Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik 2018ra várták/ várják...

Akik 2018ra várták/ várják gyermeküket?!

Figyelt kérdés

Kedves anyukák akik ebben az évben szültek vagy fognak szülni, ti mi alapján jutottatok döntésre a név terén az apukával?

Mi volt a 3 kedvenc nevetek (fiú és lány) és melyik név lett a befutó? :)


Nekünk júliusban fog érkezni a kislányunk, első baba. Még az előtt szóba jöttek a kedvenc nevek mielőtt megfogant. Hálistennek nekünk “egy” az izlésünk a párommal, így nem volt nehéz a választás.

Fiú nevekből a 3 kedvencünk: Olivér, Patrik és Bálint

A lány nevek pedig: Alíz, Izabella és Olívia

Ezekből pedig az Alíz nevet fogja kapni a lányunk. :)



2018. máj. 30. 10:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Melyik megy jobban a vezetknevhez. Esetleg lehet ket keresztneve ha nem tudtok donteni melyik legyen. De a kovetkezo baba(k)ra es maradhatnak nevek😉
2018. máj. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
November végén fogok szülni,már meg vannak a nevek.A fiú név nem volt kérdés,ugyan az maradt,mint az első gyermekünk esetében.Alex Gergely,az Alexet a férjem választotta,a Gergely pedig az ő keresztneve.A lánynév többször változott.Eredetileg Zita lett volna,aztán felmerült az Alíz név is.Mivel az első gyermekünk nevét én választottam,ezt most teljesen átengedtem a férjemnek.Mikor felhoztam a témát,azt mondta,nagyon megtetszett neki a Natasa név.Nekem sosem jutott volna eszembe,de nem volt ellenvetésem.Második névnek én az Eleonórát szerettem volna adni,de a férjemnek vagy egy ilyen heppje,hogy megnézi a névmisztika kalkulátort.A két név együtt nem lett volna szerencsés,ezért az Eleonóra helyett másikat kellett keresni.Nem tudom honnan jött neki,de eszébe jutott az Alexandra név.Nagyon régen tetszett a név,és most sem tartom csúnyának.A kalkulátor szerint is rendben van a két név együtt,így ebben maradtunk.Amúgy mind a kettőnk családjában hagyomány a két keresztnév,ezért döntöttünk úgy,hogy mi is kettőt adunk.
2018. máj. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Október elejére vagyok kiírva, kisfiam lesz.

Lány nevet már tudtuk előre, bár csak az egyik nevet, mert apuka családjában hagyomány a kettő és mi is kettőt adunk majd.

Kamilla lett volna a biztos, másikat nem beszéltük meg.

A fiú neveken sokat gondolkoztunk végül a kedvencek: Csongor, Vince, Bernát és Valter.


A végleges döntés Csongor Vince lett :)

2018. máj. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Mi december végére várjuk gyermekünket.Van mar egy fiunk ő 5 éves és Ferenc lett,mint az apukája.Mindig is tetszett a neve😉

Ha fiú lenne a második is fogalmam sincs milyen nevet választunk majd.

Ha lany lesz a párom ragaszkodik a Renáta névhez.Ez az én keresztnevem.Én vacilálok rajta ..:)


Anyósom meg belekotynyeleskedett hogy legyen Lili.

Mert a sógornőm azt adta volna ha lány lett volna.De fiú babájuk született végül Zétény nevet adták...megmondom őszintén nekem egyik név se tetszik.Nem bantásképp de én nekem ezek túl furcsa nevek.


De az biztos..ha lány lesz,nem lesz Lili...még mit nem..

2018. máj. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%

Mi június 9-re várjuk a kislányunkat, Adrienn-nek fogják hívni, mivel elgem is így hívnak.

Mikor a fiamat vártam, és még nem tudtuk a nemét, megbeszéltük a férjemmel, hogy ha fiú, az apja nevét, ha lány, az anyja nevét fogja kapni. Kaptunk is érte hideget-meleget, hogy ez már nem divat, meg hogy nem vagyunk elég kreatívak, stb. De minket ez nem érdekelt, a férjem és az én családomban is hagyomány, hogy a fiú az apa nevét viszi tovább, egyáltalán nem zárkóztam el előle, a két névnek viszont nem vagyunk hívei.

