Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők! Miért tartjátok jó...

Szülők! Miért tartjátok jó vagy rossz ötletnek ha a két gyerek szülinapját egyszerre ünneplitek?

Figyelt kérdés

Adott 2 gyerek, 5 év korkülönbség, az idősebb a lány, a fiatalabb a fiú. Ugyanabban a hónapban születtek, egyikük 13-án, másikuk 23-án.

A kicsi első szülinapján még nem volt nagy ünneplés, akkor még a lány szülinapja volt tortával mindennel tartva a 13hoz legközelebb eső hétvégén.

Viszont hogy a kicsi is nő, szeretne tortát stb olyan kis családi bulit később a barátokat.

Gazdaságosabb lenne viszont a kettejüket egyszerre ünnepelni, akár a két szülinap közt félúton, akár a második után valamikor. Egy tortával, egyszerre vendégséget tartani stb.

Mit gondoltok?



2018. jún. 11. 11:19
1 2 3 4 5 6
 51/53 anonim ***** válasza:
80%
Én külön tartanám a kicsik miatt. Mindegyik egyformán érezze h fontos. Ha nagyobbak már ( kamaszok) mehet egybe úgyis a haverjaikkal lesz a nagyobb buli :)
2018. jún. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 anonim ***** válasza:
100%
Neked nem szabadna legyen egy se, nem hogy két gyereked! :(
2018. jún. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 anonim ***** válasza:

Végigolvastam...


Azt gondolom, hogy külön gyereknek külön születésnap jár, nincs megalkuvás. A két lányom 5 év eltéréssel, 2 nap különbséggel született. Annyi problémám volt, hogy elég nehéz volt két nagyon eltérő tortát sütni nekik, hogy különleges legyen mind a kettő.


A kialakult helyzetben a nagyobb születésnapján a kicsit -2 éves- elvinném hazulról, vigyázzon rá valaki, akár pénzért. Ha a pénz annyira szorít, levonhatod a nagyra szánt ajándék árából.


Hogy "szeretne tortát" a kicsi, meg kis családi bulit, hát nem két éves? Honnan tudod, hogy szeretne, el nem tudom képzelni.


Mit szól a család ahhoz, ahogy a gyerekeidet neveled? Semmi problémád velük? Mit mond az anyukád? Ő is hasonlóan tartotta az ünnepeket? Vagy egyke voltál és föl se merült ilyesmi.


Nem értem azt se, hogy hogyan hasonlíthatod össze azt, hogy egy hét éves -ugye, arról volt szó?- inkább játszik egy 4 évessel, mint egy 2 évessel. Ég és föld a kettő. A 4 évessel beszélgetni lehet, ha véletlenül még lány is, akkor babázni. Egy 2 évessel mit játsszon? Kockát rakosgasson? Toligáljon kisautót vele berregve? Vagy olvasson neki a kicsi hajtogatós mesekönyvéből?

Azt írod, pedig csak két év különbség van a 2 éves meg a 4 éves között. Ami mellesleg kétszer annyi életévek tapasztalatában.


Nem tudom, mit írjak, ami segíthetne, még gondolkodom.

2018. júl. 9. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!