Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igénytelen az az anyuka, aki?

Igénytelen az az anyuka, aki?

Figyelt kérdés

Egyik kismamás csoportban olvastam, hogy sok anyuka minden nap sminkel, műkörmöshöz, szépségszalonba jár szépítkezni.

Ha valaki nem szokott sminkelni szinte soha, esetleg alkalomra és még a hajmosás is csak heti egyszer jön össze, az már igénytelen?


2018. júl. 2. 16:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%

Ha a fogalmat nézzük akkor igen, igénytelen, hisz nincs rá igénye. Ha lenne akkor ő is csinálná.

Na de akkor én is igénytelen vagyok az autókkal kapcsolatban.

Oké, ez szőrszálhasogatás.. ☺️


Én nem gondolom igénytelenségnek.. Én sem foglalkozok úgy a külsőmmel, hogy hű minden részlete tökéletes legyen, inkább csak arra figyelek, hogy szép, nem kopott ruha legyen rajtam, legyen tiszta a hajam, egy kis szempilla spirál, és kész. Szerintem ez így is igényes, csak nem mázolt.


Szerintem nem az az igényes aki sminkel és puccba vágja magát, hanem az az igényes, aki odafigyel arra, hogy tiszta ruhában, tiszta cipőben, ápolt kinézettel rendelkezzen. És ehhez nem feltétlenül kell smink.. Főleg nem csillogás.

2018. júl. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%

Nem. Akkor sem jártam műkörmöshöz, amikor nem voltam anyuka. Van saját körmöm :)

Hajat többször mosok, mert ápolatlannak érzem magam, ha zsíros lesz, és heti egy nekem kevés.

Sminket minimálisat szoktam. Jobban érzem magam tőle, ha fáradt vagyok :)

2018. júl. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%
Az igénytelen az , aki higiéniára sem ad pl
2018. júl. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom, hogy ehhez miért kell anyukának lenni. Igénytelen az az EMBER, aki nem sminkel naponta, nem jár műkörmöshöz, nem jár szépségszalonba?

Szerintem nem. Igénytelen az, aki mosdatlan, akinek rendszeresen csimbókokban lóg a haja (nem az, hogy egyszer-egyszer elcsúszik az ideje, és éppen nem jön össze, hogy időben hajat mosson, hanem akit nem is zavar, hogy ilyen). Igénytelen az, aki csak felkap valami göncöt, az se baj, ha már szagos kicsit. Na aki ilyen, az igénytelen, mert nincs igénye a lehetőségei szerint egy kicsit adni magára. Akár van gyereke, akár nincs.

2018. júl. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%

Nem ez az igenytelenseg.


A tiszta ruha, ami nem ezer eves, a tiszta haj, apolt bor es kormok a fontosak. Nem a sok mu dolog.

2018. júl. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%
Pont úgy vagyok vele, mint az első válaszoló. Nálam a plusz ehhez a korrektor és szemceruza.
2018. júl. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
36%
Műkörmöshöz nyilván nem kötelző járni,ha előtte se jártál. De azért adj magadra, hogy fogsz így a férjednek/párodnak tetszeni? Heti 1 hajmosásnál meg is őrülnék, az kevés. Kis smink, ha elmész valahova, szempillaspirál, pirisító, szájfény, bele nem lehet halni ha napi fél órát szánsz magadra.
2018. júl. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
44%

Most őszinte leszek, minden rossz szándék nélkül: én azt nem értem, h egy nőnek arra miért nincs igénye, hogy szebben, jobban nézzen ki? Lássuk be, h egy jó smink csodákra képes. Itt most nem a kilónyi vakolatról és a füstös macskaszemről beszélek. Arról, h minden nőnek ismernie kellene az arcát, tisztában lennie vele, mi a szép és a kevésbé szép rajta, mit kell kiemelni, mit nem, milyen szinek állnak jól neki, miket kell kerülni stb.

Nálam a sminkes és a sminknélküli vezrió között óriási a különbség. Pedig napi 5 percről van szó. Én tehát azt nem értem, hogy a napi pár perc, hogy nem fér bele egy nőnek, azért, h látványosan szebb legyen?

A másik amit szintén nem értek a hajfestés. A szerencsétlenebbjének, mint nekem 30 felett már elkezdtek megjelenni az ősz hajszálak, ami egy férfin akár sármos is lehet, de a nőket egyértelműen öregíti.

A minap egy anyuka itt azon kesergett, h a gyereke nagyanyjának nézték az anyja helyett és itt próbáltuk kitalálni, h vajon miért. Aztán kideült, h tele van ősz hajszálakkal és nem sminkel. Szerintem ez mindenkinek kellemetlen.

A körmöst és a szolit messziről elkerülöm, a kezemet ápolom, de nem festem ott a körmömet. A lábamat is magam csinálom, azt szezonban festem kb. 2 hetente. Kozmetikushoz évenet 1-2 alkalommal járok, a szemöldököm magam szedem, a szőrtelenítést szintén megoldom, és inkább a mindennapos arcápolásban hiszek. Amit írtál még a hajmosás. Erre az a tippem, h használj hintőport vagy szárazsampont, az is csokásra képes kb. 2 perc alatt, kis tupír, plusz hajlakk és kész, senki nem mondja meg, h 1 hete nem mostad meg.

2018. júl. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
41%
A sminket akartam még részletezni: Reggel arcmosás, utána tonic, nappali krém. Rá alapozó vagy BB vagy CC mikor mi. Megfésülöm a szemöldököm, ceruzával átmegyek rajta. 2 vonás szemceruza, plusz spirál. Kis pirosító, kis rúzs vagy szájfény. Hidd el, nem több mint 5 perc, nem vagyok rá büszke, de sajnos ég és föld a különbség.
2018. júl. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
65%

Nem igénytelen, de heti 2 hajmosás belefér, nem?

Nem kell sminkelni. De azért mondjuk a szemöldököd legyen rendezett. A körmöd alatt meg ne legyen szutyok. Ja meg a testszag...

2018. júl. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!