Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jogosan követel több gyerektar...

Jogosan követel több gyerektartást?

Figyelt kérdés
A párom exfelesége most 30ezer gyerektartást kap havonta. 50ezret akar, miközben ő is és az új párja is jól keresnek, a kisgyereket úgy öltözteti, mintha a címlapról lépett volna le, 100ezres gyerekülést vesz, mert neki nem felel meg a 20ezres.. szerintem csak egy pénzéhes dög.. de a párom fizetni akar neki.
2018. aug. 19. 17:09
 81/91 anonim ***** válasza:
96%

Hát ha én ennyit keresnék nem vergődnék gyerektartásért.. de hagyjuk. Látom senki nem fogja fel a lényeget.


És mi tartt vissza hogy ennyit keress? jaa hogy nem tanultál hanem szültél helyette? Így jártál. Mindenki előtt ott a lehetőség, az a te problémád ha nem éltél vele.


És az ex nem tehet róla hogy te csóró vagy. De ha ki tudod számolni tedd már meg hogy mennyivel támogat titeket a pasid(nem kell albérletet rezsit fizetni, bevásárol neked és a gyerekeidnek) így alsóhangon megspórolsz havi 200-220 ezret.


És a gyerektartás a gyereknek jár nem az anyának. Tehát ha attól a gyerektől sajnálod, sajnáld a tieidtől is. Bár ők nem tehetnek róla hogy fillérekre szültél több gyereket mint amennyit el tudnál tartani.

2018. aug. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/91 A kérdező kommentje:
Hát nem.. nem élünk együtt.. én fizetem az albérletet meg rezsit is. De mondtam már hogy itt nem rólam van szó!! Az meg szerintem egyértelmű hogy nekem rosszul esik ha egy moziba nem megyünk el mert ő most kocsira gyűjt, de az exe telefonál és egy szó nélkül utal..
2018. aug. 19. 19:24
 83/91 anonim ***** válasza:
92%

Az nem tűnt fel hogy a párod is szeretné fizetni? Akármennyi pénzem lenne akkor is kérném a gyerektartást! Hisz az a gyerek az apja gyereke is! Együtt hoztuk létre, de persze annak jobban örülnék ha nem csak pénzt adna, hanem elvinné ő is szórakozni.


Amúgy nincs egy misije, csak a fele. A másik fele nem az exé hanem az új párja keresete és semmi köze a gyerektartáshoz! Az a normális ha az apa magától kérés nélkül támogatja a gyerekét! Nem tőle csak a nőtől vált el!


Az én szüleim is mindent megadtak nekem, nem lettem elkényeztetett. Csak van két nyelvvizsgám (nyilván nem az állami suliban kapott ingyenes oktatásból) illetve két diplomám. Tanultam külföldön is, az sem két fillér. Rengeteg helyen jártam, milliónyi élménnyel a hátam mögött. Nagyon hálás vagyok nekik hogy ezt mind megkaptam! Persze helyette lehettem volna otthon és láthattam volna "csak" a Balatont, de nem értem miért gond ha azt gondolták ha van miből miért ne lehetne több?


A tipikus magyar mentalitás példája vagy! Ha az én tehenem megdöglött a szomszédé is. Gondolom te sem szoktad elvinni a gyerekeid pl fagyizni, mert hát van akinek nincs rá pénze mégis felnőnek a gyerekei.

2018. aug. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/91 anonim ***** válasza:
98%

Az meg szerintem egyértelmű hogy nekem rosszul esik ha egy moziba nem megyünk el mert ő most kocsira gyűjt, de az exe telefonál és egy szó nélkül utal..



Nem érthető. Nem az exének hanem a gyerekének utal. Azt meg nem hiszem el hogy nincs 1200 forintja a saját mozijegyére. Mert gondolom azt nem várod el hogy a tiédet és a gyerekeidét fizesse.


Meg te is érdekes vagy, a gyerekeidnek turis ruhát veszel, nem viszed őket játszóházba nehogy élményekhez jussanak, de te mennél moziba...

