Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők! Miért tartjátok jó...

Szülők! Miért tartjátok jó vagy rossz ötletnek ha a két gyerek szülinapját egyszerre ünneplitek?

Figyelt kérdés

Adott 2 gyerek, 5 év korkülönbség, az idősebb a lány, a fiatalabb a fiú. Ugyanabban a hónapban születtek, egyikük 13-án, másikuk 23-án.

A kicsi első szülinapján még nem volt nagy ünneplés, akkor még a lány szülinapja volt tortával mindennel tartva a 13hoz legközelebb eső hétvégén.

Viszont hogy a kicsi is nő, szeretne tortát stb olyan kis családi bulit később a barátokat.

Gazdaságosabb lenne viszont a kettejüket egyszerre ünnepelni, akár a két szülinap közt félúton, akár a második után valamikor. Egy tortával, egyszerre vendégséget tartani stb.

Mit gondoltok?



2018. jún. 11. 11:19
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
100%
"Pár éve a nagy állandóan nyúzott hogy testvért akar, aztán mire lett meg utálja, ha tehetné "kirakná a kutyához" aludni (ő mondta)" => Hát... Azt hiszem, a hozzáállásodból lehet következtetni, hogy ez nem véletlen...
2018. jún. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
98%
2 éves a kicsi. NEM kap ajándékot akkor amikor más is kap! Van hogy hisztizik.. és? Elmondtam, hogy ez nem az ő szulinapja, mondja h boldog születésnapot és adja oda az ajándékot ő! Maximum 500ft értékben kapna valamit! Pl. bubifújó, kisautó, ha lány akkor vannak ezek a pici gyűjthető figurák(pl. Mása). Ok, azt talan elfogadom, h egy torta, de akkor is legyen kulon gyertya rajta, es egyszerre fújják el! Illetve a buliba annyi kicsit hivj, akikre tudsz TE figyelni és hívja meg a nagy is a baratait,sulistársait és játszanak ők is!
2018. jún. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
98%
Viszont csak 1 db ajandekot kapna a kicsi is, ha külön van megunnepelve. De akkor a nagy is kapna a kicsi szulinapjan egy pici valamit. Ez így igazsagos! Viszont ha az egyiknek van buli, akkor a masiknak is! Elozo voltam
2018. jún. 12. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
93%

"Torta szerintem felesleges külön, nem értem egy darabig miért nem jó a nagynak, hogy a kicsi elfújja a gyertyákat örül magának aztán épp hogy beleeszik, a nagyobbiké a torta többi része"


Szerintem te kamuzol. Ennyire nem lehet egy anya sötét O.o

2018. jún. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
100%

Te erted amugy hogy ezzel mi a problema?


Szulinapi buli: csak a kicsinek jatszohazas.. Ahova a nagy nem hivjatja a baratait mert nincs (?!) neki es meg akkor vigyazzon is elvileg az o szulinapjan a te gyerekedre meg annak a barataira mert te empatiat varsz? Huu de jol fogja erezni magat..


Ajandek: a kicsinek ketto,hogy a kiralylany ne hisztizzen,a nagynak egy..


Torta: A kicsinek a sajat evszamaval lesz rajt gyertya elfujhatja , boldog, unneplitek, a nagynak meg odadobod a maradekot hogy nesze azert te is itt vagy pusztan mert empatiat varsz?

Nem erzed ezt erosnek egy kicsit?

Hogy egy gyerekre tervezel,a masiknak meg alamizsnat dobsz?

2018. jún. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
65%

A kicsinek is meg kell tanulnia hogy nem mindig minden rola szol.

Ferjemek tesojaeknal is mindig kapott a masik is valami ajandekot ha az egyiknek pl szulinapja van. En oltari f**gnak tartom. Egyiknek ez van, masiknak az. Meg kell tanulni. Az elet se igy mukodik hogy az egyik kap hitelt akkor en is beallok gyorsan a sorba aztan ha nekem nem adnak majd kiverem a hisztit aztan az ugyintezo nenike majd gyorsan kezembe nyomja a penzt.

Milyen szulinap az ahol a tesom is kap valamit. Az mindig egy gyerekrol szol aki azon a napon szuletett. Ez nem karacsony vagy mikulas hogy mindkettonek jar.

Hogy tanulja majd meg a gyerek hogy nem mindig jar minden neki is amikor a tesojanak indokolt (szulinap) esetben igen?

Par mondatbol nagyon ugy tunik hogy a kicsi el van kenyeztetve, ra van hagyva sok minden a nagy meg mehet a levesbe. Nem csoda ha mar utalja a tesojat!

A testver kapcsolatert Te meg a ferjed vagytok a felelosek hogy ilyen mar ilyen dolgokat hogy alakitotok. Aztan lehet csodalkozni amikor a nagytol kapod majd a szemrehanyasokat mikor felno es atlat a dolgokon, vagy rossz lesz a kapcsolatotok es te majd persze nem fogod erteni... meg a tesojaval se fog szoba allni vagy legalabbis nem lesz jo a kapcsolat kozottuk. A testversegnek nem errol kene szolnia! Es nagyreszt nema gyerekek tehetnek rola hogy majd hogyan viszonyulnak egymashoz!

2018. jún. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nem gondolja komolyan. Látja a válaszokat, és jól szórakozik. Erre élvez. Ennyire nem lehet valaki sz.ar anya.
2018. jún. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
100%

Pedig hidd el vannak!

Sot meg ennel rosszabbak is

2018. jún. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Te nagyon buta vagy...ez a tipikus példa, hogy végig kellett volna gondolnotok, hény gyereket bírtok mind érzelmileg, mind anyagilag. Nagyon csúnyán viselkedsz a nagyobb gyermekeddel, főleg a stílus, ahogy írsz róla...kiráz a hideg!

2018. jún. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 A kérdező kommentje:
De hát a nagy is pont ennyire volt elkényeztetve mikor ő volt ennyi idős, sőt, még jobban is mert ugye egyetlen gyerek volt. Nyilván amint a kicsi is mondjuk 7 éves lesz, nem lesz így pátyolgatva. A játszóházba jön a nagy ígyis úgyis, nem akarom egyedül fél napokra otthon hagyni (férjem messze dolgozik, hétvégén jár csak haza). Örülök hogy így is tudom menedzselni egyedül a két gyereket. Remélhetőleg a nagy ezt is fogja látni ha felnő, nem csak azt hogy mekkora szr vagyok. Mindegy is
2018. jún. 12. 11:31
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!