Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti nem vagytok irigyek azokra,...

Ti nem vagytok irigyek azokra, akiknek a gyerekvállalás után soha többé vagy sok ideig nem kell dolgoznia?

Figyelt kérdés

Sok barátnőmmel egy évben szültem, akiket még az egyetemen ismertem meg. Csak én vagyok az, aki visszament dolgozni a gyerek után, és persze a pénz miatt. Nyilván tudtam, hogy az én és a férjem családi háttere és a későbbi fizetésünk sem elég arra, hogy ne kelljen dolgoznom, csak gyereket nevelni, de mostanában olyan rossz érzés ezt feldolgozni lelkileg. Irigy vagyok rájuk, és ez szörnyű érzés, sose gondoltam volna, hogy ilyen tudok lenni.


A barátnőim 3 éve otthon, én 1 éve dolgozom. Ők több gyereket tudnak vállalni és olyan szuperül ellátják az otthoni dolgokat, szép az otthonuk, van idejük magukra, a gyerekre, sokat olvasnak, pihennek is, sok programra mennek a kicsikkel napközben. És nem csupán azért, mert a férjük sokat keres, hanem mert a családi hátterük ezt megengedi.


Aki küzdött ezzel, meg tudta oldani magában a dolgokat? Van tanácsotok?



2018. júl. 23. 11:37
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
16%

31

Hogy mindig az osztja az eszet, akinek nincs ...


HA olvastál volna ÉS tudnál értelmezni, láthattad volna, hogy eddig HÁROMSZOR írtam le a kérdezőnek, hogy beszélje meg a férjével, ha így akar dönteni, és akkor döntsenek adott esetben így.


Lenézést mindig az vízionál, akinek kisebbrendűségi komplexusa van, de osztaná a nem létezőt. Itt erről szó sem volt.


Kérdező,

most de tényleg. Mi tart vissza attól, hogy ezt megbeszélt a férjeddel, ha erre vágysz?

2018. júl. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
20%
31-es, egyébként 18-19 óra körül még koránt sincs otthon az, aki valódi karriert épít, csak mondom ...
2018. júl. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
89%

Azért érdekelne, hogy aki úgy nyilatkozik, hogy imádja, szereti a munkáját, az mivel foglalkozik. A munkakörével elégedett, vagy a kollégákkal jó egyött.

Ugyan nekem sem "rossz" a munkám, de azért attól távol állok, hogy inkább bejárok dolgozni, mint nem.

2018. júl. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
100%
35-ös műtőben dolgozom asszisztensként. Egyszerűen szeretem csinálni, a kollégák kedvesek, jó fejek, a főnököm is normális, a fizetésem sem rossz, van időm napközben megebédelni, esetleg leülni kicsit, inni egy kávét. Szereteü az egész légkörét. De amúgy azt gondolom nem a konkrét munkakör a lényeg, hanem az, hogy az adott személy élvezi e, mert van kollégám aki utálja és azt tervezi külföldre megy szobalánynak. Kinek mi. Én amúgy megértem azt is aki otthon lenne inkább. Nem vagyunk egyformák.
2018. júl. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
94%
Köszi a választ. :) Igazából át tudom érezni és igazad is van. Nekem is inkább az a bajom, hogy a saját munkámnak nem látom az értékét, értlemét pedig nem fizet rosszul. Lehet tényleg átképzem magam, már túl öreg vagyok ahhoz, hogy céltalan munkát csináljak, inkább rászánok egy kis időt valami újra.
2018. júl. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
44%
Irigylem azokat, akik megtehetik hogy ne dolgozzanak,persze csak akkor ha önerőből tudja finanszírozni a kiadásait(pl örökségből származó pénzből).De hogy eltartott munkanélküli legyek,szóba sem jöhet,az minden csak nem irigylésre méltó.
2018. júl. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 A kérdező kommentje:
69%-os, kicsit eltúlzod azért ezt a gyűlölködést..."Épeszű ember" meg ilyen kifejezésekkel, ne legyünk már ilyenek másokkal! Egyébként ez nem egy htb-dolgozó nők veszekedős kérdés, ha nem látnád...
2018. júl. 23. 15:45
 38/52 anonim ***** válasza:
4%

Kérdező, itt egyedül te vagy frusztrált, ezért vízionálsz gyűlölködést és egyéb borzasztó szavakat.

Millió ötletet írtam, írtam többször, hogy beszéld meg a férjeddel, ha te inkább ezt választanád,mert neked ez felelne meg, akkor azt oldjátok meg.

2018. júl. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 A kérdező kommentje:
De nem tudjuk megoldani, biztosan nehéz ezt megértened azok után, hogy a másfél munkát még a zárójeles magyarázatból sem sikerült...
2018. júl. 23. 18:04
 40/52 anonim ***** válasza:
34%

Igen, kérdező, nehéz megértenem, hogy valaki nem képes megoldani az életét a neki tetsző módon, főleg, ha családos.


Ugyanis ezer megoldás kívánkozik, de egyiket sem hozzák el az orrod elé. A home office-tól a magánvállalkozáson át (neked, a férjednek, valakinek), addig, hogy a féjed képezze magát és tanuljon ki egy szakmát, amivel el tud tartani 3 embert, és nem kell a feleségének másfél álást vállalnia.


Vagy képezd magad te.


Vagy költözzetek oda, ahol töbebt kereshettek.


Ülni és siránkozni, nem, ezt valóban nem tudom megérteni.


Vágysz valamire, és nem tesztek érte. Mire jó ez? Mire jó olyanná alakítani az életed, ami neked nem tetszik?Ennek a családi háttérhez semmi köze. Ez a te és a férjed feladata, hogy olyat hozzatok létre, amit szerettek is élni, mindketten.


A nulla pontokat pedig megtiszteltetésnek veszem, mert engem igazolnak.

2018. júl. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!