Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Névadás-sértődés. Kinek van...

Névadás-sértődés. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Az egyszerűség kedvéért így írom: testvér (1) testvér (2)


Az egyik testvérem(1) kislányát Emmának hívják. A másik tesóm (2) most vár babát, úgy néz ki lány lesz. Szóba került, hogy milyen neveken gondolkoztak, és a testvérem (2) azt mondta, neki nagyon tetszik az Emília név. Ezen testvér (1) felkapta a vizet és nekem panaszkodik, hogy beszéljem le testvér (2) erről, mert szerinte ez pofátlanság, hogy "ugyanúgy" akarja elnevezni ahogy az övét (Emma) hívják.


Szerintetek igaza van testvér (1)-nek? Én őszintén nem látom itt a problémát. Szerintem hülyeség ezen így kiakadni, hogy ugyanazzal a két betűvel kezdődik a két név,attól még nem ugyanaz. Ti mit gondoltok?


2018. okt. 14. 20:54
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

#9 Nem, mindig simán Emmának hívja. Szerintem is ezer különböző becenév lehetne az Emíliának, miután egy picit sem hasonlítana a két név. Nagyon igazad van.


Köszi mindenkinek a válaszokat.

2018. okt. 14. 21:47
 12/16 anonim ***** válasza:
74%
Családi barátoknal született egy kisfiú Bence, az apuka testvéreek is babát vártak nekik is a Bence név tetszett, végül ok Benedeknek neveztek el a kisfiút. Gyakran becézik mindkettőt Beninek
2018. okt. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

A családomban volt hasonló eset, két hónap eltéréssel született gyerekek esetében, tehát szinte egyidőben válogatták a neveket. Mindenki ragaszkodott a választott névhez, így a két kislány neve egy betűvel tér el egymástól, de lenyugodtak a kedélyek. Viszont tény, hogy itt az anyukák nem testvérek, a két apuka pedig csak unokatestvér, tehát még a rokonság is távolibb. Nem is találkoznak túl gyakran, mert a nagyszülők sem közösek.

Szóval nálatok azért kínosabb a szitu. Végül akárhogy nevezi el a kettes számú testvéred a gyerekét, azt meg fogják szokni a családtagok. Ha az egyes számú emiatt haragot tart, az az ő baja lesz, de jó esetben ő is megbékél. Te viszont szerintem inkább maradj ki ebből, tök feleslegesen rángatnak bele.

2018. okt. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Köze nincs a 2 névnek egymáshoz. Mert ha mondjuk Emili és Emília lenne, vagy Emma és Emmi, akkor még érteném is, de akkor sem jogos, mindenki úgy hívja a gyerekért, ahogy akarja.
2018. okt. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
A két kedvenc nevem. Szerintem nagyon szép mindkettő, de akárhogy is nézzük két különböző név..... Ha ugyanazt a nevet akarná adni, szerintem jogos lenne a sértődès, mivel viszonylag szűk családról van szó. Vagy ha Kata és Katalin pl. De az Emma és az Emilia egyáltalán nem ugyanaz.
2018. okt. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nem ugyanaz a két név nem is értem


Egyébként az én lányom is Emília


Ha ugyanaz a név lenne sem lenne hozzá semmi köze nálunk a családban van első unokatestvér ugyanazzal a névvel

2018. okt. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!