Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok azokról az...

Mit gondoltok azokról az emberekről akik nem akarnak soha gyereket?

Figyelt kérdés

2018. júl. 21. 11:12
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
61%
Semmit.Az ő életük és döntésük..
2018. júl. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
70%
Laza, gondtalan életük lesz. Ennyi.
2018. júl. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
83%
Engem baromira nem érdekel, és még soha életemben nem kezdtem el győzködni senkit, hogy legyen gyereke. Nekem van, nemsokára kettő is, látom, mekkora öröm (számomra, másnak nem biztos, hogy az lenne). Ha más meg úgy érzi, ő ebből nem kér, egészségére, ő dolga, az én életemet ez az égvilágon semmiben sem befolyásolja, ezért nem is érdekel.
2018. júl. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
51%
Én nem mindig értem de elfogadom. Semmi közöm hozza.
2018. júl. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
73%

Nalam pont az van, hogy a csalad az aki sosem piszkalnmiatta. Tudjak, hogy az elso a tanulas, es az, hogy ne a semmire vallaljunk majd egyszer gyereket.


Diakmelonal van 3 teljesallasos fa*zi, akik heti rendszeresseggel kerdezik, hogy miert nincs 23 evesen gyerekem, es a baratom miert nem a ferjem..

Egyszer annyira kiborultam ettol, hogy megmondtam neki, hogy nem tervezem ezen a sza* helyen ledolgozni a hatralevo eletem, pont ezert jarok egyetemre. O viszont nagyon magara vette, mert 20 evesen veletlen csinalt egy gyereket egy nonek, kibukott az egyetemrol, es heti 60 oraban ott gurizik most, hogy eltartsa oket, es fizesse a hitelt a lakasra.

2018. júl. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
78%
Azt, hogy az ő dolguk. Ezt mindenki érzi, hogy vágyik-e gyerekre, vagy sem. Vagy hogy mennyire. A lehető legrosszabb dolognak tartom, ha valakire rá akarják kényszeríteni a gyerekvállalást. Miért? Kinek lesz az jó? Egyel több ember lesz a földön? Na és aztán. Amúgy meg ott lesz két felnőtt, akik nem akarták azt a gyereket, a gyereknek meg abban a tudatban kell felnőnie és úgy élnie, hogy őt valójában nem is akarták. Az a gyerek nem fog boldogságban felnőni és esetleg sérült lesz. Ennek mi értelme lenne? Mindenki vállaljon annyi gyereket, amit kellő anyagi és érzelmi biztonsággal fel tud nevelni. Ha meg nem érzi, hogy akár egyet is fel tudjon nevelni, akkor ne vállaljon gyereket.
2018. júl. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
53%

Pontosan azt, amit leírtál: hogy soha nem akarnak gyereket, se többet, se kevesebbet nem jelent, bár a vélemény sokaknál még megváltozhat, de ha nem, az sem baj.


Lehet, sok rossz tapasztalata volt pl. családon belül, nem tudhatod.Lehet, zsigerből nem kedveli a gyerekeket.


Nekem az a fura, hogy akik nem akarnak, azoktól rendre számon van kérve, hogy miért nem, míg azoktól, akik szülnek senki sem kérdezi meg, hogy miért szültél (pasi esetében miért lett gyereked).

2018. júl. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
73%
Mivel nem érdekel mások élete, mert van sajátom, az sem érdekel ki hány gyereket (nem) akar.
2018. júl. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
56%

Én csak azt nem értem, miért kell itt heti szinten megkérdeznie valakinek? Miért bújja valaki a gyerekvállalás kategóriát, ha nem érdekli?

Miért böfögi be unos untalan, hogy "te vállaltad, fogadd el, én ezért nem vállalok" (állandóan előfordul).


Amikor (még) nem akartam gyereket, be se szagoltam gyerekes témákba.

Amikor még nem volt, de már akartam, de még nem lehetett, akkor kezdtem olvasgatni.

2018. júl. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
Utolsó: én eddig csak a szexualitás kategóriában voltam, nem néztem sose ezt a kategóriát.
2018. júl. 21. 13:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!