Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ir és pcos esetén te hogy...

Ir és pcos esetén te hogy táplálkozol, hogy teherbe ess?

Figyelt kérdés

2 hete táplálkozom másképp, és nem látok egyelőre eredményt.

Merckformin xr 700 at szedek, napi 1db-ot.

Reggelre teljeskiőrlésű toast kenyeret eszek általában 2 szeletet sonkával és zöldségekkel, esetleg tojásrántottát. A tízórai általában korpovit keksz, gyümölcs. Délben általában csirkehús. Nem eszek krumplit, fehér rizst, tésztát. Barna rizs, párolt zöldség, barna rizs, vegyes friss saláta szokott lenni. Uzsonna alma. Vacsora nem mindig van, ha van akkor olyan mint a reggeli.

Sajnos nagyon édesszájú vagyok, a két hét alatt heti egyszer ettem egy szelet süteményt. Ennyit lehet vagy ennyit sem? Mit lehet édesség helyett enni? Cukor nélküli müzliszelet vagy Zero jégkrém jó lehet e?

Sima vizet iszom napi min. 1,5 litert, néha néha CocaCola Zero-t. Sport gyanánt biciklizem heti többször 10-15km-t.

Mint írtam 2 hete van így, és nem érzek változást. Normális ez?

Az étkezésem jó lehet e?


2018. júl. 15. 09:58
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Neked fogalmad sincs miért kell napi 5x étkezés. Nem vagy okos, csak azt hiszed.


[link]


Azért köszi a valaszaid. Szia.

2018. júl. 15. 18:22
 12/15 anonim ***** válasza:

Mert az 5 étkezésből 4szer lassú cht kell enni.

160g ch naponta 30g(lassú)-20g (10gyors,10 lassú-50g (lassú)-20g(gyors)-40g (lassú)elosztásban.

2018. júl. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

11

Igen, kérdező. NINCS fogalmam róla.

Neked van, mert KIHAGYSZ étkezést, és süteményt is eszel, cukros kekszet akarsz enni, inzulinhintában vagy, ezt értsd már meg. Ha valaki kövér, azon két hét alatt látszik, ha keveset eszik.


De te rosszul eszel, és a netről tájékozódsz, beteg vagy, annyira, hogy teherbeesésed is gátolja.


Az isten szerelmére, kérj már SZAKEMBERTŐL étrendet, nem a netről szedd össze, hogy liszt napi 3-4-szer, de zabálom keksz meg vacsora kihagyása meg sütike ... Így sem egészséges nem leszel soha, sem soványabb, sem terhes.


Szívesen.

2018. júl. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

IR-rel, PCOssal nem ajanlott tejtermeket enni, mert megemeli hirtelen a vercukorszintet. En endometriozis-dietat tartottam (nincs endometriozisom), es aviva tornaztam. En is nagyon edesszaju vagyok, nem volt konnyu, de megerte. Nagyipari hust, tojast nem ajanlott a hormondokim, igy azokat is kiiktattam atmenetileg. A pajzsmirigyed rendben van?


Ezeket ettem: zoldseg, gyumolcs, zab, basmati rizs, koles, novenyi tej, olajos magvak, hal, folyadeknak csak vizet ittam.

2018. júl. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Nem aktuális még a babatéma, de hamarosan az lesz. Addig is helyre kell rázni az állapotom. A kedves 69%-os nem tudom honnan vette hogy nem látott doki, de nem is érdekel. Őszerinte a patikában csak kiadták biztos a Mercformint is...

Annak aki nagyon édesszájú volt gyerekkora óta annak bizony nehéz átállni a "no cukor" állapotra. Bocsánat már hogy megmertem kérdezni, hogy mivel helyettesíthető az eddigi "megszokott" édességeim! Senki nem írta, hogy cukros kekszet akarok zabálni, csak megkérdeztem mit ehetnék ami mégis belefér, lehet enni.

Az meg hogy egyesek azt tanácsolják ne legyen minden evésben szénhidrát, mikor pont hogy úgy kell egyenesen vicc. Nem az inzulinhinta miatt vagyok éhes, hanem attól hogy lényegesen kevesebbet eszem mint azelőtt, de egyesek biztos ezt is jobban tudják.

2018. júl. 16. 10:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!