Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A korábbiakhoz képest valóban...

A korábbiakhoz képest valóban egyre több nő nem akar gyereket, vagy csak egyre többen vállalják a véleményüket?

Figyelt kérdés

Egy fentebb kiírt kérdés hatására írom ki a kérdésem. Akit zavar, unja már, az görgessen tovább nyugodtan. Nem veszekedést szeretnék.

Az én ismerősi körömben minden velem egykorú nőnek van már gyermeke, nekem is. Akinek nincs, az nagyon vágyik rá, és ezerrel próbálkozik.

Ezért lep meg, hogy a netes fórumokban (nem csak itt) egyre több olyan 30 fölötti nő vállalja, hogy nem akar gyereket, sokan még a gyerek puszta gondolatától is irtóznak.

Változott a világ, ennyivel nehezebb ma fönnmaradni, vagy nehéz felelősséget vállalni ezeknek az embereknek? Vagy mi lehet az oka, hogy sok párkapcsolatban élő, egzisztenciával bíró nő dönt a gyerekmentes élet mellett?


2018. júl. 11. 08:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
47%

"Esetleg a fővárosban vagy a nagyobb városokban lehet, hogy nem bélyegezték meg, se bizony vidéken nagyon is"

Hát értem. Vidéki kisvárosban élek, eddig engem nem bélyegeztek meg, és a gyerekmentes ismerőseim sem panaszkodnak erről. De van, ahol meg igen. Ez is emberfüggő, maradjunk ennyiben. :))

2018. júl. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én ismerősi körömben több tudatosan gyermektelen nő, férfi és pár is van (megyeszékhely). Szerintem ma már nyiltabban mernek kiállni a saját döntésük mellett a társadalmi normákkal szemben.
2018. aug. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom, csupán azok száma több akik racionális helyzet alapján mérik fel a dolgot. Leginkább az anyagi és szabad idő terhe mellet vélik úgy, hogy nem fér bele ez a lehetőség már a keretbe. Viszont az én ismerősi körömben nem sok ilyen személy van, de aki így gondolja, azok sokkal jobban támogatják az efajta alapítványokat illetve a sok gyerekes környezetükben élő családokat.
2018. aug. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
61%
egyrészt régebben tényleg kB muszáj volt mert az volt az élet hogy ellesz meghalsz, másrészt lehet hogy mostanában kevesebb ember csak sima állat/ösztönlény akinek az egyetlen célja az életben a szaporodás (de amúgy meg szerintem a legtöbb nő meg mindig ellőgép ahogy a kérdező is írja). hú de borzasztó, mert amúgy tényleg kihalóban van az emberiség. #janem amúgy meg minek vállaljak felelősséget valami olyan miatt amit nem akarok? csak hogy az ilyen retkek ne ítéljenek el, meg hogy elmondhassam magamról hogy hatenigenvallalomafelelosseget meg hogy mártírkodhassak mint az ilyen véranyák? vagy Magyarországon a segíly miatt ahogy sokan teszik? szánalmas komolyan mondom. szaporodtok agyba főbe, azt is letojjátok hogy mi van földdel azt is letojjátok sokszor hogy a kolykotokkel mi lesz mert sokszor olyan putri helyzetbe vagytok képesek elleni hogy az valami borzasztó, csak LEGYEN GYEREK MERAZOLYANCUKI!!! meg hogy ENGEM milyen boldoggá tenne!! 4!4! kvanagy szenteknek állítjátok be magatokat közben meg nem vagytok többet szr ösztönlényeknél akik azért kolykedzenek le mert kb tüzelési időszakuk van és Muszáj. arra is tojtok hogy mondjuk ha már annnnyiiiira muszáj a kölök akkor netalán tán árvát fogadjatok örökbe akinek még tényleg szüksége is lenne rá, nem, mert "SAJÁT" kell. és akkor még a gyerekteleneket állítjátok be önző féregnek miközben épp hogy ti vagytok azok. szerencsétlenek.
2018. aug. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem egyrészt: régebben nem nagyon volt más választása a nőknek. Vagy lenézett vénlány maradt, vagy férjhez ment és szülte orrba szájba a kölyköket amíg ki nem öregedett belőle, vagy bele nem halt valamelyik alkalommal. Ha férj nélkül maradt megszólták, ha meddő volt, megbélyegezték. Aki házas életet élt, védekezési eszközök hiányában, annak nagyrészt lettek gyerekei. Akkoriban még a házasságban elkövetett nemi erőszakot el sem ismerték úgy, mint tényleges erőszakot.

Másrészt a mai világban már többen fel merik vállalni, ha nem akarnak. Valamivel kisebb a társadalmi nyomás. Ma már senkit nem izgat (max még esetleg az idősebb generáció egyes tagjait), ha házasságon kívül szülsz, ha sose mész férjhez, csak pasid van...ilyenek.

Az emberek egy része egyszerűen nem vágyik gyerekre/ rájöttek, hogy bizony van boldog élet gyerek nélkül, szabadság, kötetlenség, több idő jut egymásra, a kapcsolatra, önmagukra, kisebb a stressz, kisebb az anyagi teherviselés utód nélkül, könnyebb, jobb az élet kettesben a szerelmükkel/egyedülállóként. Vagy egyszerűen csak tudatosodott az emberek egy részében, hogy ma már a gyerekvállalás csak egy választható lehetőség. Nem velejárója sem a párkapcsolatnak, sem a házasságnak.

A gyerekvállalás rengeteg lemondással jár. Sokan hajlamosak így is mártírkodni, áldozatnak, hősnek beállítani magukat csak mert leszültek x számú gyereket, egyesek azt is képzelik, hogy előjogokat, kedvezményeket érdemelnének ezért, (pl engedjék előre a sorban mert gyerekkel van, neki haza kell sietni a gyerekhez ezért végezze el helyette más a munkáját és társai) annak ellenére, hogy ők maguk vállalták ezt, hisz manapság már nem kényszer, lehet védekezni többféle módszerrel, utolsó mentsvárként ha baleset történik, még ott az esemény utáni tabletta és az abortusz is.

Természetesen még mindig vannak olyan emberek akiknek a szaporodás az életük egyetlen értelme, célja, és aki nem így gondolkodik az szerintük önző r...hadék, holott gyereket nem vállalni semmivel sem önzőbb dolog, mint vállalni:) Mindkét oldal a saját vágyait valósítja meg.

2018. aug. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"egyre több a karrierista kevés a fizetés"


Ezt a mondatot hogy sikerült összehozni?

2018. aug. 19. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!