Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti nem vagytok irigyek azokra,...

Ti nem vagytok irigyek azokra, akiknek a gyerekvállalás után soha többé vagy sok ideig nem kell dolgoznia?

Figyelt kérdés

Sok barátnőmmel egy évben szültem, akiket még az egyetemen ismertem meg. Csak én vagyok az, aki visszament dolgozni a gyerek után, és persze a pénz miatt. Nyilván tudtam, hogy az én és a férjem családi háttere és a későbbi fizetésünk sem elég arra, hogy ne kelljen dolgoznom, csak gyereket nevelni, de mostanában olyan rossz érzés ezt feldolgozni lelkileg. Irigy vagyok rájuk, és ez szörnyű érzés, sose gondoltam volna, hogy ilyen tudok lenni.


A barátnőim 3 éve otthon, én 1 éve dolgozom. Ők több gyereket tudnak vállalni és olyan szuperül ellátják az otthoni dolgokat, szép az otthonuk, van idejük magukra, a gyerekre, sokat olvasnak, pihennek is, sok programra mennek a kicsikkel napközben. És nem csupán azért, mert a férjük sokat keres, hanem mert a családi hátterük ezt megengedi.


Aki küzdött ezzel, meg tudta oldani magában a dolgokat? Van tanácsotok?



2018. júl. 23. 11:37
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
37%
A lényeg a lényeg, nem neked/nektek kell otthon lenni. Aki nem dolgozik, annak ez magánügy. Ha nem irigyek vagytok rá, akkor mit nem lehet ezen elfogadni, és "nem lenézni?!
2018. júl. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 A kérdező kommentje:
18: Képzeld csak el, hogy nem megy el a napodból min. 9 óra a munkával+utazással. Ez heti 5x9 óra! Ők pl. tudnak napközben bevásárolni, nem a tömegben, járnak a gyerekkel napközben múzeumba, szintén nem a tömegben, mint mi, nem fáradtak az otthoni szép lakás rendben tartáshoz, berendezéshez (ami munka mellett nekünk akkor is nehéz, hogy ha nálunk mindketten részt veszünk a házimunkában), a gyerekhez nem fáradtak, van én-idejük (bármire, olvasni, megcsináltatni a körmüket, bármi), míg pl. a gyerek mondjuk fél napot oviban van. Szerintem ha nem másfél/két munkád van (a munkád + a háztartás-gyereknevelés fele), az mindenképpen sokkal könnyebb.
2018. júl. 23. 14:02
 23/52 anonim ***** válasza:
52%

Abszolút nem érte egyet a 7-es és a 12-es válaszolóval. Mi az, hogy beszűkül, meg leépül??????

Ekkora ökörséget ne állíts már kérlek szépen!


Én 7 éve vagyok itthon, harmadik gyermekem 4 hónapos.

Leépültem volna? Szebb és okosabb vagyok, mint valaha.

Teljesen kiműveltem magam bizonyos témakörökben, amikben mondjuk egy 2-3 fős irodában dolgozó nem tud.

Azok mikben nem épülnek le az otthon lévőkkel szemben?


Azok utaznak autóban, aztán egész nap dolgoznak és nem történik semmi, csak a napi történteken megbeszélik a kolléginákkal.


Ezt egy otthon ülő is tudja, mert feltételezzük, hogy vannak barátai, rokonai, eljár vásárolni, beszélgetni a barátaival és eljár közösségbe gyerekeivel.

Ez miben leépítő életmód kedves 7-es????


Az egyik rokonom, aki szomszédom, napi 8 órában dolgozik, egyszerűen halvány fogalma sincs arról, hogy mik történnek a világban, az országban, a politikában, a gazdaságban, semmiről. Mert nincs ideje híreket nézni, vagy a munkahelyen nem erről beszélgetnek, nem tudom. Semmihez nem tud hozzászólni.

Amíg otthon volt 3 évig, nagyszerűen kiműveltem magát a gyógynövényekből. Most meg nem tud semmit.


A fenti példával azt akartam szemléltetni, hogy aki otthon marad, háztartásbeliséget választja, az nem feltétlenül butul el, sőt!!

Több ideje marad művelődni, hobbinak élni.


Szóval kedves 7-es 12-es, nincs igazad!

2018. júl. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
48%
Bocsi a helyesírási hibák miatt, nagyon kapkodva irtam!
2018. júl. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
31%

Kérdező:


1,Nem kell napközben bevásárolni, mert épeszű ember heti egyszermegy maximum, vagy házhoz szállíttat, ha olyan helyen él.