A második babánál ismét jött, hogy ha lány, akkor az anyja nevét kapja, viszont fiú névvel bajban voltunk. Azt javasoltam a férjemnek h szeretném ha édesapám nevét kapná, ha fiú lenne, az ő nevét már úgysem fogja tobábbvinni senki, biztos örülne is neki, ráadásul egész viselhető neve van, nem régimódi, és nem is tucatnév. A férjem is beleegyezett, de kiderült, hogy most lányt várok, így marad az én nevem.

Amúgy nem tudnék 3-3 kedvenc nevet felsorolni, ár igazából nem is gondolkoztunk nevekben, lehet azért.

2018. máj. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%

Mi listaztunk:) Kiirtunk 10-10 fiu es lany nevet. Ikreink lesznek augusztus vegere varjuk oket:)

A kislanyunk Aletta Irina lesz, az elso nev apa listajan az elso , a masodik az en listamon volt az elso. A kisfiunk pedig Benett Tician ( igen tudom ez egy nagyon sz*r nev mindenki szerint de nekunk ez igy tetszik :D) a Benett azert lett mert en mindenkepp Benit akartam. A Bence es a Benedek kizart volt,ezert ez mellett dontottunk, a Tician pedig apa listajan a number one :)

2018. máj. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem a Benett Tician szep valasztas, kulonleges es nem tunik tucatnevnek a Benett ellenere sem..



Mi november kozepere varjuk a picit, eddig fiunak nez ki, de nem igazan tudunk donteni, bar van idonk meg donteni :)


Lany nevek kozul Mila, Korina es Adelin volt a top10-ben az elso 3


Fiu nevek kozul Abel, Henrik es Honor az elso 3, de inkabb csak elso 2, a Honor apuka maniaja lett, hirtelen nem tudok ezzel a nevvel mit kezdeni.



A kerdezo neveibol egyebkent Aliz volt a legszebb, illetve a Balint is :)

2018. máj. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%

Én nem azeretek ezekhez hozzaszolni engem mindig lepontoznak :D de azert leirom. Mivel a parom kulfoldi mi nekunk eszunkbe se volt magyar nevet adni a gyerekeknek, nem illik a vezeteknevukhoz. A kisfiam Zoran Jahwar aki lassan 6 éves, a kislányunk pedig Amina Yelda ő 3 és fél éves. Szeptemberre várjuk a 3. gyerkőcöt. Nem akarjuk tudni hogy fiú lesz e vagy lány, de úgy döntöttünk ha fiú lesz akkkor a Zaid Jovan nevet kapja , ha pedig lány akkor pedig a Shadleen Zara nevet fogja kapni :)

Mi jelentésileg választottunk nevet a gyerekeknek igazából elsőkörben illetve ugye az apa nevét is belevettük, ha fiú lesz. Nem azért mert szokás, mi így szerettük volna.


Egyébként magyarból nekem is vannak top befutóim de hát az élet nem így hozta őket össze.:D

Lányból: Olívia, Írisz, Dália ,

Fiú : Zalán, Zoárd, Medárd :)

2018. máj. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%
Az én babám áprilisban született. Nem akartam tucat nevet sem de nagyon hanyományosat sem . Párom nem könnyítette a dolgot szinte nem tetszett neki egy név sem.. Fiú nevekből nekem nagyon tetszett a Csongor ,Vajk, persze páromnak ez sem volt jó :D Lány neveknél neki a Noémi és a Réka volt a kedvenc..amivel én nem békültem ..Nekem viszont a Lotti, Odett, Frida,Karina , neki ezek nem tetszettek .. igy választottunk egy egy nevet ezért lett Letti Zoé .. Igy mindkettőnknek tetszik... Mikor kiderült ,hogy kislány úgy jöttem kiaz uhrol ,hogy de jó nem kell fiúnevet keresni:D
2018. máj. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
93%
Nekem ugyan még nem aktuális ez a téma, de a 3 kedvenc lánynevem a Veronika, Kamilla és a Rebeka, fiúból pedig a Róbert, Henrik és Dénes, így biztos vagyok benne, hogy majd ezekből válogatunk.
2018. máj. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!