2018. aug. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/91 anonim ***** válasza:
97%

Bevasarol 4 szajnak, havi szinten nem kis osszeg lehet..

a te gyerekid jok ahogy vannak, nem viszed oket sehova de te mennel.. kopd le magad

2018. aug. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/91 anonim ***** válasza:
86%
Ez a kapcsolat arról szól, hogy kihasználja a tested, ahhoz képest gáláns, mert nem akarja, hogy éhen haljatok. Aztán hazamegy, és így jó is neki. Bevásárlással honorálja szexuális szolgáltatásokat. Ennyi. Teljesen igaz, hogy le vagy szerepelve, mint nő, meg mint anya is, aki arra sem képes, hogy eltartsa a gyerekeit. Részemről itt a monológ vége, de meg is érdemled. Amiért te így állsz a gyerekéhez, behúzta a kéziféket. Remélem, gumit is húz a saját érdekében, nálad sose tudni, milyen határokat akarsz még feszegetni. Sok sikert!
2018. aug. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/91 anonim ***** válasza:
90%

Lesz meg itt meglepetes azt hiszem, mikiir pluszban fogja fizetni a maganovit, az iskolaban a kulonorakat, a sportokat, kesobb a jogositvanyt, a nyelvvizsgat, meg kesobb az autot, lagzit, a lakast.....hujjuj!


Az a no tanult es csak egy gyereket vallalt, azert keres ennyit. Te nem tanultal hanem orrverzesig szultel, azert keresel ennyit. Es az a no pont letojja a te nyomorodat es vergodesedet. Jogosan.

2018. aug. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/91 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező. Megpróválkozom én is megértetni veled hogy miért írják a válaszadók azt, amit. Az a lényeg, hogy a te párod és ag exe, KÖZÖSEN vállalták azt a gyereket, és ha az exe 5 millió forintot keresne, a 30 ezer akkor is kevés lenne. Mert attól hogy at ex mennyit keres, mivel a gyerek KÖZÖS, így a költségeket is meg kell osztani. Akármennyit is keres az exe és akármit vesz a gyerekének (amihez végképp semmi közöd). Érted? És msot jön az amin te szerintem félresiklassz: Lehet hogy NINCS RÁSZORULVA, de a gyermek után járó gyerektartást és ésszerű - a párod által teljesíthető- többlet összeget JOGOSAN KÉRHETI, mert - nem az exet-, a PÁROD GYEREKÉT MEGILLETI. Remélem érted már a többiel felháborodását. Nem kell köpködni téged, ezt én sem helyeslem, de tisztába kell rakni nálad ezeket a fogalmakat. Még annyi, hogy a gyerektartást nem ti, hanem a párod fizeti az Ő pénzéből és NEM A TIETEKBŐL. Többek között ezért sincs jogos felháborodni ezen.

Üdv

2018. aug. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/91 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, láthatóan azt hiszed, hogy itt mindenki h.lye és csak te vagy helikopter...


Soha nem láttam még a gyk-n, hogy 9 oldalon keresztül ilyen nagy legyen az egyetértés a válaszadók között. És hidd el, hogy nem minden válaszadó keres fél milliót, biztos van, aki csak minimálbért kap..


A pénzéhes itt te vagy, csak sajnos nem látod át. Miért fáj neked, hogy 30 helyett 50-et fog fizetni? Nem befolyásol semmit, nem ettől maradtok ti éhen.

A közös gyerek, közös felelősségvállalást jelent még akkor is, ha a pár már külön van, mert ettől még az a gyerek még mindig közös. Tudod, nem a gyerek kopogtat, hogy "hello, megakarok születni". Gondolhatod, hogy nem abból az 50-ből intézi az összes extra programot anyuka, de miért ne tehetné be mondjuk egy számlára a havi gyerektartást, amit mondjuk 18 évesen megkap. Neked ehhez semmi közöd. És ahhoz sincs, ha valóban mérhetetlenül el lesz kényeztetve.


És tudod mi a szép? Ha valaha olyannal hozna össze a sors, akinek van egy gyereke előző házasságból, és nem, vagy csak szájhúzva fizetné a gyerektartást én bizony messzire elkerülném. Szép kis jellemre utalna...


