Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti nem vagytok irigyek azokra,...

Ti nem vagytok irigyek azokra, akiknek a gyerekvállalás után soha többé vagy sok ideig nem kell dolgoznia?

Figyelt kérdés

Sok barátnőmmel egy évben szültem, akiket még az egyetemen ismertem meg. Csak én vagyok az, aki visszament dolgozni a gyerek után, és persze a pénz miatt. Nyilván tudtam, hogy az én és a férjem családi háttere és a későbbi fizetésünk sem elég arra, hogy ne kelljen dolgoznom, csak gyereket nevelni, de mostanában olyan rossz érzés ezt feldolgozni lelkileg. Irigy vagyok rájuk, és ez szörnyű érzés, sose gondoltam volna, hogy ilyen tudok lenni.


A barátnőim 3 éve otthon, én 1 éve dolgozom. Ők több gyereket tudnak vállalni és olyan szuperül ellátják az otthoni dolgokat, szép az otthonuk, van idejük magukra, a gyerekre, sokat olvasnak, pihennek is, sok programra mennek a kicsikkel napközben. És nem csupán azért, mert a férjük sokat keres, hanem mert a családi hátterük ezt megengedi.


Aki küzdött ezzel, meg tudta oldani magában a dolgokat? Van tanácsotok?



2018. júl. 23. 11:37
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként: neked másfél állásod van, a féjednek mennyi? Fél?
2018. júl. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
6%

Kérdező, úgyis utálsz, mert tükröt tartottam, de azért leírom.


Tudtad, hogy a férjed alig keres.

Tudtad, hogy neked másfél munka kell, hogy egyáltalán megéljetek, mégis így vállaltál gyereket.

Nyilván azt hitted, hogy majd lesz valahogy, amivel az a baj, hogy soha nem szokott valahogy lenni, az általában rosszul sül el, a te esetedben is.


Nektek egzisztenciális problémáitok vannak, melyek akadályozzák azt, hogy úgy élj, ahogy titkon szeretnél, és ezért irigykedsz a barátnődre, aki, hoyg idézzelek: többgyerekes, szép otthona van, van ideje és pénze magára.


3 eset lehet ebből:

1. Tovább emészted magad és egy szar házasság után vagy elválsz, vagy nem. De inkább nem, mert akkor még nehezebb lenne, meg egyébként is a férjed jóember és imádja a gyereket.

Ez esetben ezzel kellene foglalkozz, mert tudtad, hogy szegény, mégis neki szültél.


2, Leültök, elmondod a férjednek, hogy neked változásokr avan szükségete és kidolgoztok egy tervet arra, hogyan legyen anyagi felemelkedés végre.


3, Belekeseredsz az egészbe, és olyan emberré válsz, amilyenné soha nem akarnál lenni.


Rajtad áll, mit választasz, de mivel maximum 30-as vagy, vétek lenne elpazarolni az életet.

Valamit-valamiért alapon még mindent megreformálhattok, ha valóban akarjátok.

2018. júl. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
97%
Igaz én itthon vagyok a két évesemmel és valószínűleg nem is fog bölcsibe járni, de ettől függetlenül nem szoktam irigykedni, meg vagyok elégedve az életemmel, életünkkel. Nem vagyunk gazdagok, de szegények sem. A szüleink támogatnak minket lelkileg, érzelmileg vagy azzal ami épp a kertjükben terem. Anyagilag soha nem tudtak egyikőnket sem, inkább mi őket.Van egy szép kis lakásunk, egy autónk és évente megengedhetünk magunknak egy hetes nyaralást valamint 2 wellnes-hétvégét. 3 évente egyszer eljutunk külföldre, pesze nem kell luxusra gondolni. A barátnőmnek viszont bejött a külföldi karrier, utazgat folyton Ausztráliába és Amerikába is eljutott már. Egy kicsit sem irigylem, büszke vagyok rá és örülök a sikerének. Mindig alig várom, hogy képeket küldjön. Nekem is sikerült valóra váltani az álmom, diplomát szereztem, férjhez mentem ahhoz az emberhez akit tini korom óta szeretek és lett egy csodálatos gyermekünk. Szeretnénk kistesót, de úgy gondoljuk, hogy még ráérünk vele, fiatalok vagyunk. Szeretnék még előtte pár évet dolgozni. Jól elvagyunk itthon, de nem fogom bánni, ha dolgoznom kell majd, sőt vágyok is már a felnőtt társaságra. Megértelek téged is, de ha meg otthon lennél lehet a karrierre vágynál. Amúgy az egészseges irigység belefér.
2018. júl. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
65%
Nem. Viszont "irigy" vagyok azokra, akiknek csalàd mellett olyan munkàjuk van, amit szeretnek, nem pedig olyan kényszer àllàs ami csak azért jó, mert onnan tudja rendezni a csalàdot. Illetve irigylem a részmunkaidöben dolgozó anyatàrsaimat. Én bevallom, alig birok mindenütt megfelelni, egy hat óràs (esetleg 4 óràs) munkahely volna az igazi szàmomra.
2018. júl. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
28%

