Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van ennyi ápolatlan és...

Miért van ennyi ápolatlan és elhanyagolt, igénytelen anyuka?

Figyelt kérdés

Rengeteg fiatal, 28-30 éves anyukát látok (2,3 gyerekkel), akik úgy néznek, ki, hogy rossz rájuk pillantani. Komolyan, a nagymamám különbül néz ki...

Nem akarom elhinni, hogy heti 2x nem lehet 10 percre likvidálni a gyereket, amíg megmossák a hajukat, meg havonta egyszer 1-1,5 órára valakire rábízni, amíg elmennek fodrászhoz/kozmetikushoz.

Megértem, hogy közvetlenül a szülés után nem azon jár a legtöbb nőnek az agya, hogy hogy néz ki - bár én ez alól kivételt képzek - de amikor már 2 vagy 3 éves a gyerek, miért nem lehet már egy kicsit visszarázódni? A hízásról, edzésről meg nem is beszélve.

Kíváncsi vagyok, hogy férfiak hogy látják ezt, az ő véleményük is érdekelne.

Ti hogy látjátok ezt?



2013. júl. 5. 14:35
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
46%
Idióta vagy. Próbálnál meg te akár csak egy kicsi gyerek mellett jól kinézni, örülnél ha aludni lenne időd meg zuhanyozni, nem még 2-3 mellett.
2013. júl. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
48%
Én úgy látom, hogy semmi közöd hozzá! Foglalkozz magaddal, ne másokkal törődj. Ha meg nincs rendes életed, és muszáj másokon csámcsogni, azt meg ne itt tedd meg, hanem otthon valamelyik másik rosszindulatú, pletykás barátnőddel! Komolyan, miért kell mindenkinek másokkal foglalkozni? Ha nekik jó úgy, akkor legyenek olyanok, neked nem jó, te nem vagy olyan. Nem értem mit kell ezen fennakadnod.
2013. júl. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 A kérdező kommentje:

Nem, én csak azt nem értem, hogy NŐK hogy nem lehetnek csak egy kicsit igényesebbek magukkal szemben!

De persze, akinek nem inge, nem veszi magára! :-))

2013. júl. 5. 14:40
 4/53 anonim ***** válasza:
64%

Osztom az első véleményét.


Eszedbe sem jut, hogy nem mindenkinek telik olyan luxusra, hogy havonta (!) fodrászhoz/kozmetikushoz járjon? Nekem csak 1 gyerekem van és elmúltam 35 éves, és most figyelj, tavaly augusztusba voltam utoljára fodrásznál. Sőt. Kozmetikusnál nem voltam vagy 10 éve. Ettől nem érzem magam ápolatlannak. Neked hány gyereked van? Neked a szülés után azon járt az "agyad", hogy hogy nézel ki? Gratulálok, nagyon okos lehetsz.

Ja, és 50 kg vagyok a 160 cm-hez. Nekem megy fodrász/kozmetikus nélkül is, hogy ápolt legyek :-D

2013. júl. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ez abszolút nem attól függ, hogy az ember anyuka-e vagy sem.
2013. júl. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
76%
Nekem még nem tűnt fel. De az biztos, hogy nem veszem magamra. Hetente 1szer, vagy 2 szer hajat mosok. Fürdeni úgyis minden nap kell, akkor meg már nem oszt nem szoroz, hogy azon az egy vagy két napon 5-10 perccel tovább vagyok a fürdőben, addig párom vigyáz a kislányunkra. Kozmetikushoz gyerekvállalás előtt sem jártam, szemöldök szedést, szőrtelenítést itthon is meg tudom csinálni. Fodrász amikor szükséges felhívom és házhoz jön. Hízás: szerencsére nem vagyok hízásra hajlamos, szülni is 60 kilóval mentem, szinte rögtön le is ment, inkább híznom kéne mint fogynom, de ez már egyéni dolog. Egyébként nem tartozom az általad említett korosztályba, ugyanis 21 leszek, és csak egy gyermekem van, aki 8 hónapos.
2013. júl. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
74%
Én hetente járok fodrászhoz, havonta műkörmöshöz és kozmetikushoz. Megtehetem,mert szerencsére van segítségem. Ez nem mindenkinek adatik meg, úgyhogy nekem eszem ágában sincs senkit lenézni. Neked sem kellene, ráadásul semmi közöd ahhoz, hogy más hogyan él.
2013. júl. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
60%

Jaj,aranyom!! Szívesen megismernélek,kíváncsi lennék ki is vagy Te,hány éves,honnan jöttél,milyen az életed... bár sejtésem az van. De hogy ritka buta vagy,az fix!


Arra nem gondoltál még,hogy esetleg nem tehetik meg hogy kozmetikushoz járjanak,vagy olyan a hajuk,hogy hiába mossák meg,másnapra már olyan,mintha meg sem mosták volna?


Elmondom nálunk mi a helyzet: Az fejem olyan mint egy drogosnak,mert hiába eszek,nem hízok,és olyan vashiányos vagyok,hogy az a szememen meglátszik. Nem sminkelem magam,mert nem vagyok a híve a mázolásnak,mások véleményére meg nem vagyok kíváncsi!!


.. Az én párom imád,ilyen "igénytelenül" is! :-P


Amúgy meg a kutyát nem érdekli,ha egy anyuka el van hízva!! Egy Anya nem attól lesz Anya,hogy oda figyel mekkora a se..e,hanem attól,hogy a gyerekeire figyel,de minden téren! Az öltözködésre,tisztaságra,nem kell műköröm ahhoz,hogy felnevelj egy gyereket-vagy többet!


Nem vagyok 80 kg,csak 50 a 155 cm-hez,de a hátsómon legalább így is tud mit fogni a Párom!! :-D Nem úgy,mint egy nem is tudom,Ördög Nóra testalkatú (bocsánat a Műsorvezető Hölgytől,nem bántani akarom,csak szemléltetés) nő,akinek a hátsója kongó hangot ad ha kipárnázott székre ül is.... Mellesleg nem hallottál még arról hogy valamilyen betegség is állhat az elhízás hátterében???



A Párjaink meg pont attól nevezzük a Párunknak,hogy úgy szeretnek minket,ahogy vagyunk,lehet hatalmas se..ünk,vagy lehetünk tar kopaszok,fogatlanok,vagy a hajunk ritka tarkára festve,lehetünk szakadt pulcsiba,és gumicsizmában,aki olyan horkolhat mellette- és Fordítva!

2013. júl. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
93%
Az aki nem jár kozmetikushoz és sűrűn fodrászhoz,még nem jelenti,hogy igénytelen.Elég könnyű azt mondani,de mindehhez kell pénz is,főleg,ha csak a férj keres...
2013. júl. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
85%

Ez szerintem sem attól függ, hogy valaki anyuka-e vagy sem. Aki ad magára egy kicsit is, az tud heti pár órát magára szánni, gyerek ide vagy oda.

Nem értek egyet sok előző válaszolóval, hogy gyerek mellett nem lehet mindig megoldani ezeket a dolgokat. Egy nő a szülés után is NŐ marad, nem csak anyuka. Szerintem igen is fontos, hogy valaki igényes legyen magára, mert ez sok mindent elárul az adott ember személyiségéről! Én én sem járok hetente, de még havonta sem fodrászhoz, kozmetikushoz. Ezeket szerintem meg lehet oldani otthon is... ha az ember nem lusta hozzálátni.

2013. júl. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!