Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagy bunkóság ha nem maradunk...

Nagy bunkóság ha nem maradunk ebédre?

Figyelt kérdés
Testvérem kislánya lesz a mi keresztgyerekünk. Novemberben lesz a keresztelő nekünk 75km-re. A párom elkéreszkedik a munkahelyéről, és anyósom vigyáz a most másfél hónapos kisfiamra és a 2 és fél éves tesójára. A keresztelő után lesz az ebéd és egyszerűen nem tudom, hogy oldjuk meg, mivel örülök ha a cseremónia idejéig ellesz a nagyszűlőkkel. A testvérem egyszerűen nem érti meg, és elég nagy veszekedést csinált amiért nem maradunk ebédre. Elvinni nem tudjuk a két kisfiamat mert ott nincs kire bízni akivel el is lennének, és ugye nekünk mint keresztszűlőknek végig ott kell állni az oltárnál. Szerintetek mi a jó megoldás?

2018. okt. 1. 19:40
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
83%
Tesod mit mond, megoldja helyettetek a gyerekek felugyeletet? Vagy mit javasol megis erre a helyzetre, hogy mit csinalj?
2018. okt. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

És ha anyóst is vinnétek magatokkal? Tesóddal meg megbeszélni, hogy míg a ceremónia tart, addig anyósod náluk maradna vigyázni a gyerkőcökre, utána meg együtt mennétek kajálni. Normális helyeken +1 teríték nem okoz gondot, főleg, hogy rázós a helyzet.

Ha ez sem járható út, akkor szépen hazamentek ceremónia után vagy amikor úgy érzitek, hogy elég volt.

2018. okt. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Vigyétek magatokkal anyóst és a gyerekeket. A szertartás alatt otthon lehet velük tesódnál, aztán ebédnél találkoztok. Gondolom jut neki is egy tányér étel.😊
2018. okt. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
93%
#2 virtuális pacsi! Ugyanazt írtuk ugyanakkor, ugyanazzal a százalèkkal! 😆🖐
2018. okt. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
86%

Ha ti vagytok a keresztszülők, akkor igen.


Nálunk a sógoromék kisfiának volt keresztelője, mikor a mi kislányunk még csak másfél éves volt. Vittük magunkkal, bár jó idő volt. Hol anyósomnál, hol másnál volt, sétálgattak a templomban, nézegették a képeket (nekünk hihetetlen jófej papunk van, imádja a gyerekeket, sőt, ilyen helyzetben mondja is, hogy ne korlátozzuk a gyereket, hagy rohangáljon, nézelődjön, mint hogy ordítson).

Anyóssal hagyjátok tesódéknál a gyerekeket, a kicsit megetetni indulás előtt, jó esetben aludni fog, a naggyal meg csak elbír arra a max. 1 órára a nagymama.... Ebédre vinném őket, hiszen úgy vagyunk egy család, hogy a gyerekek is ott vannak.

2018. okt. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Anyósomnak így is buli lesz egy csecsemő és egy kisgyerek felügyelete, etetése, hát még egy tök idegen házba /környezetbe.
2018. okt. 1. 20:10
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg könnyebb lenne anyósodnak alkalmazkodni egy idegen környezethez, mint a piciknek távol lenni tőletek, de te tudod.

Úgy érzem, hogy csak az a válasz lenne számodra megfelelő,ha azt írnánk, hogy neked van igazad, ne maradjatok és a tesód egy tuskó.

2018. okt. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Nem tartom tuskónak a testvérem, csak ő még nem tudja milyen mikor 2 gyerek van. Míg nekünk is csak 1 volt mi is sokkal könnyebben mértünk bárhova elindulni vele, de most... Mire az egyik elalszik felkel a másik, egyik éhes, másiknak pisi... De ezt ugye minden két gyerekes szülő tudja. Picit igazat adok neked, valóban egy hasonló megerősítő válaszra vártam, és szívesen fogadom olyanok véleményét akik hasonló helyzetben voltak, és érdekelt miként oldották meg. De köszönöm szépen az eddigi véleményeket is, várom a továbbiakat.
2018. okt. 1. 20:26
 9/31 A kérdező kommentje:
5.-ik véleményre válaszom : míg egy gyerekünk volt mi is vittük magunkkal szülinapra, Névnapra és mindenhova. Lehet jófej a pap, ha a nagyobbik fiam rákezdi, hogy ki akar menni, a kisebbik meg elkezdi a napi szinten többször előadott koncertet torka szakadtából, és ezt tetőzi, hogy mi ott állunk a pap mellett a keresztlányunkkal a kezünkbe.
2018. okt. 1. 20:30
 10/31 anonim ***** válasza:
87%
Ha te leszel a keresztszülő, akkor igen, bunkóság elmenni ebéd előtt. Én is vinném anyóst magammal, tudom milyen, nekem 3 gyerekem van. Másfél hónapost amúgy sem hagynék 75 km-re nagymamával. Én is nyugodtabb lennék, hogy közelebb van. Nem arról van szó, hogy inkább gyerekek nélkül mennél, kikapcsolódásképp?
2018. okt. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!