Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mióta vannak gyerekeitek...

Mióta vannak gyerekeitek boldogabbak a Karácsonyok?

Figyelt kérdés
2018. szept. 25. 19:35
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
72%
Igen, ezerszer jobb :)
2018. szept. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
74%

Háát... most még picik jo gyerekek es imadom oket, de ha őszinte akarok lenni en nem vagyok most epp a legboldogabb ahogy a ferjem sem, es ez a karacsonyra is kihat hiszen az is olyasmi nap mint a tobbi...a keszuledes szebb es jobb hiszen mar magaba teny hogy vannak gyerekek, okot ad olyasmire amit egyebkent nem csinalnank pl adventi naptar ablak diszites stb..es maga ah ajandekozas is rovid szokott lenni, de a gyerekek arcan latni a csillogast es egyutt bontogatni varni az oromot egyutt jatszani, az valoban csodas es az valoban jobb mint mikor még ketten voltunk. De aztan a varazsnak vege es joba szokasos: valogatas az asztalnal,a vacsora amit napok ota keszitek nem jo, ennek az nem izlik annak az nem izlik - nem csoda hisz nem volt idom normalisan megfoznj ket pelenkazas meg jatek kozott, persze megenni sincs ido mert kozbe osszevesznek egynuj jatekon. Aztan masnap a nagyszulok...mit vigyunk mit ne vigyunk, az auto tele cucfal pedig csak egy napra megyunk, az autoban kibirhatatlanok, az anyosnal nem alszanak jol, pihenni nem tudunk, meg eleve elotte a szunet; dackorszakosom ha nem megynovibanpl betegsegnmiatt akkor delben mar nem alszik amitol a napjainknigen csak vegelathatatlanok, mert nyugos olyankor, amugy is allandoan veszekdnek a tesojaval, nyugodtabb az elet ha oviban van a ferjem meg dolgozik, mert amint itthona csalad, all a bal es jon a veszekedes.

Bocsanat elfujtam a rozsaszin felhot. De nekunk boldogabbak voltak ezek a napok amikor valoban pihenessel tudtuk tolteni, megeni egy finom sultet anelkul hogy kozbe 15szor fel kelljen allnom valamiert az asztaltol, meg nem arra kellett figyelni lepten nyomon melyik rokonnal mi legxen a logisztika stb.

Arrol szo sincs hogy megbantam a gyerekvallalast, tudtuk hogy az eleje ilyen szempontbol nehez. Gondolom majd 5-6 evesen besegitenek mar a hazimunkaba meg nyugodtan vegigulik a vasorat meg nem kell elvinni a felszobat ha a nagymamahoz megyunk stb

2018. szept. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
92%

Most lesz a negyedik karácsonyom a picivel, reméljük ez már jó lesz.


Első karácsony : meghalt apukám

Második karácsony : A férjem bejelentette 24-én hogy elválik, mégsem kellünk neki

Harmadik karácsony : Karácsony előtt kettő nappal volt egy komoly műtétem


Úgyhogy most lesz a negyedik , remélem ez jó lesz…

2018. szept. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
12es: Kitartás!:)
2018. szept. 25. 21:44
 15/23 A kérdező kommentje:
13as: Nagyon sajnálom. Minden jót neked idénre:) Na meg a következő évekre.
2018. szept. 25. 21:45
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekkorommal összevetve, nekem boldogabb volt, mint a gyerekeimnek. A rokonság nem volt igy szétszéledve, szorosabb volt a kapcsolat is, színvonalasabbak voltak a karácsonyok is, most meg amolyan formalitás csak az egész, a gyerekek a rokonokat évente kétszer látják és soha nem együtt, hanem hol x-ékhez megyünk, hol y-hoz a válások miatt, ezért a nagyik is megoszlanak, hol itt vagyunk hol ott, mindenhol szerény és pár ora látogatás az egész, joformán unokatestvérek sincsenek, igazábol a családfánk nem "lombozodik", hanem lefelé csökken.


Itthon ezért, nekem legalábbis, amolyan szolid ünnepies, semmilyen az egész, lehet tulzás, de egy letudandó feladat, csak a gyerekek öröme benne a fény nekem, viszont a gyermekeknek örömet okozni, nem csak karácsonykor szokásunk.


Szoval az én gyerekkoromban jobb volt. Hatalmas család, kandallós hangulat, plafonig érő illatos fa mindig, most, felnőve pedig még a hó sem esik általában.

2018. szept. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
73%
Nem, soha semmi nem úgy alakul, ahogyan szeretném
2018. szept. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit ugy vagyok vele,mint az egyik válaszoló,hogy nekem színvonalasabb volt a gyerekkorom karácsonyai. Emlékszem, egyszer elötte valo napon moziban voltunk,térdig ért a hó,ropogott mikor mentünk haza. Brémai muzsikusokat játszották,örök emlék maradt,manapság hó se esik. Rokonok messze,csomo válás nálunk is,férjem szülei is elváltak. Nehéz hangulatosra csinálni. 3 gyerekünk van, mindjárt 6 éves mindjárt 3 éves és ujszülött.


Igyekszünk hagyományokat teremteni,tavaly tavalyelőtt kimentünk korizni a karácsonyi vásárba, és a fa alatt aludtunk a nappaliba. Bízom benne ezek nekik is boldog emlékek lesznek.


Amúgy nekem minden ünnep boldog ha adhatok valamit másnak

2018. szept. 26. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"Tavaly novemberben születtek az ikreim, nekem szóltak külön hogy karácsony van. Észre se vettem. "

Az én gyerekem októberi, az első karácsonyon, amikor a szüleimnél aludtunk, úgy feküdtem le, hogy lázam van, de nem fájt semmim. Másnap reggelre elmúlt és vééégre kipihent voltam. :D

2018. szept. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
94%

Persze több a macera, mert mindig menni "kell" az összes dédit végiglátogatnunk (tömeggel vonattal kétirányba), akik már nem tudnak jönni, és a két külön nagyszülő-kupaccal is egyeztetni, hogy melyik napon kinél, melyik tesóknál leszünk... És rohanás és hiszti, és valaki tuti beteg lesz, és valami odaég, és becsomagoltuk, de vajon kiét melyikbe...

De ugyanakkor meg a gyerekek nagyon élvezik a készülődét, figyelmet, titkolózást és cinkos színjátékot, na meg pláne ajándékot, és ebből valami azért a felnőttekre is ragad. És olykor küzd az emberben, hogy miért "kötelező" a karácsony és elmenekülne vellneszbe, mint sokan teszik, de rájöttem, hogy ha nem lennének ünnepek, még ennyit sem találkoznánk a tágabb családunkkal, és nem ismernék őket, úgyhogy azóta próbálok erre fókuszálni, a többi meg mellékes, majd lesz, ahogy lesz, nem kell tökéletesnek lennie, elég, ha egyedi :)

2018. szept. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!