Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elválnátok 2 kisgyerek mellett...

Elválnátok 2 kisgyerek mellett emiatt? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Van egy 3 hónapos és egy 2 éves lányunk.

Én jelenleg még 2 hónapig kapok max gyedet a nagy után, és cseden vagyok a kicsivel. Ezen felül kapom a családi pótlékot és az adókedvezményeket, tehát összesen a havi bevételem 413.000 Ft.

A férjem úgy gondolta hogy ez elég egy 4 fös családnak, és nem fog csak amiatt gürizni egy helyen amit nem szeret hogy félre tudjunk tenni, szóval felmondott, úgy hogy ezt velem nem beszélte meg. Ez volt 4 hónapja és még mindig nem dolgozik. De az még hagyján. Nem segít semmit a gyerekek körül mert “én azért kapom a pénzt hogy velük foglalkozzak” , és a fözés/mosás/takarítás a nö dolga, szóval egész nap csak tvt néz vagy a telefonját nyomkodja, néha meg elmegy a haverjaival.

Lehet nem zavarna hogy én tartom el, akkor ha

1) segít a háztartásban

2) nem csak annyit segít a gyerekek körül hogy bekapcsolja nekik a TV-t

3) nem mondana azt hogy ö miért dolgozzon ha én sem dolgozok semmit


De igy mar kezd nagyon elegem lenni, folyton veszekszünk emiatt, és már úgy vagyok vele hogy legszívesebben elválnék, mert az sem jó példa a gyerekeknek hogy apa semmit sem csinál, és a folyton stresszes/veszekedôs környezetben sem jó felnöniük.


Túlreagálom, vagy ez tényleg válóok?


2018. okt. 11. 10:34
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
86%
Egy ilyenhez hozzá sem mentem volna, nem szültem volna egy gyereket sem..
2018. okt. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
49%
szerintem próbálj vele beszélni ha még szereted,ha nem változik akkor pedig válj el tőle.
2018. okt. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
95%

Nem reagálod túl, neked van igazad. Nem akarok durván fogalmazni, de ez undorító.

"és a fözés/mosás/takarítás a nö dolga" - ha ő ilyen "klasszikus" felfogású pasas, akkor azt sem szabadna elfelejtenie, hogy a férfi dolga pedig az, hogy a családját ellássa minden jóval és ne a nőre tátogtassa az éhes száját... Nyugodtan mondd meg neki, hogy azokban a kultúrákban, illetve családokban ahol ez így működik, ott ha a nőnek van bevétele, az csak az övé, esetleg jófejségből besegíthet a családi kasszába, de nem elvárás, nemhogy még ő eltartatja magát... Ha így áll hozzá, az ő részét se felejtse el.

Szerintem beszélgess vele el nagyon komolyan és határozotton mégegyszer, ha nem javul, akkkor hagyd el. Ugyanis akkor egyre rosszabb lesz... Ez nem férfi hozzáállás, nem is apai, gondolom, nektek arra lenne szükségetek - mert az lenne az egészséges. Csak ügyesen és bátran, ez a gyerekeknek sem jó. Szurkolok neked!

2018. okt. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
94%

Utolsó jó mondja. Olyan nincs, hogy egy rendszernek csak az előnyeit akarjuk, a hátrányait meg kikérjük magunknak.

Ha ő a klasszikus családmodellt preferálja, ahol a nő dolga a háztartás akkor lesz szíves eltakarodni dolgozni, és pénzt keresni.

Ha meg a modern kori felfogás híve, akkor vegye ki ilyen-olyan módon az otthoni dolgokból a részét.

Ezt így nem ártana, ha letisztáznád vele nagyon sürgősen.

2018. okt. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
36%
Ne haragudj, de eddig mintafèrj volt ugye? A gyerekek előtt egy csodálatos szorgos, kedves, segítőkész ember volt. Aztán megszuletettek a gyerekek... Ja bocs nem, az elsőnèl még mintapa volt, mindenben segített a gyerek körül, hisz azért is szültèl neki mégegy gyereket ugye? Csak így lehetett.. Aztán a második gyerek után hirtelen pálfordulás és azt sem tudod ki ez az ember... Ahha nagyon hihető....
2018. okt. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
96%
Luxus az amit a férjed megenged magának! Bennem egy világ omlana össze ha igy viselkedne a férjem. Mert ez azt jelenti hogy számára egyáltán nem vagytok fontosak. Egy normális férfi/férj/apa bele is pusztulna a szégyenbe ha here módra eltartatná magát az asszonnyal.Ha ilyennek ismerted meg, igy fogadtad el őt akkor kevés esélyed van arra hogy változni fog a jelleme bármikor a jövőben. De ha korábban nem ilyen volt akkor vedd elő a még meglévő méltóságodat és rakd helyre a lusta disznót!
2018. okt. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Mi újság kérdező?
2019. júl. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Én apa vagyok, dolgozok, és délután játszok a gyerekkel, mert szeretek vele játszani... szóval nem értem meg a férjed.
2019. júl. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!