Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A mai világon miért születik...

A mai világon miért születik egyre kevesebb gyerek? Az ember miért választja inkább a munkáját vagy számára miért teher?

Figyelt kérdés
Mostanában elég sok lány ismerősöm beszél nyiltan arról, hogy nem szeretne gyereket. Van egy rokonunk, programozó , Németországban dolgozik és azt mondja, az emberek nagy része már inkább a karriert választja és a gyerekválalás nagy teher. Igazából, szomorú, hogy Európa lakossága egyre jobban csökken. A nővérem se szeretne gyereket pedig 26 éves. És tény, hogy csökken a lakosság száma. Nem tudom nektek erről mi a véleményetek de az emberi boldogság az, hogy az embernek gyerekei vannak. Miért van ez a helyzet?
2018. máj. 4. 22:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
80%

Mi anyagi okok miatt nem tudunk egynél több gyermeket bevállalni.vagyis jelen esetben.ha 5 éven belül tudunk változtatni akkor esetleg de nem nagyon látok ra esélyt.

Hisz nem dolgozhat mindenki vezetői beosztásban és kereshet 300-400 ezret...

2018. máj. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
24%
Mert énközpontúvà hülyítik az embereket.Ezért megy nehezen pl.a pàrtalálàs is egyeseknek.Rossz döntésnek tartom,ha valaki nem alapít családot,mert értékesebbnek hiszi ha a munkàltatója rabszolgàjaként "karriert" épít.De az ő felelőssége.Viszont a végén,àltalàban azt bànjàk meg az emberek,amit nem tettek meg.Majd a nővérke az elfekvőn,2 pelenka csere között biztos szívesen meghallgatja ezeket a siràmokat.
2018. máj. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
78%
2 gyerekem van és mellette melózom. Piszok nehéz. Állandó rohanás, feszültség, stressz, mindig van valami. Vannak jobb és rosszabb pillanatok, de az elsöprő boldogságot évek óta nem éreztem, csak a 20-as éveimben, amikor még nem volt gyerekem. Szormorú de így van.
2018. máj. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
68%
Most ez vagy kamukérdés, vagy egy képzelt világban élsz. Irtózatos túlnépesedés van a Földön. Mindenki, aki nem vállal gyereket, megtette a magáét a baj csökkentése érdekében.
2018. máj. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
24%
Van egy fiam és sose fogom megbánni h megszületett.. nincs annal nagyobb boldogsag a földön mint amikor gyereked születik.
2018. máj. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem egész egyszerűen nagy a bizonytalanság.


A kapcsolatok,házasságok gyerekekkel sorra hullanak szét.Erre nem mernek a nők vállalni,nehogy egyedül maradjanak,esetleg szülnek 1-et,mert anyák akarnak lenni,de itt meg is állnak.Nehéz munkát szerezni,kevesek a bérek,kisgyerekesként hátrányban vagy a betegeskedések miatt,vagy mert nem tudsz minden el és bevállalni.

Sokaknak van hitele...nem jó az oktatási rendszer,az egészségügy még kevésbé ....én ilyenekre gondolok.

2018. máj. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
96%

Majd a nővérke az elfekvőn,2 pelenka csere között biztos szívesen meghallgatja ezeket a siràmokat.



Inkább a nővérke hallgassa meg ezt mint a gyerekem.Nem azért szültem,hogy majd a szaros pelenkáimat cserélgesse.

2018. máj. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
15%
Nehogy bedőlj az ilyen "soha nem akarok gyereket" szövegnek huszonévesektől. Majd egy év múlva meg előáll azzal hogy "véletlenül Teresa lett, de igazából örül neki és megtartja" vagy azzal, hogy "már tervezték egy ideje". Mindkettőre ismerek példát.
2018. máj. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
31%

*terhes

Bocsi, nem vettem észre, hogy a szótár átírta.

2018. máj. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
92%

Mert a munkahelyek nem stabilak, egy fizetésből nehéz megélni, amíg anya otthon van. Lakáshoz jutni bazi nehéz és drága.

Egészségügy halálán van, magándokik drágák.

Oktatás dettó dögrovás.

2018. máj. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!