Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elválnátok 2 kisgyerek mellett...

Elválnátok 2 kisgyerek mellett emiatt? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Van egy 3 hónapos és egy 2 éves lányunk.

Én jelenleg még 2 hónapig kapok max gyedet a nagy után, és cseden vagyok a kicsivel. Ezen felül kapom a családi pótlékot és az adókedvezményeket, tehát összesen a havi bevételem 413.000 Ft.

A férjem úgy gondolta hogy ez elég egy 4 fös családnak, és nem fog csak amiatt gürizni egy helyen amit nem szeret hogy félre tudjunk tenni, szóval felmondott, úgy hogy ezt velem nem beszélte meg. Ez volt 4 hónapja és még mindig nem dolgozik. De az még hagyján. Nem segít semmit a gyerekek körül mert “én azért kapom a pénzt hogy velük foglalkozzak” , és a fözés/mosás/takarítás a nö dolga, szóval egész nap csak tvt néz vagy a telefonját nyomkodja, néha meg elmegy a haverjaival.

Lehet nem zavarna hogy én tartom el, akkor ha

1) segít a háztartásban

2) nem csak annyit segít a gyerekek körül hogy bekapcsolja nekik a TV-t

3) nem mondana azt hogy ö miért dolgozzon ha én sem dolgozok semmit


De igy mar kezd nagyon elegem lenni, folyton veszekszünk emiatt, és már úgy vagyok vele hogy legszívesebben elválnék, mert az sem jó példa a gyerekeknek hogy apa semmit sem csinál, és a folyton stresszes/veszekedôs környezetben sem jó felnöniük.


Túlreagálom, vagy ez tényleg válóok?


2018. okt. 11. 10:34
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
84%
Nálam vàlóok, de neked kell tudni, hogy egyedül mennyire menne. Azért nem az óvodában vagyunk, hogy ha te se, akkor ő se.. nem lehetsz egyben a családfő, anya meg cseléd. Ketten vagytok a gyerekek szülei, max gyed után nem lesz ennyi bevétel, veled is bármi történhet. Szerintem alapból ultra gáz, ha egy nő tartja el a férfit meg a gyerekeket, és gyakorlatilag here.
2018. okt. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
98%

Hàt ez ultra gáz... mit gondol a fèrjed? Hogy kèpzeli??

Nem talàl semmi munkàt? Vagy nem is keres?

2018. okt. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem válóok ha továbbra is ezt így csinálja. Nem akar dolgozni többé? Gondolom, hogy mindig is bunkó volt a házimunkát illetően, de ez már azért nagyon durva, hogy semmit nem akar csinálni. Küldd el, gondolkodjon pár napot, ha egyedül maradna, akkor eleve nem lógathatná a lábát otthon, ha enni is akar, meg nem koszban lakni. Szóval szerintem pár napot ha egyedül van, át fogja ezt gondolni, mert akkor nem lesz ingyen cseléd (te), meg pénz se.
2018. okt. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Azt mondogatom neki mindig hogy az oké hogy most elég a pénz, de januártól 150ezerrel kevesebbet fogok kapni és akkor már nem biztos hogy el fogok tudni tartani mindenkit. Erre mindig az a válasz hogy akkor majd januártól keres munkát...
2018. okt. 11. 10:44
 5/28 anonim ***** válasza:
85%
Nem vállnék el, de rá nem főznék, nem mosnék, meg amit még külön igényel. Ha elmegy valahova, nem adnék pénzt. Valamint ultimátumot kapna, hogy ha nem szedi össze magát a kicsi 6 hónapos koráig, akkor visszamegyek dolgozni és neki kell csinálnia mindent, mert nekem nem lesz rá időm (azt meg te tudod, hogy ezt meg mernéd-e csinálni, de fenyegetésnek nem rossz szerintem.)
2018. okt. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
98%
Nem januártól lesz szar, hanem 2 hónap múlva, amikor csak 25-öt kapsz a nagy után! 3 hónap múlva meg csak 25+180 marad. Kb fele ennyiből kell kijönnötök!
2018. okt. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
98%
Nem veszed észre, hogy te már most is egyedülálló anyuka szintjén vagy? Csak van egy plusz "csecsemő", akit el kell látnod, mert lusta felállni a tv elől.
2018. okt. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
97%

Mond, hogy kamu. Ha igaz, akkor mutogatnám a "én tartom el a gyesen lévő anyukákat és gyerekeiket" hangoztatóknak.

Ha a Férjem csinálná, megmondanám, hogy nem ad a közösbe, nincs közös.

Vagy neveljen gyereket vagy menjen dolgozni.

2018. okt. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
98%
Persze, hogy elválnék. Nincs szükséged egy felnőtt kölyökre is, hogy még róla is gondoskodni kelljen...
2018. okt. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
3%

Attól függ mennyit színeztél a sztoriban a javadra. Ha a férjed eddig 12 órázott, mondjuk fizikai munkában, és ha úgy jött volna el hogy keres mást, addig kipiheni az eddigi éveket egy kicsit otthon veletek, akkor oké. Egy darabig.

Ha teljesen jó munkája volt amit ott hagyott, az nem oké.

Mellesleg meg te is elmehetsz dolgozni, ő meg otthon maradhat a gyerekekkel. Ez is opció. Vagy az meg neked nem tetszik, hogy nem lehetsz otthon, mi?

2018. okt. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!