Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megöli a gyerek a romantikát?...

Megöli a gyerek a romantikát? Szülők a gyermekáldás után hogyan tudnak házaséletet élni?

Figyelt kérdés
Nincsenek gyerekeink, nem tudjuk még hogy szeretnénk-e, de ez mindig is érdekelt. Egy lakásban éltek a gyerekkel/gyerekekkel kb 2 évtizeden keresztül, nem féltek hogy rátok nyit, meghallja, észreveszi? Vagy megvárjátok amíg elalszik? De így nappal már egyáltalán nem is lehet. Amíg még kicsi, felsírhat, átjöhet hogy veletek akar aludni, ha nagy, meghallhatja. Nem tudom elképzelni, hogy hogy oldjátok meg. De valahogy biztosan, mert a második, harmadik, sokadik gyerek is összejön valahogy.

2018. júl. 24. 11:51
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sokan írtátok hogy nem öli meg a romantikát csak elvész a spontaneitás. Ezen kívül más nem vész el ? Gondolok itt az együtt töltött hétvégékre, amikor akár 5-6 alalommal is lehet, vagy arra hogy a gyerek után már nem marad energiátok egymásra, a nő teste sem lesz már a régi, egyszóval ellaposodik az egész.
2018. júl. 24. 23:47
 12/24 anonim ***** válasza:
89%
2 gyerek van, csak 2-3 hétig keltek fel éjszaka, azóta max ha betegek. Nem jönnek át a hálónkba, nem alszanak velünk, ezért van mindenkinek saját szobája. Nem hall meg senki semmit, a szülői háló a ház egyik végében van a gyerekszobák meg a másikban (van babyfon). Az ajtók meg természetesen csukva vannak, a 4 éves nagyobb is tudja, hogy csukott ajtón kopogunk. Este lehet, de van, hogy hajnalban. Mi amúgy is többnyire esténként voltunk ilyen módon együtt.
2018. júl. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
92%
Utolsó vagyok. Szerencsés vagyok mert az én testem bizony a régi! Az elsőnél 7 a másodiknál 6 kiló jött fel a terhesség alatt, 54 kilóval jöttem haza. Striám nincs, a mellem sem ereszkedett meg, pedig szoptattam. Ha pedig lenne változás a testemen és a férjem nem fogadná el, na akkor nem neki kellett volna szülnöm.Átalakul az emberélete, ez ezzel jár, de mindenkinek arra van ideje, amit szeretne! Sportolok, rendszeresen járok körmöshöz, kozmetikushoz és fodrászhoz. Nem művészet ez...
2018. júl. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
89%
Hát nekünk eleve csak nagyon az elején volt ilyen, hogy egy hétvége alatt 5-6x, szóval ez nem volt változás :D a testem nem lett számottevően más, valamennyire igen, de aki nem tudja, hogy szültem, nem látja rajtam (általában, most épp mondjuk újra terhes vagyok, de ez más). A férjem érdeklődése mindenesetre a régi maradt, az enyém eleinte nem, de aztán én is visszaálltam. Összességében szerintem nekünk nem volr olyan hatalmas változás, tényleg annyi, hogy megvárjuk, míg elalszik, vagy ha valamelyik mamánál van a lányunk, akkor lehet szexelni. Ha itthon van és nem alszik, nyilván nem.
2018. júl. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:
100%
Eveszik a spontanitás...az igen a legfontosabb dolog hiányozna. Tehát tervezett lenne. Hogy kb este 10 után. Na ez kva unalmas lehet, semmi változatosság, értem én, még mindig kívánom a barátomat bla bla és a gyerekeimet sem okolnám semmiert, de nekem ettől így elmenne a kedvem. Kábé mintha valami "kötelező" esti rutin lenne. Meg nekem este sosincs energiám már a szexhez. Lehet akkor bármit csinálni velem én 10 után tuti nem szexelnék.
2018. júl. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
40%
Utolsó! Nálunk spec 8-kor már alszanak a gyerekek. És nem kötelező, nincs megbeszélve,hogy 80-20-kor egymásnak esünk. Ha úgy van hajnalban is szoktunk. 10 után fáradt vagy? A többi kisgyerekes anyuka szokott ilyeneket mondani, szerencsére nálunk nincs ilyen.
2018. júl. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
79%

Kinek mikor jó, én éjjel nem szexelek.


Ui: nem csak az anyaságban lehet elfáradni.

4 műszakban dolgozom. Tanulok mellette. Van 1 öcsém 2 éve én vagyok a gyámja. Nem megterhelő, nem nagy feladat,nem kicsi már, de vele is foglalkoznom kell persze a barátaim is segítenek néha.

2018. júl. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
40%

Igen, megváltozott nekem is a testem, de a páromat ez nem zavarja. Ugyanúgy kíván mint azelőtt.

Viszont nekem kevesebbszer van már igényem.

Ennyi a változás.

2018. júl. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
44%
17-es persze,hogy nem csak abban lehet! Viszem a vállalkozásomat a 2 gyerek mellett én is. Tanulni már nem tanulok, 22 évesen szerencsére befejeztem. Nem bánom, mert 2 gyerek mellett azt már tényleg nem szeretném :)
2018. júl. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Sokan írtátok hogy elfáradtok az anyaságban, meg persze sok minden másban is. Ezt értem, ez természetes. Azt is írtátok hogy hamar elalszik a gyerek, megtanul kopogni, stb. De az nem zavar titeket, hogy egyáltalán a lakásban van? Jöhet, mehet, hallgatózhat, és akármilyen jól nevelt, ha rosszat álmodik, fél egyedül vagy ilyesmi, könnyen lehet hogy elfelejt kopogni, csak úgy beront. Engem például nagyon tud zavarni, ha más is tartózkodik a lakásban rajtam és a páromon kívül. Ezért is tettem fel a kérdést, mert akinek gyereke van, szinte soha nincs olyan hogy kettesben tudjon maradni a párjával.
2018. júl. 27. 00:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!