Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan anyuka aki anyósa...

Van olyan anyuka aki anyósa "kedvéért" ment vissza dolgozni 2 év után?

Figyelt kérdés
A férjem rokonságán belül hárman is szültünk szinte egy időben. A másik két anyuka már 2 év lejárta előtt visszamegy dolgozni, mi nem így terveztük, hanem kivárnánk a 3 évet. Sőt közben a kistestvért is össze szeretnénk hozni, de nem akarjuk hogy kicsi legyen a korkülönbség, tehát még várunk. A férjem tűrhetően keres, eléldegélnénk a keresetéből, plusz a Gyes. Persze szerényen. De már egy ideje azt kell hallgatnom, hogy bezzeg a másik 2 csaj visszamegy dolgozni, persze nekik jó kis "lájtos", jól fizető állásuk van, én meg 3 műszakban dolgoztam, a szakmámban nem tudok elhelyezkedni. Nehezen is oldanánk meg a kisfiam elhelyezését, ellátását 3 műszak mellett. Van hasonló helyzetű anyuka? Engedett az anyósi nyomásnak?
2010. jún. 15. 17:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, miért kellene az anyósodra hallgatni. Beszéljétek meg a férjeddel, döntsetek és a döntéseteket közöljétek az anyósoddal. Semmi köze ahhoz, hogy mikor mész vissza dolgozni. Ne törődj vele, majd megbékél, ha nem tetszik neki. Ott lesz neki a második kisbaba, ha máskor nem, akkor rájön, hogy milyen jó, hogy nem dolgoztál, hanem vállaltál még egy babát.
2010. jún. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

èn elég anyós párti vagyok, mert szerintem a mai menyek nem hajlandóak alkalmazkodni, de ott lakni anyósnál igen.


Ha ott laktok anyósnál ö fizeti a részeteket akkor érdemes elgondolkodni, hogy vissza mésze dolgozni.


De ha külön éltek, ti fizettek mindnet, akkor szarj rá. Gondlom a család 2 másik nöi tagjának meg volt a miértje. Pl nekem nem lesz más választásom mert nélunk csak egy évig jár a "gyes" , de ebbe nem anyós szol bele, mert a mi kasszánkhoz neki semmi köze. Külön élünk teljesen.

2010. jún. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem derül ki, hogy vele laktok-e.

Az a véleményem, hogy semmi köze ahhoz, mikor mész vissza dolgozni, és mikor szeretnétek testvérkét. Ha megvagytok a segítsége nélkül, akkor ne szóljon bele az életetekbe. Nem is értem, milyen alapon üti bele az orrát...

2010. jún. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Nehogy már anyós mondja meg mikor mész vissza dolgozni.

2. 3 műszakban dolgozni egy 2 éves gyerek mellett elég kemény.

3. Ha bírjátok anyagilag miért mennél vissza ha nem muszáj.

2010. jún. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Külön lakunk :) Hát igen, csak nehéz minden alkalommal ezt hallgatni, mindig más megközelítésből kanyarodik ehhez a témához. Most én vagyok a rossz, a lusta, persze csak céloz rá, nem ezt mondja. A másik 2 anyuka meg a fantasztikus feleség, anya stb., mert nem otthon lazsál.
2010. jún. 15. 18:06
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Biztos, hogy nem mennék vissza azért dolgozni, mert a drága anyós rám szólt. Mondjuk mi nem is vagyunk olyan viszonyban, hogy egyáltalán ilyet mondjon nekem. Ha a másik két feleség a jó, meg a rendes, akkor mondd meg, hogy van ott bőven unoka, és akkor neked nem is kell látogatni. Úgyis azok a szuperek. Hátha kapcsol!

2010. jún. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
Én sem mennék vissza dolgozni, csak azért, mert a másik két rokon anyuka visszament. De én anyós hiúságát legyezgetném azzal, hogy milyen szuper, és mennyire jó, hogy ilyennek nevelte a fiát, akinek fontos, hogy otthon légy a gyerekkel, és olyan szakmát tanulhatott, amiből meg tudja teremteni az anyagi biztonságot a családjának. :)
2010. jún. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Elnezest kerek, de az nem normalis, aki csupan emiatt megy vissza dolgozni. Kit erdekel, hogy a masik ketto rokon visszament? Mindenki elete, celjai, szituacioja mas. Miert foglalkozol veluk? Te nem ok vagy es ok sem a te helyzetedben vannak. Ha pedig neked nem volt olyan jo allasod, lehet, hogy a bolcsode el is vinne a fizetesedet...ne hagyd mar, hogy masok befolyasoljanak. Ez csak a ferjedre es rad tartozik. Ha megeltek, ilyenert elmennel dolgozni, kulso nyomasra? Gondold at, nehogy mar mas elje a te eletedet!
2010. jún. 16. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy irigységből beszél így! Az ő korosztályukban még nem volt Gyed, Gyes, és ezt némely nagymama gyomra nem képes bevenni ( ha neki rossz volt, legyen rossz másnak is)az meg, hogy ott a másik két dolgozó anyuka, pont kapóra jön neki a piszkálódáshoz.
2010. jún. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!