, hogy kivasaljam a ruhákat. Aztán egy hónapig nincs vele gond úgyse. :)

Ahogy nőnek a gyerekek, úgy lesz egyre könnyebb. Ők is tudnak már segíteni (és kell is, hogy megtanulják) és egyre kevesebbet kell őket pátyolgatni. Iskolás gyereket már jó, ha este hatkor össze tudsz szedni az udvarról vagy a haveroktól. :)

2018. ápr. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%

"Akkor van ezekre idő, ha valaki átveszi a gyereket. Ha 4-5 ember áll rendelkezésre, akkor van idő sportolni, kozmetikázni, stb. Ha egyedül van az anya, akkor a gyerek alvásidejében miután kész a házimunka, van fél órája magára. Vagy nincs..."


Azért ez enyhén szólva is túlzás!!!


A gyereknek van anyja meg apja és ez böven elég.

Nálunk - három gyerekkel - otthon elvégzem a házimunkát a gyerekkel közösen (amíg egész picik voltak, akkor is ott voltak mellettem, amíg megcsináltam, amit kell), de ez nem egész napos munka. Közben volt mindig egy-egy fél óra, amikor rendbetettem magam (hajam, körmöm, stb), otthon is csinosan öltöztem akkor is, elötte is, meg azóta is, és hetente hét-három este az apjukkal voltak pár órát, amig elmentem sportolni. (Ugyanis egy normális apa is képes ellátni kicsi gyerekeket is - egyetlen, amit nem tud,az a szoptatás.)

2018. ápr. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
45%
Szia! Nálunk egy gyerek van. Hetente 3- szor járunk sportolni együtt a férjemmel, ez mindennel együtt kb 3*másfél óra. Akkor a sógorom vigyáz rá, mert minden más rokonunk 300 km- re van. Kozmetikushoz havonta egyszer járok, akkor a férjem elvan a gyerekkel. Hajat otthon festek, amikor már elaludt a kisfiam. Dolgozni nem dolgozom, de tanulok. Kizárólag akkor tudok tanulni, amikor a gyerek elaludt. Nem mondom, hogy tip- top vagyok, de nem érzem magam lelakottnak sem.
2018. ápr. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!