Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek is a fiatalkori...

Szerintetek is a fiatalkori gyerekvállalás a nőknél, az egyfajta menekülés a munka világa elől?

Figyelt kérdés

Nem panaszkodhatok, végül is összesen 10-15 nőt ismerek a korosztályomból akinek már gyereke van, nem olyan horror sokat. De viszont közös bennük, az összesben, az hogy valami törés volt az életükben, a karrierjükben ami miatt a gyerekvállalásba menekültek úgymond. Én mérnök informatikusként végeztem, és az egyetemen alig volt nő, talán 5-10% és sokaknak nem sikerült, pedig próbálkoztak vele jó pár évig, de nem ment. Alá is írom, ez nehéz és nem is nőknek való, ezt csak a férfiak bírják. De egy fél tucat lányt ismerek csak innen az egyetemről, akiknek nem sikerült a mérnök infó, villamosmérnöki vagy gépészmérnöki szak, rájöttek hogy ez nekik nem megy és egyből az volt rá a reakció, hogy kerestek maguknak egy idősebb pasit vagy fiatal pasit ingatlan örökséggel, akik hajlandóak voltak belemenni a baba témába, és egy fokkal jobban is néztek ki mint az ördög, tehát nagyjából ezek voltak a prior kritériumok, az egzisztencia meg a családcentrikusság, és ilyen pasikkal egyből lebabáztak, miután világossá vált, hogy a karrier nem megy, hát azzal nyugtatták magukat, hogy ők főállású anyukák. A másik forgatókönyv meg az, hogy elvégzett ugyan egy büfészakot a hölgyike, csak éppen nem tudott vele elhelyezkedni, alja munkát meg nem akart végezni kevés pénzért, hát lebabázott, szintén anyagilag jó helyzetben lévő pasival.

Ti is ezt tapasztaljátok? Szerintetek is amikor egy 20-on éves nő gyerekvállalásra adja magát a mai világban, akkor valójában "kiugrik" a saját sikertelen életéből?



2018. szept. 29. 16:16
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
91%
Én jól fizető állásból jöttem el szülni 22 evésen. Szeretem a munkám! De hála ég nem ilyen férjem van mint amilyen pasi Te is vagy
2018. szept. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
78%

Nem gondolnám. Így alakul, meg minek öregen vállaljon gyereket?

Szóval elsősorban szerintem ezek, utána még lehetnek ilyen jellegű opciók is , ami a kérdésben van.

2018. szept. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 babyboom567 ***** válasza:
70%

Kedves Kérdező!

Szerintem neked gőzöd sincs arról milyen kisbabával otthon lenni,éjszakázni,0/24-be nyomni, akár betegen is(melóból elmész táppénzre, de a gyerek nem fogadja el a táppénzes papírt).A legnehezebb(és a legszebb) dolog szülőnek(anyának) lenni.

Különben a legtöbb pasi meg a munkába menekül az ő sikertelen élete elől.

2018. szept. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
64%

"Szerintetek is amikor egy 20-on éves nő gyerekvállalásra adja magát a mai világban, akkor valójában "kiugrik" a saját sikertelen életéből?"


23 évesen szereztem diplomát, két felsőfokú nyelvvizsgával rendelkeztem. Dolgozni kezdtem egyből teljes állásban (utolsó félévben már megvolt a melóhelyem részmunkaidőben), összeköltöztem a párommal, 2,5 év múlva feleségül vett, másfél év múlva, épphogy 27 évesen szültem a kislányunkat. Most 30 évesen várom a második babát. Én nem érzem úgy, hogy sikertelen lett volna az életem, és abból menekültem volna :D Amúgy a lányom mellől is dolgoztam home office-ban, csökkentett mennyiséget, most a fiam mellett is ez lesz, szóval szó sincs arról, hogy azért szültem huszonévesen, mert nem akartam dolgozni, vagy nem jött össze a suli/meló. Mindössze nem húztam 10 évig a tanulmányaimat, hanem csúszás nélkül megcsináltam a sulit, és egyből dolgozni kezdtem, így belefért időben és anyagilag bőven ez is.