Irigyek? Érdekes elképzelés.

Kilenc hósom van. Mire ő ovis lesz, szeretnénk még egy gyermeket, szóval itthon leszek egy ideig. Mivel mi a bölcsit nem szeretnénk.

Valahogy nem tudatosul bennem, milyen jó nekem itthon. Imádom a gyerekem, de ha ez valakinek csak otthonlét, ami irigylésre méltó, az nem látott még közelről gyereket!

2018. júl. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 A kérdező kommentje:

A 69%-osnak akkor ismét leírom, nyilván "felületesen" olvastad csak, amit írtam.:D


Amit én írtam: "Szerintem ha nem másfél/két munkád van (a munkád + a háztartás-gyereknevelés fele), az mindenképpen sokkal könnyebb."


Amit jelent: A zárójelben leírt rész azt jelenti, vagyis azt magyarázza meg, hogy az otthoni munka éppen olyan munka, mint a rendes munkád, vagyis 1,5-2 munkahelynek felel meg, amit végzel. Persze, biztosan ez nincs az internetes cikkekben, amiket te tévézés helyett olvasol és amivel cikizted az egyik válaszolót (de, van!).

2018. júl. 24. 09:57
 47/52 anonim ***** válasza:
51%
Nem olvastam a kommenteket, csak egy gondolatom lenne ezzel kapcsolatban: nem mind arany, ami fenylik. Kivulrol sok minden latszodhat szupernek.
2018. júl. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
11%

46

Kérdező, és a beszólogatáson kívül mire futja még, most őszintén?


A barátnőid ezek szerint nem egy csóróhoz mentek hozzá, mint te, és el tudják tartatni magukat. Te hozzámentél egy csóróhoz, és nem tetszik, hogy nem kényelmes az életed.


Tedd azzá! Nem megy? Szokjad, szenvedj és irigykedj. Más megoldás nincsen.


Mert hiába kísérelsz meg fölényeskedni, nem én nyitottam kérdést arról, hogy a nincs elég pénzünk, és szenvedek meg fáradt vagyok meg jutok körmöshöz meg irigykedem másokra meg a férjem nem bír eltartani, nem bírunk több gyereket vállalni, mert nincs pénz brühühü.


Leírtam, mit tehetsz. Azon kívül semmi egyéb megoldás nincs. Vagy tesztek ellene vagy benne maradsz és olyan emberré válsz, amilyen senki nem akarna lenni. Jelzem, már elkezdődött.

2018. júl. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
0%

Ja, annyit tennék még hozzá, hogy nem, nem mindnekinek egyértelmű, hogy a háztartás fele egy kis lakásban az egy munka, a gyereknevelés meg még egy munka. Van, akinek a gyereknevelés nem esik a "munka" kategóriába, egy kis lakás ellátásának fele meg főleg nem.


Igazából szívből szánlak. Olyan ember vagy, aki nem tudja megoldani az életét, soha nem is fogod tudni, mert ahhoz mozdulni kellene. És amikor beüt, hogy te nem ilyen lovat akartál, egyre keserűbb és irigy leszel, még a barátaidra is. És támadsz, nem figyelsz semmire, csak ami megerősíti a tévképzeteideta szenvedéseidről.


De az életeted csak te tudod megoldani.

Most pedig pont olyan, amilyenné tetted.

Szánlak.

2018. júl. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
74%
Nem olvastam végig, ha valaki írta már sorry. Ismerek olyat aki soha nem dolgozott, a férje nagyon jól keresett. A férj nyugdíjas lett, a feleség nem. Boldogan éltek, amíg a férj meg nem halt. A nő öregségére semmit nem kapott. (Tudom, nekünk már nem lesz nyugdíj, csak elmeséltem)
2018. júl. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!