Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők! Elengednétek a 20...

Szülők! Elengednétek a 20 éves lányotokat a barátjával (22) külföldre nyaralni?

Figyelt kérdés
én vagyok az a 20éves lány a barátommal 2,5éve járunk és szeretnék vele majd szptember elsö hetén nyaralni menni Görögbe. ti elengednétek?
2010. jún. 23. 17:45
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
60%

igazuk van abban, hogy 20 évesen, egy ilyen komoly kapcsolatban, én nem tétováznék, elengednélek. az se árt, ha te keresed meg az árát.

azzal nem értek egyet, hogy ennyi idősen nem enged el anyukád, na de hogy nem kell rá engedély?! amíg az ő házukban laksz, ők ruháznak, ők etetnek, addig sajnos van beleszólásuk, ezt fel kéne dolgozni, kedves kommentelő nagylányok... a szülő amég a gondját viseli ilyen szinten, addig bizony van beleszólási joga is.

de hogy hasznos tanácsot is adjak: keresd meg az árát, hívd át a fiút édesanyádékhoz, ígérje meg hogy vigyázni fog rád, minden nap küldesz sms-t, vagy telefonálsz. ha jóban van a két család, esetleg a fiú anyukája is megnyugtathatná a tiédet. emlékeztesd a fiatal korára, hogy ennyi idősen biztos ő is nagyon vágyott volna rá, ha van ilyenre lehetősége. mondd meg neki, hogy egy itthoni nyaralás folyamán ugyanannyi az esélye hogy bajotok esik ( pl kirabolnak)

készülj fel előre, gyűjtsd össze a kinti nagykövetség számát, címét, stb, ami mindig nálad lesz ha segítségre lenne szükségetek. mutasd meg ezeket is anyukádnak. kössetek biztosítást az értéktárgyaitokra. ha kimentek pénz legalább 5 helyre legyen eltéve, hogyha esetleg kilopják az egyik zsebből, akkor "csak" az ötöde vész kárba. vegyél bors/paprika spray-t, hátha attól is nyugodtabb lesz.

remélem megenyhül, és szép nyaralásotok lesz! drukkolok :)

2010. jún. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem hogy lehet ez kérdés, ha nem neki kell fizetni, ennyi idősen rég lakhatnál egyedül is, vagy a barátoddal, akkor is megmondaná hova mehetsz vagy hova nem? Állj egy kicsit a sarkadra, persze csak kedvesen.
2010. jún. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 A kérdező kommentje:
18_:05 nagyon édes vagy, köszi Göröggel kapcsolatban minden megvan, évek óta visszajárunk családdal, most lenne az, hogy külön. Remélem anya megenyhül!
2010. jún. 23. 18:09
 24/44 anonim ***** válasza:
Én is most megyek a barátommal külföldre nyaralni 19 vagyok, egy szóval nem ellenkeztek, sőt örültek. A barátnőmet már 16 évesen elengedték kettesbe a barátjával külföldre nyaralni. Anyukádnak ebbe már nincs beleszólása! Jó nyaralást!:)
2010. jún. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:

Ha én lennék az anyuka, én elengedném, feltéve ha nem nekem kéne fizetni az utat.

Jó nyaralást!

2010. jún. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:
irtam, hogy én fizetném magamnak mert megyek melozni nyáron=)
2010. jún. 23. 18:16
 27/44 anonim ***** válasza:
Bátran elengedném a lányom - főleg, hogy nem az én pénzemből akar nyaralni, hanem megkeresi rá munkával... egyértelmü, hogy érett vagy rá, hogy a pároddak kettesben elutazz! Szurkolok, hogy összejöjjön!
2010. jún. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim válasza:
20 éves vagyok és igen elengednek egy szó nélkül a barátommal, ugyanúgy mint tavaly is. Sőt én 17 évesen voltam először a 16 éves barátnőmmel nyaralni ketten. 20éves vagy, ez nem elengedés kérdése. Mész és kész.
2010. jún. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva én nem kérnék beleegyezést csak közölném, hogy megyek.Egy 20 éves lánynak csak ne mondja meg az anyja. hogy mit csináljon,főleg ha a pénzt saját maga keresi meg az útra.Ráadásul nem egyedül utazik hanem a barátjával.
2010. jún. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
szerintem is mutasd meg anyudnak a kommenteket! én 20 évesen már 2 éve egyetemi kolis voltam, nyaranta dolgozgattam és pont ennyi idősen mentem én is egyedül nyaralni a barátommal (aki azóta már a férjem :) ) külföldre, Horvátországba. 20 évesen már szerintem is felnőtt vagy, persze, bajotok is eshet, de ugyanígy a metrón is, utcán is, suliban is, stb. stb. Szerintem ez nem indok, illetve ezzel a féltéssel anyukádéknak kell megbírkóznia úgy, hogy ne a te életedet, fiatalságodat fogják vissza.
2010. jún. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!