Tudod ha tényleg nem zavarna téged, hogy a gyerekeid turiból öltözködnek fel sem hoznád. Nekem is van olyan barátnőm, aki turiból öltözteti a lányát. De neki ez annyira természetes, hogy fel sem merül beszédtémaként. Tudod miért? Mert őt tényleg nem zavarja és valóban elégedett ezzel a helyzettel is.


Tudod kérdező, én is bitang sokat dolgozom közepes pénzért. Sok tanulás van a hátam mögött nekem is, de a hivatás amit választottam az nincs megfizetve. Viszont szeretem, ezért csinálom. Az a gondolat zavart már valóban, hogy miért nincs több becsülete a munkámnak? De az a gondolat még sosem zavart, hogy más esetleg fele, vagy negyed annyi munkával keres kétszer annyit. Nem az ő hibája, hogy én nem vagyok megfelelően megfizetve. Más a szakma.. felesleges hasonlítgatni

2018. aug. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/91 anonim ***** válasza:
84%

Végigolvastam mindent, a lényeget nem írta senki.


A gyerektartás nem csak a gyerek eltartására/életbentartására van, hanem arra kell, hogy biztosítsa azt az életszínvonalat, amit korábban(a válás előtt) megszokott.


Havi 30ból életben lehet tartani és ruházni egy gyereket, kifizetni a ráeső rezsit meg a buszbérletet. Ez teljesen igaz, az élmények egy(fontosabb) része nem is kerül sokba, ez is igaz.


Viszont minden válásnál sérül a gyerek és megcsappan kicsit a kassza, picit romlik az életszínvonal.


Gazdagabb szülőknél azért szoktak nagyobb gyerektartást megítélni(szerintem ekkora összegnél a 60 lenne reális), hogy a gyerek életszínvonala ne romoljon jelentősen.


Értem én, hogy magánrepcsiről fapadosra váltani szerinted nem nagy dolog, hisz számodra a repülés is luxus, de a gyerekben ez nagy törést okozhat, hisz nem ehhez szokott. Na meg még nem felnőtt, nem látja át a dolgokat, nincs fogalma róla, hogy a magánrepcsi extraluxus, számára ez a természetes. Akárhogy magyarázod is, hisz gyerek.


Nem lesz elkényeztett az, aki magasabb életszínvonalon él. Attól lesz az, ha első nyikkra minden vágya teljesül és sosem kell semmiért tennie. A gazdag szülők gyerekei nem mozijegyre spórolnak, hanem egy utazásra Ausztráliába.


Nem az anyagi helyzettől függ, hogy kiből milyen ember lesz, hanem a neveléstől. Az ő szintjükön a 70ezres ajándék pont olyan, mint a tiéteken egy 15 ezres babakonyha.


Szóval a lényeg, hogy a gyerek ne sérüljön. Hogy a szülő, akinél elhelyezik, közel hasonló körülmények között tudja nevelni, ne kelljen villából 25nmes garzonba költöznie, csak egy sima kertesházba mondjuk. Mert így kevésbé viseli meg a változás a gyereket.


A gytt pedig felül szokták vizsgálni x évente kérésre, hisz természetes, hogy egy nagyobb gyerek többe kerül, mint egy kicsi.


Szerintem nem pénzéhes vagy, hanem féltékeny.


Ha pedig zavar, hogy a kapcsolatodban nagyon zsugori a párod, hozd szóba. Ha nem tudtok megegyezni, akkor szakítsatok. Szerintem is csak kihasznál, nevetséges, hogy azt mondja nincs pénze mozijegyre.


Szerintem nem akar felvállalni téged/titeket, sajnálja rád/rátok a pénzét(tökmindegy mennyi van neki), úgy érzi a kajával eleget költ rátok(ami összegben szerintem jogos, de nem így kellene mérni).


Én a helyedben megkérdezném tőle, hogyha nem engednéd, hogy bevásároljon nektek, abból a pénzből elvinne e programokra a gyerekekkel együtt. Ha nem a válasz, akkor dobnám.

2018. aug. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!