Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek is a fiatalkori...

Szerintetek is a fiatalkori gyerekvállalás a nőknél, az egyfajta menekülés a munka világa elől?

Figyelt kérdés

Nem panaszkodhatok, végül is összesen 10-15 nőt ismerek a korosztályomból akinek már gyereke van, nem olyan horror sokat. De viszont közös bennük, az összesben, az hogy valami törés volt az életükben, a karrierjükben ami miatt a gyerekvállalásba menekültek úgymond. Én mérnök informatikusként végeztem, és az egyetemen alig volt nő, talán 5-10% és sokaknak nem sikerült, pedig próbálkoztak vele jó pár évig, de nem ment. Alá is írom, ez nehéz és nem is nőknek való, ezt csak a férfiak bírják. De egy fél tucat lányt ismerek csak innen az egyetemről, akiknek nem sikerült a mérnök infó, villamosmérnöki vagy gépészmérnöki szak, rájöttek hogy ez nekik nem megy és egyből az volt rá a reakció, hogy kerestek maguknak egy idősebb pasit vagy fiatal pasit ingatlan örökséggel, akik hajlandóak voltak belemenni a baba témába, és egy fokkal jobban is néztek ki mint az ördög, tehát nagyjából ezek voltak a prior kritériumok, az egzisztencia meg a családcentrikusság, és ilyen pasikkal egyből lebabáztak, miután világossá vált, hogy a karrier nem megy, hát azzal nyugtatták magukat, hogy ők főállású anyukák. A másik forgatókönyv meg az, hogy elvégzett ugyan egy büfészakot a hölgyike, csak éppen nem tudott vele elhelyezkedni, alja munkát meg nem akart végezni kevés pénzért, hát lebabázott, szintén anyagilag jó helyzetben lévő pasival.

Ti is ezt tapasztaljátok? Szerintetek is amikor egy 20-on éves nő gyerekvállalásra adja magát a mai világban, akkor valójában "kiugrik" a saját sikertelen életéből?



2018. szept. 29. 16:16
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
60%

Kedves Kérdező, az élet nevű iskolában még igen csak az első osztályt kezdted...

Gratulálok a magas roptu gpndolatviteledert, tele van gonosz altalanositgatassal.. Talán csak nem az a gond, hogy mások előbbre vannak tőled?!! Tok jó fiatalon szülni és képzeld később is lehet karrierizalni.. sőt a legjobb hajtomotor a gyerek mert a csaladomert a falon is atmegyek.

22 évesen szültem, diplomám van, benne dolgozok, 28 éves vagyok , két gyerek, építkezés, sok munka van mögöttünk a férjemmel és nem cserélnek veled semmiért..

2018. szept. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Nálam pl. úgy volt, hogy 18 évesen lett meg az első szakmám, dolgoztam benne két évet, és 20 múltam, amikor az első fiunk megszületett. Mert így szerettük volna. Mert úgy gondoltuk, hogy két év meló után miért is ne jöhetne már a baba, ha egyszer mindketten vágytunk rá. Egyébként szerettem a munkámat, terhesen is majdnem végig dolgoztam, pedig nem volt könnyű. GYED alatt leérettségiztem, nyelvvizsgát tettem, utána elmentem egyetemre, mert szerettem volna más területen is kipróbálni magam. Az egyetem alatt egy tanfolyam révén szereztem egy második szakmát, majd még az egyetem utolsó félévében elkezdtem főállásban dolgozni. Lediplomáztam, dolgoztam három évet a jelenlegi munkahelyemen, aztán 28 éves voltam, amikor a második gyerekünk született. Miután visszamentem dolgozni a második mellől, munka mellett szinte rögtön bevállaltam, hogy elvégzek egy egyéves tanfolyamot, mert olyan munkakört ajánlottak, amihez az is kellett. Már ezen is túl vagyok. Egyáltalán nem érzem úgy, hogy azért vállaltam volna gyerekeket, mert előttük sikertelen lett volna az életem, hiszen a korábbi szakmámat is szerettem. Az ötlet, hogy mással foglalkozzak, még terhesen jött, és végül az bizonyult jobb választásnak, ennyi történt. Örülök, hogy fiatalon szültem, így nekem már 31 évesen nem kell semmivel sem megszakítanom a munkavégzésemet, nem fogok kiesni már évekre. Bár néha szoktam viccesen mondani a férjemnek, hogy még van 9 évünk megbolondulni és kitalálni, hogy kell egy harmadik :D De nem hiszem, hogy lesz még egy, pont jó így, ahogy van.


Mondjuk az ordít a kérdésedből, hogy úgy általában véve nem tartod túl sokra a nőket. Valószínűleg nem is sokkal vagy olyan viszonyban, hogy ismerd az életét, motivációit, céljait, terveit. Úgyhogy átfogó képed sem igazán lehet arról, hogy ki miért vállal fiatalon gyereket.

2018. szept. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
83%

Nem is nőknek való?


Ó, te kis mikropéniszes, te.

2018. szept. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
El kell hogy keserítselek. Van egy rokonom, akinek érettségije sincs, viszont nagyon jó szakember, vállalkozása van. Többet keres mint, sok diplomás.
2018. okt. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
Mitől olyan egyértelmű, hogy férfi a kérdező?
2018. okt. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!