Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogy bírjátok, hogy a...

Ti hogy bírjátok, hogy a családtagok beleszólnak mindenbe a babával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Lehet csak a hormonok miatt van, de én azonnal robbanok, ha elkezdik osztani az észt hogy terhességem alatt mit csináljak és mit ne. Most leginkább anyósom aki kiveri a biztosítékot, de más családtagok is mondanak szépet, és ne értsétek félre, ha tanácsot adnak azt örömmel fogadom, de amikor szó szerint nekem támadnak a hülyeségekkel akkor legszivesebben megfejelném az illetőt :(


Pedig amúgy anyósom tünemény de amióta tudja hogy terhes vagyok megbolondult (vagy én bolondultam meg)


Kedvenc témái, hogy adjuk az apuka nevét a kisfiamnak, és házasodjunk össze, az apasági nyilatkozat nem elég, meg hogy mindenből két tányérral egyek mert kell a gyereknek is és ha nem akkor beteg lesz, illetve melyik terhesvitamint szedjem, mert ha nem azt amit ő mond akkor beteg lesz, milyen nadrágot vegyek fel mert a kismamanadrág elszoritja a hasat, és bármit csinálok az rossz, mert "így beteg lesz a baba".


Tegnap pl azért felhívott este, hogy dobjuk ki házicicánkat az utcára azonnal, vagy adjuk el, hozzá se érjek mert árt a babának! :( egy születése óta lakásban tartott (féregtelenített, ivartalanított, állatorvos által havonta ellenőrzött) cica! Nőgyógyászommal beszéltem erről, minden rendben van, nem is értem..


És hogy én mégis mit képzelek, hogy megtűröm magam mellett a cicát, mert az ő unokája beteg lesz így.



Tudom, biztos aggódik de nagyon felzaklatott vele, ha nem párom anyukája lenne már elküldtem volna a búsba..


Ti hogy bírjátok az ilyet?

Nekem nagyon nehezen megy:(



2018. júl. 19. 11:54
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Igen, tényleg aranyos anyós a kezdetektől fogva szeretem őt


Viszont akire haragszik, arra nagyon és azzal rosszindulatú szokott lenni.


Szóval nem igazán akarok vele konfliktust, de valahogy le kellene állítani mert mindig felzaklatom magam az ilyen képtelen hülyeségei miatt.

2018. júl. 19. 13:03
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is akkor változott meg a viszonyom az anyósommal mikor terhes lettem. Előtte kimondottan jó volt a viszonyunk, úgy éreztem szeretnek engem (pedig a másik menyüket meg kifejezetten utálták). De mikor terhes lettem elszabadult a pokol kb.

Irtózatos baromságokat találtak ki, (ők babonásak is, szóval gondolhatod miket mondtak), de olyanokat, hogy mikor meghallottam totál kiakadtam, ezenkívül mindenért engem hibáztattak (volt 12. héten egy pici vérzésem a méhlepény miatt de a babának nem lett semmi baja szerencsére), a név se tetszett nekik amit adni akartunk, ez a helyzet a szülés után sem lett jobb... pl. még szülés utáni napon felhívtak a kórházban h ki fog száradni a baba mert biztos rosszul csinálom... stb.

Szóval én azóta már csak nagyon ritkán beszélek velük, max személyesen, de ritkán találkozunk nagyon mert messze laknak. Telefonon csak a férjem szokott beszélni velük, de én pont ezek miatt nem is akartam közelebb költözni hozzájuk. És most már nagyon vigyázunk arra, hogy mit mondunk el nekik és mikor, mert nem akarom a sok hülyeséget hallgatni folyton. Pl. a második babánál már csak a legvégén mondtuk el a tervezett nevet stb.

Sajnos nekem az a tapasztalatom hogy az ilyen embereket nem lehet megváltoztatni, csak mondják a magukét bármit mond az ember. A te anyósod is ahogy leírtad kb mindennel baja van, szerintem ezt nem lehet napi szinten bírni, ha gyakran beszéltek, nálad is az lesz a megoldás hogy egyszerűen nem mondasz el neki mindent. Bár ha közel laktok akkor ez nehezebben kivitelezhető.

Ja és akkor arról a részről nem is beszéltem hogy ha ott vagyunk náluk, akkor folyton csokival tömik a gyerekeket meg sütivel, közben üdítőt itat velük stb.

2018. júl. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy én is ettől félek, mi lesz ha náluk leszünk a gyerek, ugyanis tipikusan ez a szedjél-vegyél típus, tömni fogja a gyereket mindennel, engem is folyton etetne mert vékony vagyok és így meghal a baba a hasamba ha nem eszek..


Ráadásul, decemberre vagyok kiírva,már most kijelentette, hogy ő feljön karácsonykor két hétre "segíteni" nekem, és nálunk fogunk együtt karácsonyozni, az egész banda,

Szabályosan megsértődött amikor mondtam neki hogy szülés után egy héttel senki ne jöjjön ide, mert nincs rá szükségem köszönöm szépen, hármasban fogunk karácsonyozni, figyelembe se vette, a hasamnak meg mondogatja hogy úgyis fog jönni..


Nem tudom mit fog szólni hozzá, ha megtudja hogy édesanyámat viszont felhívtam hogy jöjjön segíteni ha hazaérünk a kórházból.



Hát, eddig kedvesen mosolyogtam neki de mostmár betelt nagyon a pohár, viszont nem szeretném őt megbántani :(

Sose gondoltam hogy nekem ezzel lesz problémám

2018. júl. 19. 15:06
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
A férjed miért nem állítja le? Az ő dolga lenne.
2018. júl. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a dédi mama volt ilyen, h mindenféle képpen Peti nevet kell adni a gyereknek. Mert ha nem Peti akkor nem is jó. Hiába mondtam h nem lesz Peti mert tesóm is Peti, a fia is Peti, a párom nagybàtyja is Peti. Persze legyen még egy Peti. Fszomat! :D Laci se lehet, mert abból is 42 van... Szerencsére lány lett. Anna lett a neve.
2018. júl. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
39%

Aki egyszer is beleszólt, azt ignoráltam pár hónapig, értsd: nem engedtem, hogy jöjjön.


Gyorsan leszoktak róla.

2018. júl. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!