2018. szept. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
81%
Ez nem általános. Én 23 évesen szültem a kisfiamat, de tervezett baba volt. Fiatalon akartam anyuka lenni, volt egy stabil házasságom, amibe jöhetett a baba. Nem vagyok munkakerülő, sőt. Örülök, hogy ilyen fiatalon szültem, jelenleg 31 éves vagyok, több éve dolgozom a munkahelyemen, ahol nagyon jól érzem magam, jól kijövök a kollégákkal és a munkámat is elismerik, örömmel csinálom. Viszont sokkal könnyebb dolgom van most karriert építeni, hisz nem kell semmit megszakítanom babatervezés miatt, hisz már van gyerekem, többet nem szeretnénk. Így hosszú távon számíthatnak rám és minél nagyobb a gyerek, annál könnyebb a munkahelyen is, hisz minden téren egyre önállóbb, nem kell már havi szinten a betegségek miatt aggódni, meg egyre inkább lefoglalja magát a saját dolgaival, a tanulásban is mindig önállóbb, tehát nyugodt szívvel tudok egyszerre dolgozó nő és családanya lenni. Mintha esetleg most szakítanám meg gyerekvállalással a karrieremet.
2018. szept. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
26%
Nem..
2018. szept. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
71%

Én gépészmérnökként végeztem 23 évesen, azóta dolgozom a második munkahelyemen. A férjemmel 9 éve vagyunk együtt, tehát már egyetem első évében összejöttünk. Most leszek 28 éves, férjem 31. 39 hetes terhes vagyok.

Nem gondolom, hogy korai lenne a gyerekvállalás. Tervezem, hogy elvégzem az msc-t baba mellett vagy legalább elkezdem.

Mondjuk az igaz hogy anyagilag jól állunk, de csak azért mert nekem és férjemnek is jó a munkahelye (Ő is szintén mérnök), de mint mondtam, még egyetemen találkoztunk.

2018. szept. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
68%

Botrány hogy huszonéves diplomás nők szülnek! Megérett a világ a pusztulasra!


Szerinted mi a követendő példa? 14 évesen szülni? Diploma nélkül?


És amit a parjukról írsz. Azért fiatal szép okos nők nem csövesekkel szeretnének összejönni.


Én amúgy jogot végeztem, és nem dolgozom. Itthon vagyok a gyerekekkel, pedig lejárt a gyesen. Juuuujjj. Mégis miért lenne kötelező dolgozni?

2018. szept. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
60%
Én egyszerűen csak fiatal anyuka akartam lenni, főleg a családi példa miatt - nálunk úgy szokás, hogy amint megvannak a feltételek, jöhet a baba, aztán az élet megy tovább, csak már gyerekekkel. Szóval 23 évesen lakást vettünk, egészen kis családi segítséggel (volt spórolt pénzünk, ami épp elég volt az önrészre, az egyéb költségekbe a szüleim segítettek) aztán elkezdtünk próbálkozni. Igaz, nekem csak szakmám van, már évek óta dolgoztam. Egy évet voltam itthon a babával, nagyon várták vissza. Utána a párom is itthon volt egy évet 🙂
2018. szept. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
58%

24 évesen szültem, igaz diplomám nem volt,most kezdtem bele 30 évesen egy egyetemi képzésbe, és tervezzük a második gyereket.

Hidd el nem vagyunk mi nők olyan elveszettek,csak te szeretnéd ezt képzelni :)

egyébként is úgy gondolom nem minden a diploma és a karrier,van akinek ez nem fontos.Vannak nők aki lehúzzák a munkahelyükön a 8 órájukat majd hazamennek a 3-4 gyerekükhöz és a férjükhöz,és boldog családi életet élnek.Ez is a siker része,nem minden csak pénzben mérhető tudod?

2018. szept. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!