2, Rendet egy lakásban két felnőttképes fenntartani, főleg úgy, hogy nincs otthon napközben senki. Két keresetnél pedig legyen egy huszas taarítónőre,heti egyszer.

3, Hétvégén is lehet énidő, amíg a másik foglalkozik a gyerekkel. Ahogy a múzeum is belefér akkor, tipikusan oda nem heti többszörjár az ember.

4,Másfél-két munkád van? Minek? És ha annyi van, akkor nemfutja tízezer takarítónőre?


Komolyan nem értem. Mit kell minden áldott nem annyi mindent csinálni a háztartásodban, ahol nem vagytok otthon egész álló nap, mindenki házon kívül él,koszol és eszik? Azaz miért nem jut idő olvasni meg körmösre?


Én mondtam, hogy a férjeddel kell megbeszélned, vállalja-e helyetted is az anyagi terheket, és ha igen, akkor hajrá, de a fenti szöveg rizsa.

2018. júl. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
72%

2018-ban nem kell híreket nézni? Úgy csinálsz mintha valami elavult dolog lenne képben lenni így 2018-ban.

Ha nem irigyek lennétek akkor nem lenne mit vitatkozni itt, hanem beletörődnétek hogy nem élnek az emberek egyformán. Ami bejött neked, nem biztos hogy a másiknak is be fog.

Mellesleg nem csodálkozom, hogy hajtani kell a pénz, ha egyesek bevásárlás helyett inkább házhoz szállítattják az alapanyagot, és rendelt kajákon élnek. :)))

2018. júl. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
22%

28

Édes, pici, háztartásbelim!


A híreket NEM NÉZZÜK, amikor a tévében van és leülünk elé, hanem elolvassuk, az internetről. Mert nem a tévéműsornak élünk, mint egyes htb-k. Másfelől, így nem a mások által kiválogatott, elő emésztett dolgokat emeljük be a világból, kizárólag magyarul, mint te.


ALAPANYAG házhoszállíttatása azt jelenti, hogy nyers hús a gazdaságból, ökotartásbó, biozöldség a termelőtől és egyebek a tescóból, auchanból. Mert nem csesszük el az időt a ilyen baromságokkal, " de sok dolgom van, naponta kell boltba járnom" kezdetű rizsával.


És ezek nyers dolgok, tehát KI él rendelt kaján?


Öröm látni, hogy egy htb mennyire NEM butul el, köszönöm, hogy bemutattad! :)))

Híradónézés a tévében, meg alapanyag házhozszállítás egyenlő rendelt kajén élés. :)))


Isteni vagy, kérlek, beszélj még! :))

2018. júl. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
13%

28

Előző vagyok, lemaradt: "hajtani a pénzt" ... Igen, tudod, van, akinek van.

2018. júl. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
75%

Kedves 29!

Hol olvastad hogy én htb vagyok? És azt hol olvastad hogy a híreket nézem? Képzelegsz? :)


Bár igen, a tv-ben megy a híradó, azt hallgatom miközben például főzök. Mellesleg meg még a legkarierisább ember is híradó (esti híradó) időben már otthon van 18:00-19:00-kor, szerintem. Nem olyan nagy dolog ha a tv-ben szól a hír.

Egyébként meg te mutatkoztál be, mert te képzeletet hogy én mit csinálok, te biztos jobban tudod. Tudod, egy intelligens ember (mindegy hogy dolgozó vagy nem) elfogadja hogy vannak nők akik htb-k és nem nézi le őket, meg nem ad negatív véleményt hozzá, hanem foglalkozik a saját dolgaival.

2018. júl. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
78%
Én szeretem a munkámat, egy év után visszamentem dolgozni, most a férjem van otthon gyeden a picivel mert ő is nagyon szeretett volna otthon lenni vele. Mondjuk én szerencsés vagyok mert a férjem főz, mos, takarít, tehát munka után max néhány dolgom van, bevásárolni vagy ilyesmi és a kisfiunkkal nagyon egymásra találtak. A lehető legjobb döntés volt a részemről. Kollégák sem értik. Egyébként a nővérem 3 évig volt otthon de nem is akart visszamenni. Ennyit számít, hogy mit dolgozik az ember. Amúgy nem vagyok karrierista mert nem tudok feljebb jutni a ranglétrán csak szeretem amit csinálok.
2018. júl. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!