Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok azokról az...

Mit gondoltok azokról az emberekről akik nem akarnak soha gyereket?

Figyelt kérdés

2018. júl. 21. 11:12
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy az ő dolguk. Ez aztán pláne az a kategória, amihez senkinek semmi köze, persze mindig akadnak, akik jobban tudják és megmondják a tutit.
2018. júl. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
84%
Semmit. Magánügy. Egészen addig nem érdekel, amíg nem jön ide és olyanokat mond a gyerekvállalásról, ami bicska nyitogató vagy amíg nem védekezik, felcsinálják és jön panaszkodni.
2018. júl. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
88%
Egyet értek az első hozzászólóval! Mindenkinek a saját döntése és úgy éli az életét ahogy akarja. Egy gyerek nagy felelősség és akárhogy nézem sok lemondással, kompromisszummal jár. Az meg, hogy utána megbánja, hogy gyereket vállalt, esetleg a gyereket büntesse érte vagy folyton lepasszolja, akkor inkább nem!
2018. júl. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
88%
Magánügy, semmi közöm hozzá. Szeretek inkább a magam dolgával törődni és mindenkinek így kéne.
2018. júl. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Sajnos a való életben ez nem így van, ha megtudják az emberek hogy valaki nem akar gyereket, egyből jön az okoskodás, a bunkó beszólogatás és az elítélő lenézés....
2018. júl. 21. 11:23
 6/32 anonim ***** válasza:
61%

Ha egyedülálló, akkor oké. Ha párban vannak, és mindketten így gondolják, az is oké. Gyerekpárti vagyok, és nem kívánom egy kicsinek sem, hogy nem várt babaként kerüljön valakihez, valakikhez, akik aztán úgysem lennének odaadó, jó szüleik.


De ha csak a pár egyik tagja nem akarja, az borzasztó. Pl. sógornőm. Persze, persze, nem szólunk be neki, és mióta kijelentette, hogy nem és nem, azóta a családból senki sem kérdez rá náluk a babatémára.

De a bátyámat jogom van nagyon, elmondhatatlanul nagyon sajnálni... mert ő meg csodálatos apa lenne, és szerintem szeretne is az lenni. De nem beszélek vele erről, mert jaj akkor nagyon bunkó és tapintatlan vagyok...

2018. júl. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Sajnálom a bátyádat de ő választotta a párját...Ha annyira akarna gyereket akkor választana egy másik nőt.

Én jártam egy pasival 3 évig, már az elején kimondtam hogy nem akarok gyereket és látszólag el is fogadta. Aztán kiderült hogy csak arra várt hogy meggondoljam magam, ezért szakítottam vele. Nem akarok a boldogsága útjában állni meg hitegetni...

2018. júl. 21. 11:37
 8/32 anonim ***** válasza:
46%
Engem nem érdekel.
2018. júl. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
78%
Ez alapján lehet bármit gondolni? Az emberek másokat érintő tetteire és tulajdonságaira szoktam koncetrálni, nem arra, hogy hogyan éli az abszolút intim magánéletét.
2018. júl. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
41%

nyilvánvalóan ő választotta, igen. Régóta házasok amúgy, és egyszer már lett volna babájuk, csak elment. Tesóm kijelentette, hogy nem hagyja el a feleségét, és ez is becsülendő a mai világban, mert fontos a gyermek, de a választott társ is.


Csak azért írtam, hogy ez nem fekete-fehér, hogy lefogadom-nem fogadom el. Elfogadom, de fáj, legalábbis esetükben.


De vannak esetek, amikor totálisan megértem. Pl. anyám párja meg egyik barátnőm bántalmazott gyermek volt, alkoholista környezetből, mélyszegénységből jöttek. Nincs előttük jó szülőkép, s a vágy utódra. Nálunk azt mondom, teljesen rendben van, nincs kit sajnálnom, pláne győzködnöm.

2018. júl. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!