Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Több gyerekkel ti a fizikai...

Több gyerekkel ti a fizikai biztonságot vagy az anyagit választanátok?

Figyelt kérdés

2gyerekünk van a férjemmel (másfél és 3évesek)

Az utóbbi időben a férjemnek nagyon veszélyes munkákat adnak ki,és sajnos még ettől rosszabb lesz. Most a 8.-on dolgozik sokszor kikötés nélkül(ordibál a főnök hogy nincs ra idő) később a 14.-én fog,sokszor állvány sincs....

Rettegek hogy 1x azt kell mondanom a gyerekeknek hogy apa nem jön haza 😢

Gondolkozunk a váltason de necces mert sokkal-sokkal kevesebb lesz a bevétel tehát elég nadragszíjhúzós lesz a dolog.(használt ruha,fizetős programok kiesve,benzinen is nagyon kéne spórolni,Játékok stb minden kevesebb...) Beírattam a kicsit bölcsibe,de nem kecsegtettek sok jóval 15helyre addig jelentkeztek 80-an amíg én bementem,de volt még fél nap a jelentkezésből.

Ti mit tennétek?


2018. máj. 23. 08:38
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
17-es én nem igy fogalmaznék hogy szerencsétlen. Egyszerűen ha azt nézem hogy már diákmunkára is ide járt,19 éve van itt. Érthető hogy nehéz neki eljönni ☹
2018. máj. 23. 09:54
 22/34 babyboom567 ***** válasza:
100%

A rokonnak meg kell mondani,hogy

-Pista figyelj,vagy változtatsz a biztonságon AZONNAL,vagy nem dolgozom neked, hisz tudod,2 kisgyerekem van akiket fel kell nevelnem.Nem szeretnék meghalni,sőt nem szeretnék életem végéig nyomorékon ágyban fekve.Szólj ha megoldottál mindent.

2018. máj. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

Ez is meg egy opció,ha ő eljön úgyis bukja az összes munkát.

Köszönöm a válaszokat megerősítettéteka véleményemet. Addig rágom a fülét amíg nem megy máshová jelentkezni. Legeslegrosszabb esetben ha még várólistásan sem jut be előbb kicsi,egy év lesz nehéz (még van gyed) többet kell majd nemet mondani a gyerekeknek,de inkább az alkatkertre vagy az autóra vagy játékra mondok nemet mint arra hogy hazajön-e ma apa ☹

2018. máj. 23. 10:07
 24/34 anonim ***** válasza:
100%
Én nem is értem miért lehetne fontosabb a rokon lelke, meg a pénz, mint az apa élete.
2018. máj. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

"Üzletben nincs barátság." és itt ez hatványozottan értendő.


Azért, hogy ne sértődjön meg a rokon (aki mellesleg számos szabályt áthág), inkább kockáztatjátok a férjed testi épségét?

Ezen gondolkozz el.


A férjemmel egyszer baromi nagy veszekedésünk volt, mert bár ügyes kezű, a villanyszerelésről letiltottam. Nincs hozzá végzettsége és egyszer egy egész emeleten csapta le az áramot, kész szerencse, hogy nem égett oda a drótra.

Mérges volt? Igen. De van egy ÉLŐ, de mérges férjem, akinek azóta sem engedek villanyszerelési munkákat. Jöjjön ki egy szaki, aztán szenesedjen ő a drótra, ne a férjem.

2018. máj. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk gyerekvállalás előtt kellett volna elgondolkozni a váltáson. Vagy akkor nem kell két gyerek, ha nincs rá pénz.
2018. máj. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó. 19 éve itt van eddig nem ilyen munkák voltak. Szerintem most az alpinistás melókat vállalja el olcsóbvan mint ők ☹ pénzünk volt amennyi kellett baromi sok kiadásunj volt pl. Hűtő és kazáncsere,ami pénzünk jelenleg van az biztosítónál lekötve. Vissza lehet vásárolni,de csak úgy ha nagyon sokat buksz rajta. Ahogy írtam a kicsi be van íratva a bölcsibe,ha beveszik több lesz a bevétel de ez nem rajtam múlik higy bejut-e. Sokan visszamennek dolgozni miután lejárt a gyedük,akkor ha mégsem veszik be a gyereket be a bölcsibe a férje megelmegy kevesebbért dolgozni már gondolkodjanak azon minek kellett nekem kettő? Bárkivel előfordulhat bármi,elveszítheted az állásod,leéghet a ház,de ezen kár gondolkozni minek kellett második gyerek. Ha minden kötél szakad,hús akkor is lesz az asztalon,majd egy évig nem költünk havi 30-at benzinre,vagy nem kapnak 2-3havonta játékot...azért ne azokkal keverj akik enni se tudnak adni a 8pulyának otthon 😐
2018. máj. 23. 15:01
 28/34 anonim ***** válasza:
100%
A ferjed alljon a sarkara mert a rokonnak nincs valasztasa, mivel ahogy irtad nincs aki dolgozzon neki. Tehat vagy valtoztat a munkakorulmenyeken vagy nem vallal el veszelyes melokat vagy azt csinal amit akar es keressen mast. Igazabol ha penzt akar keresni ra lesz kenyszerulve hogx valtoztasson! Es ez nem jatek! Sarokba kell szoritani. Igy el se kell jonnie a ferjednek DE nem is hal meg! Alljon oda es kerek perec mondja meg neki! Legyen o is felelossegteljesebb es gondoljon arra mi lesz ha meghal?? Mert most oke a csaladert gurizik de ha meghal akkor megis ki fog?? Tehat melyik a jobb? Gurizik ki tudja meddig aztan itt hagx mindenkit vagy keres egy ertelmes melot/ ugye a sarkara all es penz is lesz es elet is.
2018. máj. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Kizárólag külföld!! Beszél nyelvet? Van már olyan rotációban is munka, hogy 4-5-6 hét kint, 1-2 itthon. Nézzetek utána.
2018. máj. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
Kint nagyon jól keresne,de ennyit nem akarunk külön lenni,ki költözni pedig nem szeretnék,nehéz lenne a 3évesnek idegen nyelvű ovódában.
2018. máj. 24. 10:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!