Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Több gyerekkel ti a fizikai...

Több gyerekkel ti a fizikai biztonságot vagy az anyagit választanátok?

Figyelt kérdés

2gyerekünk van a férjemmel (másfél és 3évesek)

Az utóbbi időben a férjemnek nagyon veszélyes munkákat adnak ki,és sajnos még ettől rosszabb lesz. Most a 8.-on dolgozik sokszor kikötés nélkül(ordibál a főnök hogy nincs ra idő) később a 14.-én fog,sokszor állvány sincs....

Rettegek hogy 1x azt kell mondanom a gyerekeknek hogy apa nem jön haza 😢

Gondolkozunk a váltason de necces mert sokkal-sokkal kevesebb lesz a bevétel tehát elég nadragszíjhúzós lesz a dolog.(használt ruha,fizetős programok kiesve,benzinen is nagyon kéne spórolni,Játékok stb minden kevesebb...) Beírattam a kicsit bölcsibe,de nem kecsegtettek sok jóval 15helyre addig jelentkeztek 80-an amíg én bementem,de volt még fél nap a jelentkezésből.

Ti mit tennétek?


2018. máj. 23. 08:38
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Mihelyt lenne masik valtanek inkabb. A penzt ossze lehet szedni idovel, majd te is dolgozol de apat nem lehet majd visszahozni
2018. máj. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mindenképpen a váltás mellett lennék.
2018. máj. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkozz: mi a fontosabb? A pénz vagy az apjuk?

Megvan a válasz.

2018. máj. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

JAh es ha apa meghalna akkor is kevesebb lenne a love es meg jobban mint ha csak masik munkahelyen lenne.

Elso voltam

2018. máj. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
szerintem egyértelmű. a gyerekek is az apjukat választanák az új játékok meg ruhák helyett.
2018. máj. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Figyelmeztetném a munkaadómat hogy a tévében nemrég volt egy eset hogy biztonsági felszerelés nélkül szerelte a munkás a panelház ablakát, majd 18 métert zuhant. A főnöke súlyos büntetésre számíthat.

Ha a figyelmeztetés nem használ akkor otthagyni az állást. Látszólag lehet hogy az elején majd úgy fog tűnni hogy össze kell húzni a nadrágszíjat. Aztán rájöttök hogy épp ellenkezőleg, és az apa is élni és virulni fog. Dolgozzon a főnöke védőfelszerelések nélkül. Úgyis azt mondta hogy sürgős, tehát a főnöke ne keressen mást ilyen feladatra hanem hajrá, irány a 10. emelet, aztán a felelősségre vonást is megússza ha baj történik. Persze a panelmutyiknál sosincs idő, a kapzsiság sürgetni szokta a kivitelező tulajokat hisz még számtalan más helyen is kell lopni (és biztonsági szabályokat sérteni).

2018. máj. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen a kérdésre válaszolok,de:

Ilyen esetben azonnal munkaügyi pert indítanék a férjed helyében, felmondást is vállalva. Ez az a szituáció, ahol mindenképpen a munkavállaló nyer és a munkáltató általában fizetésre kötelezetté válik a bíróság által.


Nem tudom, hogy pontosan mit dolgozik, de olyan munkaerőhiány van az építőiparban, hogy napok alatt el tudna helyezkedni máshol.

Egyáltalán nem vagyok a házastárs felé tiltás/megengedés pártján, DE ebben az esetben egyszerűen megtiltanám a férjemnek, hogy ilyen körülmények között dolgozzon, ugyanis reális esélye van annak, hogy meghal vagy élete végéig nyomorék lesz. Gondolom vagy építkezésen dolgozik, vagy ipari alpinista (bár utóbbinál nincs olyan, hogy nem biztosítja ki magát az illető).


Tehát egyértelműen a fizikai biztonságot választanám. Igen, történhet baleset bármikor, akár a boltba menet is, de lássuk be a "felugrott egy kocsi a járdára és eltalálta" és a "biztosítás nélkül dolgozik a magasban" közötti statisztikai valószínűséget.

2018. máj. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Inkább eltengődék valahogy a gyerekekkel,segítséget kérnék vagy bármit ami megoldás lehet. A folyamatos rettegés viszont nem lehet lehetőség. Biztos vagyok benne,hogy nem is szabályos biztosítatlanul ilyen magasságban dolgozni. Gondolom akkor a fizetés is "szabálytalan" Az biztos, hogy senki nem úgy megy fel a 10.-re, hogy "most tuti leesek" de néha mégis megtörténik 1 pillanat alatt a tragédia...."De mi lett volna, ha..."
2018. máj. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
6-os szólt de nem érdekli ☹ ő is ott dolgozik,ott ugrál sokszor csak egy padlón és nem érdekli hogy leesik. Inkább leesne minthogy kötbért fizessen a késésért (szó szerint ez így van 😣) sajnos csak az lebeg a szeme előtt hogy kész legyen időben. Még az sincs,hogy ha ez a munka kész van (de ezvis katasztrófa mert 800! üvegtáblát kéne becsavarozni állvány nélkül ha kész vannak a korlátok...lebontatja az állványt előtte mert ha a korlátok elkészülte után bontanák összekalapálnák az ő korlátait 😒) de ma közölte ezután lesz egy 14.emeleti munka is. Mondjuk mindegy a 8.nál se számíthatsz sok jóra ha leesel csak reméltük utána normális munka jön de nem...☹
2018. máj. 23. 08:59
 10/34 A kérdező kommentje:
A per sajnos nem opció rokon a főnök...de a mi esetünkben e csak szívás nem pozitív értelemben kivételez a férjemmel hanem őt hajtja a legjobban ☹ meg ő a legfiatalabb a többi nyugdíjas,egyik nem lát,másik nem emelhet,harmadik öreg...kb a cégnek annyi ha ő eljön,nem akarunk még betenni egy feljelentéssel neki.
2018. máj. 23. 09:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!