Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan fog ram hatni a nemalva...

Hogyan fog ram hatni a nemalvas gyerek mellett ha az ejszakai melotol sik ideges vagyok?

Figyelt kérdés
12 orazok ejszakaban, hazaerek, utana nem tudok egybol aludni csak 2 ora mulva kb. Ezert sokszor van, hogy elintezetlen ugyek miatt nem is fekszem le egesz estig. Bevallom, nagyon hideges vagyok sokszor e miatt, egy ideig tudom magam kontrollalni es en vagyok a vilag legturelmesebb embere, de nehany ilyen ejszaka utan viszont mar nem is akarom magam visszafogni, es utalok mindenkit de valoban elegge szornyen is erzem magam es neha nem is fogom fel, hogy hogyan viselkedek. Attol felek, hogy kisgyerek mellett is ilyen lesz, mert ha igen, akkor hiaba szeretnek nagyon gyereket de inkabb nem megyek bele, hogy legyen. Ez nekem igy nem mukodik, hogy nem tudnek semmi massal nem foglalkozni, csak azzal, hogy az alapfunkcioim fenntartsam. Vagyis abbol alljanak a napjaim, hogy babazok es agybazuhanok amikor eppen nem babazok es csak alszom, eszem, meg ilyen alap dolgok, amikor sikerul, es ennyi. Felek, hogy megvaltozom pedig elfogadtam magam es nehez volt eljutnom arra a lelki szintre, ahol most vagyok.
2018. aug. 24. 21:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%
Nem kell előre gondolkozni ezeken, a 12 órás éjszakai munka nem ugyanaz, mint ellátni egy ujszülöttet, jó babát is kaphatsz, azzal nem kell sokat éjszakázni, de ha sokat bőg, jó esetben akkor is csak 3 óránként eszik és közben javarészt alszik, amikor te is alhatsz és ne abból indulj ki, hogy most milyen vagy, mert ez változni fog, én pl. sosem tudtam nappal aludni, amióta megszületett a lányom azóta tudok simán.
2018. aug. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nővér vagyok , szülés előtt több mint 10 évig 12 óráztam. Hidd el, teljesen más a kettő. Azt kell mondjam , hogy a baba miatti kialvatlanság ezerszer rosszabb, pedig egy évtized alatt igazán megtapasztaltam , hogy milyen a kialvatlanság, éjszakai műszak. Viszont a baba miatti nem alváshoz hozzá lehet szokni, És nem tart örökké, úgyhogy ezen előre teljesen felesleges aggódnod.
2018. aug. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Felek, hogy egy hisztis, hazsartos, mindig rosszkedvu nove valok, pedig nem vagyok ilyen, de melyik ember tudna normalis, mosolygos maradni, ha napokig nem alszik, nincs ideje enni, nincs ideje magara csak masok igenyeinek kielegitesere, stb? Szeretek segiteni masoknak, meg boldog vagyok tole, de ha magamra kozben semmi ido nem jut, akkor bizony ennek ellenteteve valok.
2018. aug. 24. 22:01
 4/14 A kérdező kommentje:
Hat, ez nem tul biztato :/. Nekem viszont 10 evembe telt es sok nehezsegbe, hogy olyanna valjak, amilyen most vagyok. Nem akarom elvesziteni az enemet.
2018. aug. 24. 22:04
 5/14 anonim ***** válasza:
72%
Ha ennyire ragaszkodsz az ,, énedhez" akkor ne vallalj gyereket.Amugy egy baba nem csak elvesz, hanem hozzá is tesz ahhoz aki vagy.
2018. aug. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Persze, hogy ragaszkodom hozza, azzal, hogy valakirol gondoskodunk, meg nem kell megszunnunk.
2018. aug. 24. 22:26
 7/14 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok benne, hogy hozza is tesz, de a baba egy onallo szemely lesz, igy kell nevelni, elobb-utobb felno, levalik, elmegy es ez igy a helyes.
2018. aug. 24. 22:29
 8/14 anonim ***** válasza:

1hetesen mikor meg semmiről se tud hogy neveled önállóságra vagy, hogy tervezed 2hetesen már tápszert készít magának?Az első év rossz a többi meg vegyes.Nyilvan saját személyisége alakul ki az évek alatt és következetességgel , neveléssel formálod te magad is.De a tapasztalat amit szerzel míg neveled rajtad is valtoztat,mert minden új tudás,minden megélt dolog változtatja az ember személyiségét.Nem azt irtam, hogy te akkor mar megszunsz.A te ,, éned" ma ilyen holnap meg másmilyen lesz,mert mindig ér hatás ami változtat rajtad kár azzal amitani magad hogy te már így örök vagy és állandó.

Sajnálom,de szerintem te nem állsz kész egy babára.

2018. aug. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
35%

Optimista, mosolygós nő voltam.

A 2. babám születése óta ez eltűnt. Sajnos nem túl jó alvó, most 5 hónapos, de mai napig van, hogy óránként ébred. Éjszaka átlag 5-6 órákat alszom, azt is több részletben.

Én iszonyat sokat sírok, kiabálok, agresszív vagyok, testi tünetként sokszor zsibbadok, szédülök, szorít a szívem, mellkasom.

Nem tudom, hogy ez valamiféle depresszió, vagy csak a kimerültség okozza, de számítani kell rá, hogy van akinél így ütközik ki a nem alvás.

Eszméletlen rossz :(((

2018. aug. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%

Azt írod elviselhetetlen vagy fáradtan és nem akarod elveszíteni ezt az éned...inkább veszísd...

Baba mellett teljesen más a fáradtság...más az ok, más a cél.

Ha ennyire bizonytalan vagy akkor még ne szülj.

2018. aug. 25. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!