Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők! Miért tartjátok jó...

Szülők! Miért tartjátok jó vagy rossz ötletnek ha a két gyerek szülinapját egyszerre ünneplitek?

Figyelt kérdés

Adott 2 gyerek, 5 év korkülönbség, az idősebb a lány, a fiatalabb a fiú. Ugyanabban a hónapban születtek, egyikük 13-án, másikuk 23-án.

A kicsi első szülinapján még nem volt nagy ünneplés, akkor még a lány szülinapja volt tortával mindennel tartva a 13hoz legközelebb eső hétvégén.

Viszont hogy a kicsi is nő, szeretne tortát stb olyan kis családi bulit később a barátokat.

Gazdaságosabb lenne viszont a kettejüket egyszerre ünnepelni, akár a két szülinap közt félúton, akár a második után valamikor. Egy tortával, egyszerre vendégséget tartani stb.

Mit gondoltok?



2018. jún. 11. 11:19
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
57%
Nővéremmel 2 nap különbséggel van a szülinapunk, 32 ève együtt ünnepeljük a családdal. Soha nem okozott gondot egyikünknek sem.
2018. jún. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
100%
Szóval a kicsinek bulija lesz,a nagyobb meg "szülinapi ajándékként" vigyázhat egy csomó kis h lyére. Remek ötlet. Főleg úgy, hogy azt mondod, nincs olyan sok barátja a nagynak, nem tudom miért fáj tartani egy külön kis ünnepséget neki. (voltak k rva rossz éveink anyagilag kölyökkoromban, de olyan soha nem volt, hogy ne lenne egy külön piskótatortánk, megfelelő számú gyertyával, kézzel készített meghívóval, krepppapír díszlettel, a saját külön néhány barátunkkal, pedig közöttünk is csak három hét és négy év van az öcsémmel) ( az h öcsém az én bulimon is kapott ajándékot h ne hisztizzen, már másik kérdés)
2018. jún. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
100%
A fiam december második felében született, karácsony előtt. Soha nem ünnepeljük egybe a karacsonnyal. Még ha ez egyeseknek nem is tetszik anyagi okok miatt(anyós). A többi unokának nyáron van a szülinapja, őket fel tudja normalisan köszönteni. Pedig nem meglepetésként éri szerintem, hogy aki decemberben született, annak decemberben is van megunnepelve. (megjegyzem:nem elvaras a nagy ajandek, egy nyalókának is örül a fiam). Gondolom neked sem meglepetés kérdező hogy kozel van a 2 szülinap egymashoz. Tehat ha anyagilag nem engedheted meg, akkor nincs jatszohazas buli a kisebbnek, míg a nagy pesztra lesz! Igy alakulnak ki a rossz testvéri kapcsolatok!
2018. jún. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenkinek jár a saját torta, saját ünneplés, hisz két különböző emberről, ez esetben gyerekről beszélünk. A fiunknak és a férjemnek pl. a szülinapja között 12 nap van. És mindkettejükét külön megünnepeljük, külön ebéddel, külön tortával. Nem ez fog minket földhöz vágni. Főzni bármikor főz az ember családon belül pl. vasárnap ebédet, egy szülinapi ebéd sem másabb, egy torta meg pár ezer forint, szerintem ezt nem a gyerektől kéne sajnálni.
2018. jún. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
100%
"Meg legalább segíthet vigyázni a kicsikre, játszóházas, bölcsis kispajtásokra"=> Szülinapjára biztos ez minden vágya... Kicsit azért gondolkozz el, már ha nem akarod megutáltatni magad (+ a testvérét) a gyerekeddel...
2018. jún. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
98%

Na, ne!

Utálom az ilyen szülőket, akik a nagyobb gyerek nyakába varrják a kisebbet. Futkoss te a gyerekek után, a te gyereked vendégei! Ne terheld már a nagyot, főleg, ha olyan utálatos vagy, hogy így meg akarod úszni a szülinapját!

2018. jún. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 A kérdező kommentje:
Azért is gazdaságosabb, mert a kicsi szokott ajándékot kapni amikor a nagy is, hogy ne hisztizzen. Kicsi még, nem érti miért kap a testvére és ő nem. Örülök ha azt tudja mi az az "én", nem még külön felfogja hogy most a testvére szeretgetve van ő meg nem. Így ha egyszerre van tartva nem kell valami kis vigasz vacakot venni a kicsinek, hanem megkapja az ajándékát azzal elvan, aztán nem érdekli ha utána a nagy is kap. Torta szerintem felesleges külön, nem értem egy darabig miért nem jó a nagynak, hogy a kicsi elfújja a gyertyákat örül magának aztán épp hogy beleeszik, a nagyobbiké a torta többi része
2018. jún. 11. 21:58
 28/53 A kérdező kommentje:
Meg nemhiszem hogy pont a szülinap miatt ne szeretnék egymást. Pár éve a nagy állandóan nyúzott hogy testvért akar, aztán mire lett meg utálja, ha tehetné "kirakná a kutyához" aludni (ő mondta). Pedig van saját szobájuk meg minden, arról nem én tehetek, hogy egy kisgyermek több energiaforrást igényel
2018. jún. 11. 22:01
 29/53 anonim ***** válasza:
100%

Gratulalok. Igy kell elvaditani egy gyereket magadtol... Ne csodalkozz majd,ha a nagyobbik amint betolti a 18at fakepnel hagyja a familiat..

Erdekes.. Koztunk a hugommal 5 ev korkulonbseg van es nem emlekszem h kicsinek hisztizett volna egyszer is amiert az en szulinapomon nincs o az eloterben.. Ahogy forditva sem. Igy nevelsz a nagyobbik gyerekedbol lelkinyomorekot.. A kicsinek jar ajcsi,buli,gyertyafujas o meg vagjon jo kepet hozza mert o a nagy... Jar a taps. Csinald ahogy jonak latod.. De tudj akkor is tukorbe nezni ha csak egy gyereked marad.

2018. jún. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 A kérdező kommentje:
Hát ha egyszer tényleg a lányom a nagyobb, értelmesebb, még szép hogy némi empátiát elvárok. De ne kelljen már úgy csinálni mintha ugyanez elvárható lenne a két éves kistestvérétől is
2018. jún. 11. 22:06
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!